14 ZEELAND Van Hecke rondt miljoenentransfer af Groene Ster heeft nu iets te bewijzen Ruud Martens maakt een transfer Geen tweede zege Pattinama-Kerkhove Het is eindelijk rond: NAC Breda heeft Jan Paul van Hecke verkocht aan het Engelse Brighton and Hove Albion, dat de verdediger uit Arnemuiden komend seizoen verhuurt aan sc Heerenveen. Met de transfer is naar ver luidt een bedrag van 2.5 miljoen euro ge moeid, wat door bonussen kan oplopen tot boven de 3 miljoen. Daarmee is de Arnemui- denaar één van de duurste vertrekkende spe lers uit de clubhistorie van NAC. Van Hecke maakt een stormachtige ontwik keling door. Twee seizoenen geleden speelde hij nog in de derde divisie met Goes, vorig sei zoen brak hij door in de eerste divisie en nu gaat hij dus naar een Premier League-club. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen vanavond (aftrap 20.30 uur) het tweede competitieduel in de eredivisie. Tigers Roer mond komt op bezoek in Zeeland. Precies een week geleden bewees Groene Ster dat het een ploeg is om rekening mee te hou den. Na een 0-1-achterstand was de formatie van trainer Azdine Boufrahi met 6-1 te sterk voor topploeg FC Eindhoven. Vanavond heet het opnieuw iets te bewijzen. Met het talent zit het wel goed, maar kunnen de Zeeuwen ook constant worden en een ze gereeks neerzetten? Dat was de afgelopen ja ren nog wel eens een probleem. KKD Succes Afgelast Naast de gebroeders Martens zijn dat Bram (27) en Gijs Donze (24) én Marnix (29) en Yanniek Ivens (24). Die laatste twee broers zijn in de komende - wegens Corona uitge stelde - competitie alleen in uiter ste nood inzetbaar, maar in april 2021 zijn ook deze Hulstenaren weer volledig van de partij. Hope lijk nog steeds in de sterke tweede klasse. Naast de drie broederkoppels wordt Hulster Ambacht gecomple teerd door Maxime van Eenennaam (25), Sebastiaan Verscheure (21) en Clingenaar Dennis de Bruyn (25). Op twee na wonen alle spelers van het team, vanwege studie of werk, doordeweeks in Breda, Tilburg, Amsterdam of Groningen. En of Ruud Martens aanwinst is voor het team uit Hulst? Dat is een understatement. ,,Zonder Ruud vlieg je eruit. Nu moeten we een re delijke middenmoter kunnen zijn, want alles schuift op", aldus Wout NIEUWE START Martens. De twee broers trainden gisteravond nog even met elkaar op het park van Hulster Ambacht. ,,Af- gelopen dinsdag heb ik nog met Bram, Maxime en Sebastiaan ge traind bij Tennis Vereniging Breda Noord (TVBN)." De Zeeuwen Sander Pleijte en Maxime van Eenennaam geven bij die club tennisles. ,,Maxime en ik hebben de afgelopen jaren tien keer tegen elkaar getennist. Het is nu 5 5. De laatste keer was in augustus in Sint-Jansteen. Na meer dan drie uur won ik in drie sets. Het was toen 35 graden. Echt bizar", vervolgt Wout Martens. Wout en Ruud Martens hebben van jongs af aan veel gemeen. In We waren hele dagen samen en ik kan me niet herinneren dat er ooit ruzie was hun geboortedorp Koewacht waren ze immer aan het tennissen, voet ballen of tafeltennissen. ,,We waren hele dagen samen en ik kan me niet herinneren dat er ooit ruzie was. Ruud en ik hebben een rustig ka rakter. We zijn redelijk nuchter, maar wel fanatiek. Ook hebben we dezelfde soort humor'', vertelt Wout Martens. ,,Als tennissers zijn we vrij con stant, alleen gaat bij Ruud alles in een tempo hoger'', vervolgt de jongste van de twee. ,,We schelen 6.5 jaar