II II 5 EU: afstand van Aung San Suu Kyi H Borstkanker, 2011 werd geopereerd en kreeg bestralingen tot september 2012. Ze hield er oedeem en schouderklachten aan over. ,,Ik ben linkshandig en ook links geopereerd. Daardoor kon ik in het begin niet meer bij hoge kastjes of de parkeerauto maat bedienen. En ik kon mijn kleinkinderen niet meer optillen.'' Inmiddels heeft ze al zo'n acht jaar fysio- en oedeemtherapie, die ze voor een groot deel zelf moet betalen. ,,Oedeem- therapie zit in de basisver zekering, maar kost je wel je eigen risico. Ik was al aanvullend verzekerd voor fysiotherapie, anders was dat ook voor eigen reke ning geweest.'' Je moet veel zelf uitzoeken en hulp is vaak lastig te vinden Veens had best wat meer hulp kunnen gebruiken bij het vinden van de juiste bijstand. ,,Je moet veel zelf uitzoeken en hulp is vaak lastig te vinden. Natuurlijk zijn er de controles, maar verder komt er weinig vanuit het ziekenhuis. Ik zou het best fijn vinden als ik af en toe een evalua tiegesprek zou hebben. Gewoon om even te be spreken waar ik nu sta. Het blijft toch elke keer weer spannend als je het ziekenhuis binnenstapt voor controle.'' volledig schoon verklaard. Hij had zelf erg veel steun aan zijn gezin en zijn vrienden. ,,Ik kan goed praten met mijn vrouw, maar ik kan me voorstel len dat er mensen zijn die dat niet hebben. En ik ben altijd blijven sporten, ook Ga maar op vakantie, het kan je laatste zijn, zei de arts Wolter Klinkert uit Am stelveen ontdekte in 2018 dat hij darmkanker had. Aanvankelijk zeiden de artsen dat hij nog maar een tot twee jaar te leven had. Dat werd drie weken later bijgesteld, toen het om littekenweefsel bleek te gaan. ,,Dat waren de bizarste drie weken van mijn leven'', zegt Klinkert. ,,Ik zou de dag erna op vakantie gaan naar Zuid- Afrika. 'Ga maar, het kan je laatste zijn', zei de arts te gen me.'' Inmiddels is Klinkert Darmkanker, 2018 al kostte dat heel veel moeite. Het heeft me er mentaal wel doorheen geholpen, omdat ik af en toe gewoon kon vloeken.'' Klinkert kreeg ook een paar keer speciale begelei ding, maar die werkte voor hem minder goed. ,,Ik moest daar voor de zoveelste keer mijn ver haal vertellen en hoorde dan 'Goh, wat erg'. Ik kreeg totaal geen handvat ten aangereikt om ermee om te kunnen gaan. Daar ben ik toen dus snel weer mee opgehouden.'' Het Europees Parlement neemt verder afstand van voormalig mensenrechtenicoon en Nobel prijswinnaar Aung San Suu Kyi. De Myanmarese regeringsleider mag niet meer deelnemen aan het netwerk van Sacharovprijs- winnaars, dat zich sterk maakt voor de mensenrechten. Aung San verdiende de onder scheiding in 1990 met haar jaren lange vreedzame oppositie tegen de junta in Myanmar. Maar sinds de omwenteling in het land haar in het hart van de macht bracht, klinkt de kritiek op haar regering luider en luider. Aung San zou niets doen om de wandaden tegen de Rohingya-minderheid te stoppen. Het parlement neemt Aung San de Sacharovprijs niet af, omdat haar verdiensten uit het verleden nog altijd overeind staan. Gewonden bij militaire oefening Vijf doden bij onrust Colombia Geen Zwarte Piet bij Defensie Teamlid Navalny mishandeld vrijdag 11 september 2020 GO moet je leren accepteren' Anja Veens uit Huizen kreeg in 2011 de diag nose borstkanker. Ze BRUSSEL Aung San Suu Kyi vorig jaar in Den Haag. foto reuters DEN HAAG Twee landmachtmili tairen zijn gisteren in Vyskov in Tsjechië ge wond geraakt tijdens een internationale mili taire oefening met chemische stoffen. Door nog onbekende oorzaak ontstond een explosie. De militairen zijn onder begeleiding van een Nederlandse arts naar het zieken huis gebracht. Hun verwondingen lijken mee te vallen, ze kon den zelf hun families op de hoogte brengen. BOGOTA Bij gewelddadige pro testen in Colombia zijn woensdag vijf mensen om het leven gekomen. Ook raak ten dertig agenten ge wond en zijn 53 poli tiebureaus en 77 poli tieauto's vernield. DEN HAAG Defensie stopt met de traditionele Zwarte Piet bij sinterklaasvie ringen. Dat bevestigt het ministerie na be richtgeving van Geen Stijl. Dat citeert uit een brief die is verspreid onder het personeel. 'Iedereen die bij De fensie werkt moet zich veilig en gewaardeerd voelen', vinden secre taris-generaal van Defensie Gea van Craaikamp en Com mandant der Strijd krachten Rob Bauer. MOSKOU Een medewerker van de vergiftigde Russi sche Kremlincriticus en oppositieleider Aleksej Navalny is kort voor de regionale verkiezingen in de stad Tsjeljabinsk in de Oeral mishandeld. Het team van Navalny meldde dat hun coör dinator van de verkie zingen in Tsjeljabinsk, Alexej Barabosjkin, in de nacht van woens dag op donderdag door onbekenden in elkaar is geslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5