Historische mokken over Krabbendijke vliegen deur uit IN DE REGIO 6 Minder verkeershinder Af en aan rijdende vrachtwagens door Langeweegje, auto's met cara vans die zich een weg banen door de smalle straten van Hoedekens kerke en verkeersoverlast in het landelijke Bakendorp behoren na 2022 (grotendeels) tot het verleden. ,,Ik heb hier een goed gevoel over", zegt wethouder Arno Witkam. Om te beginnen komt er een randweg bij Hoedekenskerke. Met De Staten, de gemeenteraad en het Waterschap moeten de investeringen nog goedkeuren nog geen kilometer nieuwe weg tussen de 's-Gravenpoldersestraat en de Veerweg (langs de spoorlijn) hoeven vrachtwagens van en naar de fabriek Crop Alliance niet meer dwars door het dorp. Ook het va kantieverkeer naar camping Schel- deoord maakt hier gebruik van. Ten zuiden van Hoedekenskerke gaan de vrachtwagens naar Crop via de Zeedijk naar Bakendorp. Deze weg wordt door het water schap verbreed naar zes meter. Bij Bakendorp wordt eenrichtingsver keer ingesteld voor vrachtverkeer. Heen via Bakendorp naar de Oude Dierikpolderweg, terug via de Zee dijk. Ook deze wegen worden ver breed, zodat auto's elkaar kunnen passeren zonder capriolen. Het laatste knelpunt dat op korte termijn wordt aangepakt, is de kruising van de Baarlandsezand- weg bij 's-Gravenpolder en de Bernhardweg-oost (de weg tussen 's-Gravenpolder en Ovezande). Deze T-splitsing is gevaarlijk en druk. De Baarlandsezandweg is de toegangsweg naar Top Onions én een drukgebruikte route naar Baar land, Hoedekenskerke en Lange- weegje. Hier legt de provincie Zee land een rotonde aan. Als die er eenmaal is, vervalt de tweede afslag naar het bedrijventerrein van 's- Gravenpolder. Op de lange termijn wordt ook de situatie in Lange- weegje aangepakt, maar daarvoor zijn de plannen nog niet concreet. Financiering De financiering van de plannen is nog niet helemaal rond. Wel duide lijk is dat de kosten verdeeld wor den tussen de provincie Zeeland (zo'n 1 miljoen), en Waterschap Scheldestromen en de gemeente Borsele (samen ongeveer 1,2 mil joen euro). Ook Crop Alliance en camping Scheldeoord bij Baarland dragen financieel bij, hoeveel is nog niet bekend. Zowel de Staten als AV van het Waterschap en de gemeen teraad van Borsele moeten de in vesteringen nog goedkeuren. Op 23 september is er een infor matieavond. Een animatiefilm en kaart zijn te zien op pzc.nl. ,,De mensen zijn héél enthousiast, de eerste spaarkaarten zijn op de eerste dag van de actie al ingele verd." Jocelyn Zuidweg van de Jumbo maakte zich al niet echt zorgen over het succes van de ac tie, die woensdag van start is ge gaan. ,,De mensen hier zijn grote spaarders", weet ze uit ervaring. Krabbendijkenaren krijgen de komende twee maanden bij de su permarkt een zegel voor elke tien euro. ,,De meeste mensen wach ten tot ze zes spaarkaarten vol heb ben en alle mokken in één keer kunnen kopen." Inwoners konden foto's insturen van herkenbare plaatsen in het dorp Uitzonderingen zijn mensen die familieleden op één van de mok ken herkennen, die willen de mok in huis hebben voordat deze is uit verkocht. ,,Een oudere vrouw her kende zelfs haar man op één van de foto's. Hij was toen een jaar of twintig. Aan haar heb ik de mok cadeau gegeven." De foto's zijn af komstig uit het dorp. ,,Vorig jaar al hebben we een oproep gedaan om foto's in te sturen. We hebben ge kozen voor herkenbare plaatsen, zoals de muziektent, de vijver en het station." Bij elf andere winkels kunnen Krabbendijkenaren sparen voor een speciale bevrijdingsmok. ,,Daar zie je de soldaten door het dorp rijden, met molen de Roze- boom op de