en voor de meeste mensen blijf ik altijd 'het broertje van'. Ik studeer nog, terwijl Ruud al hele maal gesetteld is. Hij heeft een vaste baan en woont met zijn vriendin samen in Hulst. Binnenkort wordt hij vader." Wout Martens is momenteel der dejaars student bedrijfseconomie aan de Tilburg University, ondanks zijn prille leeftijd. ,,Ik heb vroeger op de basisschool een jaartje over geslagen, vandaar", aldus de benja min van Hulster Ambacht. Tiola De Hulstenaren treden zondag in het eerste duel van de competitie aan in Rotterdam tegen Kralingen. In dezelfde klasse neemt Tiola het op eigen veld in IJzendijke op tegen Passing Shot, eveneens uit Rotter dam. De West-Zeeuws-Vlaamse formatie Tiola bestaat uit Dennie Cappendijk, Wouter de Feijter, Ru ben Haverbeke, Coen Kayser, Pa trick Marteijn en Bart van de Sande. Tiola kreeg van de KNLTB promo tie bij keuze naar de tweede klasse, nadat het landelijke gemengd dub- belteam ter ziele was gegaan. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove is niet verder gekomen dan de tweede ronde tijdens het 25.000 dollartoernooi van Praag. De Zeeuwse verloor gisteren in drie sets van de Japanse Naito Yuki en greep zo naast haar tweede zege na de coronabreak. Pattinama-Kerkhove verloor gisteren in de Tsjechische hoofdstad de eerste set. Het werd 6-2. De uit Zierikzee afkomstige tennisster wist dat ze niet hoefde te panikeren, want in de eerste ronde verloor ze de eerste set ook al en toen kwam het uiteindelijk nog goed. Ze leek zich gisteren weer te herstellen in de tweede set (7-5), maar verloor de derde set. Quote van de dag 'TOP heeft morgen de kans op de eerste thuisoverwinning in de ereklasse' vrijdag 11 september 2020 GO VOETBAL ZAALVOETBAL Voor voetballer Julius Bliek staat vanavond in de Keuken Kampioen Divi sie een Rijn mond-derby op het pro gramma. Met FC Dordrecht speelt hij om 18.45 uur tegen Excelsior. 2 De Zeeland Dressage Cup bleek een groot succes en telt dit jaar niet één, maar twee dagen. Zo kon de organisatie iedereen een startplek bie den. Vandaag begint het paardensporte venement, mor gen is de tweede dag. I Hulster Ambacht is een ploeg vol broederschap In de landelijke tenniscompeti- tie, die zondag start, is Hulster Ambacht versterkt met de komst van 2-speler Ruud Mar tens (25). Hierdoor wordt hij herenigd met zijn 'kleine broer tje' Wout (19), die sinds 2015 drie titels meemaakte met Hul ster Ambacht en zo in sneltrein vaart de vijfde voor de tweede klasse verruilde. Met de komst van Ruud Martens komt het aan tal gebroederlijke duo's bij de ploeg uit Hulst bovendien op drie. Henk van de Voorde Hulst De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: Hulster Ambacht, de Zeeuws- Vlaamse tennisploeg met maar liefst drie paar broers. - Wout Martens De tennisbroers Wout (links) en Ruud Martens. foto peter nicolai Sportlust'46 en Odin'59, com petitiegenoten van Hoek en Goes, komen morgen niet in actie in de derde divisie. Bij Sportlust'46 heeft een spe ler positief ge test op het co ronavirus. De selectie gaat in quarantaine. Azdine Boufrahi (links). foto dirkjan gjeltema TENNIS - De korfballers van TOP Arnemuiden won nen in hun bestaan twee keer op het hoogste niveau in de veldcompetitie, maar nog nooit voor eigen publiek. Dat en meer in een voor beschouwing op het korfbalweekeinde op pzc.nl/sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42