Dansen met uitzicht op treinen in stationsgebouw Goes Uw persoon Lijke keuken 'Nog niet zeker dat Goese kermis er komt' w Korting op grondprijs Ki*>K keiler 7 De uitbreiding van Verwijs houdt de Reimerswaalse politiek al meer dan een jaar bezig. Het snelgroei ende bedrijf wilde eigenlijk een vrieshuis van 32 meter bouwen, terwijl het college van B&W niet verder wilde gaan dan 20 meter. Twee dikke onderzoeksrappor ten en vele uren debat later, bleek vlak voor de zomervakantie ook een voorstel van de VVD voor 28,5 meter een brug te ver voor de ge meenteraad. Ondanks dat Bal 24 meter als 'economisch onrendabel' betitelde, vond een meerderheid van SGP, PvdA en CDA dit het hoogst haalbare. In tweeën geknipt De im- en exporteur van diepgevro ren vis heeft nu besloten het plan in tweeën te knippen. ,,Alles wat qua hoogte binnen het huidige bestem mingsplan valt, willen we volgend jaar al gaan bouwen, zoals de expe ditie en een productieruimte. Fase 2 wordt dan het vrieshuis." De afgelopen tijd is onderzocht hoe het vrieshuis toch rendabel kan worden met minimaal 8 pallets op elkaar gestapeld. ,,En daar hebben we ook even de tij d voor want voor dat het bestemmingsplan is veran derd, ben je toch een halfjaar tot een jaar verder", denkt Bal. Voor de uitbreidingsplannen wil Verwijs Fish 2,3 hectare grond ko pen van de gemeente. ,,Wij hebben geopteerd voor een korting van 15 procent", zegt Bal. Hij vindt dat ge zien het moeizame proces meer dan gerechtvaardigd. Te meer om dat het college van B&W anderhalf jaar geleden bereid was om 2,5 hec tare bouwgrond op De Poort met 15 procent korting van de hand te doen aan een Brabantse vrachtwa genhandelaar. De gemeenteraad stak daar een stokje voor. Er waren zorgen over de geringe werkgele genheid en de twijfelachtige repu tatie van het bedrijf. De vraag is ofVerwijs, die met de uitbreiding 25 extra mensen wil Een korting van 15 procent is gezien moeizame proces gerechtvaardigd - Hans Bal aantrekken, ook korting kan bedin gen. Volgens Bal vindt de wethou der dat de gemeente Verwijs al vol doende tegemoet komt door het bestemmingsplan op te rekken naar 24 meter. ,,Daar kijk ik toch iets anders tegenaan." Wethouder Maarten Both laat desgevraagd weten niet via de me dia te willen reageren op de onder handelingen. Wel zegt hij serieus werk te maken van de motie om de bouwhoogte op De Poort te verho gen naar 24 meter, zonder dat de gemeente later nat gaat. ,,Dat moet je goed ruimtelijk onderbouwen en dat wordt best lastig. Ik heb daarin nog niet het ei van Colum bus gevonden." Tot voor kort zat ze met haar dans studio nog op de bovenverdieping van winkelcentrum Beukenhof in Goes-Zuid. Onder meer de onze kerheid over de toekomst (het ge bouw wordt wellicht vervangen) deed haar besluiten op zoek te gaan naar een nieuwe stek. Op de eerste verdieping van het stations gebouw, pakweg boven de restau ratie, vond ze alles wat ze zocht. Om te beginnen natuurlijk een mooie danszaal, met uitzicht op het perron en dus ook de treinen. ,,De kleintjes vonden het prachtig, de eerste keer'', vertelt Shirley. In het nieuwe onderkomen heeft de dansstudio ook de be- Voor dit dansjaar bedenk ik een Plan B. Desnoods in de openlucht schikking over onder meer kleed kamers, toiletten en een ont vangstruimte. Die laatste gaat de eigenaresse nog een stuk gezelli ger maken, maar het opstarten van de lessen had nu de hoogste prio riteit. Vorige week werd er voor het eerst gedanst. ,,Als je muziek en een vloer hebt, kun je begin nen'', stelt Shirley nuchter vast. ,,De rest komt later wel.'' Haar dansstudio richt zich met name op streetdance en hiphop. ,,Maar we hebben ook dingen als tiktok dance en trampoline dance.'' Plan B Samen met haar leerlingen gaat de eigenaresse van de dansstudio zich nu weer volop richten op de grote show. Hoewel Shirley de hele coronaperiode is doorgegaan, door buiten les te geven, moest het grote optreden in theater De My the afgelopen juni worden afge last. Dat was een grote teleurstel ling. Voor dit dansjaar ga ik zeker een plan B bedenken'', zegt Shir ley vastberaden. ,,Als het nog niet binnen mag, dan doen we een openluchtvoorstelling.'' Bij SSK Keukenstudio GOES Het is nog niet zeker dat de kermis in Goes dit jaar alsnog doorgaat. Dat zegt burgemeester Margo Mulder. ,,We moeten daar nog een besluit over nemen.'' Kermisorganisator J ohan Ordel- man liet vorige week aan de PZC weten dat het voor 99 procent ze ker is dat de kermis, die eigenlijk al in augustus zou worden gehou den, in september alsnog door gaat. Enkel de gemeente zou er nog een klap op moeten geven. De kermis moet extra lang gaan du ren, van 25 september tot en met 11 oktober. ,,Dan hebben we drie weekenden'', zei Ordelman. De plaats van handeling moet het parkeerterrein van de Zeelandhal- len worden. Daar is meer ruimte om bezoekers afstand te laten houden dan in de binnenstad. De burgemeester laat weten dat waarschijnlijk één van de komen de dagen een besluit wordt geno men. Ze zegt nog niet of de ge meente neigt naar een 'ja' of een 'nee'. De uitspraak dat het al voor 99 procent zeker is dat de kermis doorgaat, laat ze volledig voor re kening van Ordelman zelf. In augustus ging de kermis niet door, omdat er een coronapiek was in Goes. Als de kermis nu wel doorgaat, krijgt die een primeur voor Zeeland: de Airborne, met 65 meter de hoogste booster ter we reld, maakt dan zijn opwachting. vrijdag 11 september 2020 Verwijs wil door met vrieshuis Shirley Kleij in haar nieuwe dansstudio in het stationsgebouw. foto cynthia cats Verwijs Fish uit Rilland kan mis schien toch uit de voeten met een vrieshuis van 24 meter hoog op bedrijventerrein De Poort. „Maar we moeten echt ontzettend creatief zijn om dit rendabel te krijgen", zegt mana ger Hans Bal. Korting op de grondprijs zou voor hem daarbij een grote opsteker zijn. Joeri Wisse Rilland Het stationsgebouw in Goes is weer een gebruiker rijker. Dansstudio Shirley huurt sinds kort een ruimte in het markante gebouw. ,,Een paar dagen nadat we de sleutel hadden ge kregen, stond ik hier al les te geven'', zegt Shirley Kleij. Rob Paardekam Goes - Shirley Kleij KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL SSK Keukenstudio Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 S Unieke eigen service S Uitstekende garantie S Eigen montageafdeling Fotorealistisch ontwerp S Alles in één hand! S Uitsluitend topkwaliteit S Nederlands fabricaat S Persoonlijk advies Korte lijnen R^Hfl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52