Vrouw moet vijf jaar wachten op strafzaak Zeeuws zeeaas is overal ter wereld op 5 aan de titel. Boulevard van Schoonheid en Troost. Dus moe ten we overal op zoek naar boule vards, vond ik. Zo kwam ik op de Loskade. Dat vond de gemeente een prima plek." Samendrommen In Vlissingen, waar de planning is dat er op i oktober borden hangen, komen ze overigens niet op de boulevard aan zee. ,,De gemeente vindt het daar te druk. Ambtena- We hopen door heel Zeeland heen een lint aan boulevards te rijgen ren vroegen of ik kan garanderen dat mensen niet voor de borden samendrommen." Hij grijnst: ,,Als dat ooit gebeurt, gaat het pas echt goed met de kunst." Nu wordt ge mikt op het pad tussen het Nolle- bos en kunstwerkplaats Kipvis. In januari is Terneuzen aan de beurt, hoopt De Nennie. ,,Daar kan het wel op de boulevard aan de Wes- terschelde. Er is genoeg ruimte en staan een heleboel palen." Over Zierikzee en Domburg is hij met de gemeenten in gesprek. En Goes? Daar hebben kunste naars afgelopen zomer vlaggen ge maakt die zijn opgehangen aan masten in de woonwijk Goese Meer. In het nieuwe decreet, dat vanaf vandaag te koop is, is ook een katern gewijd aan dat project, net als aan de presentaties in Mid delburg en Vlissingen. ,,We hopen door heel Zeeland heen een lint aan boulevards te rij gen", zegt De Nennie. ,,Het is mooi als regio's hun eigen kunste naars presenteren. Wat mij betreft mag dit zich over het hele land verspreiden. Dat toeristen straks ergens bij een VVV aankloppen en vragen: Waar is hier de Boulevard van Schoonheid en Troost?" Het lijstje waarvoor de vrouw zich moest verantwoorden bestond uit verwaarlozing van haar kinderen, babbeltrucs en diefstallen. De vrouw was aanwezig. Destijds, in 2016, was de vrouw zwaar verslaafd aan drank en drugs en had ze een chronisch geldgebrek. Hetzelfde gold voor haar inmiddels ex-vriend, die al is veroordeeld voor zijn aan deel. Om aan geld te komen, mis leidde ze als oliebollenverkoper oude mensen via babbeltrucs en stal ze portemonnees. In Goes was ze betrokken bij een tasjesroof. Inmiddels gaat het bij zonder goed met de vrouw. Ze is verhuisd naar een plaats buiten Zeeland, is clean en doet vrijwilligerswerk omdat ze vindt dat ze 'iets goed heeft te ma ken'. Mede om die reden, plus het feit dat het allemaal wel erg lang ge leden is, vindt de officier van justi tie een voorwaardelijke celstraf van twee maanden genoeg. vrijdag 11 september 2020 Ramon de Nennie, Hans Bommeljé en Cor de Lange (vlnr) beves tigen kunstwerken aan lantaarnpalen op de Loskade in Middel burg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Ramon de Nennie Kijk op de site bij /video WILHELMINADORP Topsy Baits in Wilhelminadorp is door de voorraad zeeaas heen. Daar door moet bijvoorbeeld zeeaas- winkel Van den Hoek in Kerk- werve tot november de deuren sluiten. „Door corona is blijkbaar iedereen aan het vissen gesla gen", aldus directeur Bert Meij- ering van Topsy Baits. Voor het eerst in 26 jaar kan Topsy Baits, de grootste zagerle verancier in Europa, niet aan de vraag voldoen. „Teleurstellend, maar ik kon niet bevroeden dat de vraag door een epidemie zo zou stijgen. Zagers planten zich één maal per jaar voort. Dat is in april. In voorafgaande goede ja ren had ik bij groeiende vraag al- tijd nog oude wormen liggen. Dit bijzondere jaar ben ik er nu al he lemaal door heen", zegt Meij- ering. Topsy Baits, dat levend aas ex porteert naar veertien landen en bevroren wormen naar nog eens veertig landen, gebruikt water uit de Oosterschelde om de wor men te kweken. De jaarlijkse pro ductie bedraagt meer dan hon derd ton. Door de enorme vraag worden de wormen nu versneld bijgevoerd om eind oktober weer te kunnen leveren. Met een schuin oog kijkt Meij- ering naar de weersverwachting van volgende week. „Veel zon is een groot risico. Warmte kan do delijk zijn voor wormen. Vorig jaar moesten we daardoor dertig ton weggooien." Naast warmte kan ook kou fu nest zijn voor zeeaas. Het in 1983 opgerichte bedrijf (onder de naam Aquafarms) kende in de strenge winters van 1985 en 1986 een hoge sterfte onder de dieren. In de loop der jaren ging de tech nologische ontwikkeling en crea tiviteit omhoog. De landbouwpro- tocollen zijn rondom de worm opgebouwd, in plaats van dat het kweken van wormen in een be staand systeem werd geduwd. De enorme vraag in coronatijd verbaast Meijering. ,,Blijkbaar is iedereen gaan vissen de afgelo pen periode." Ruim vijf jaar na haar eerste misstap werd gisteren dan toch de zaak van S.A. (30) behandeld in de rechtbank in Middelburg. De officier van justitie eiste tegen de oud-inwoonster van 's-Heerenhoek een voorwaarde lijke celstraf van twee maanden. Ad Roos Middelburg Uitspraak is op 24 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33