achtergrond." Zuidweg vertelt dat de actie ei genlijk al dit voorjaar had moeten plaatsvinden. Corona gooide roet in het eten. Het geplande feestje kon niet doorgaan en de fabrikant kon de mokken niet meer leveren. ,,Gelukkig kunnen we nu alsnog de actie houden." Schuurverkoop Kerstproject Jongerenkoor Bijeenkomst voor werkzoekenden MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 11 september 2020 Aanpak van overlast in oosten Zak BE Jocelyn Zuidweg met een van de mokken die Krabbendijkenaren kunnen sparen ter gelegenheid van 75 jaar bevrijding. foto cynthia cats Een randweg langs Hoedekens- kerke, eenrichtingsverkeer voor vrachtwagens bij Bakendorp en een rotonde bij 's-Gravenpolder. Een pakket aan maatregelen moet de overlast van vrachtwa gens en vakantieverkeer in het oostelijk deel van de Zak van Zuid-Beveland tegengaan. Kos ten: ongeveer 2,2 miljoen euro. Melita Lanting Hoedekenskerke Wie de komende tijd in Krab- bendijke op visite gaat, krijgt behalve een koekje misschien ook wel een historisch dorpsta fereeltje bij de koffie. De speci ale mokken, die worden uitge geven om 75 jaar bevrijding in Nederland en het nieuwe dorpscentrum te vieren, vlie gen de deur uit. Joeri Wisse Krabbendijke COLIJNSPLAAT In Colijnsplaat wordt za terdag een schuurver koop gehouden. Van 09.00 tot 15.00 uur zijn de deelnemende adressen te herkennen aan vlaggetjes die bui ten hangen. De platte grond is op de dag zelf te verkrijgen bij de Ringsweg 17. Ook is het document op te vragen via schuurverkoopcolijn- splaat@gmail.com. GOES Het Groot Zeeuws Jon gerenkoor uit Goes en Middelburg gaat medio september van start met een Kerstproject. Dit jaar is het thema Het Licht is geboren. Rond dit thema worden liede ren gezongen. Het kerstproject wordt afge sloten met verschillende concerten in onder an dere Goes, Middelburg en Tholen. Opgeven voor het kerstproject is nog mogelijk en kan via peterwildeman.nl. GOES Op zoek naar een (nieuwe) baan? Volg dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, de gratis bij- Loopbaancoach Jamie Nederpel. foto pix4profs eenkomst in Bibliotheek Goes. Het thema van is Kom in beweging met een wandelcoach. Er worden tips van een deskundige gegeven en het is mogelijk om erva ringen uit te wisselen met andere werkzoe kenden. Coach Jamie Nederpel zet de deelne mers letterlijk in bewe ging. Het is niet nodig om lid te zijn van de Bi bliotheek om deel te nemen. COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie 'Echt Zeeuws met een groet van ver' GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie 'Sur Col'; His torisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities, o.a. over de Zuid-Bevelandse jon gerencultuur in de 19e eeuw; De West kant, 19.00-21.00 uur: Muziekstudio voor jongeren van 12-23 jaar HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00- 20.30 uur: Expositie Frederique Repko 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'Kunst In- perspectief' KAPELLE Sportcen trum Groene Woud, 10.00-10.45 uur: Liz en Wes spetterles, baby- en peuter- zwemmen; Fruitteelt museum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie OUDELANDE Galerie Luctor, vanaf 13.00 uur: Expositie Kees Huijsen SINT MAARTENS DIJK Markt, 13.00- 16.00 uur: Week markt SINT PHILIPSLAND Voorstraat, 07.30 12.00 uur: Week markt THOLEN Stadsbos, ingang Gemaalweg, 19.30 uur: Excursie 'Speuren naar vleer muizen'; Bergse Diepsluis, 18.00 21.00 uur: Vaartocht naar Tholen en het verdronken land van Reimerswaal YERSEKE Kerkplein, 08.00-12.30 uur: Weekmarkt Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51