Ook GGD Zeeland heeft last van capaciteitstekort laboratoria Boulevard van Hoop en Troost Benjamin Steenbeek zet hoog in Wat moet je als dj in coronatijd? Terneuzenaar Olaf Hamelink verzon een list: een live optreden vanuit een luchtballon boven Zeeuws-Vlaanderen. Het bedrijf Ballonvaren Zeeland uit Vogelwaarde kreeg hij gisteravond zo ver. De weersomstandigheden waren prima. Collega-dj Mickeu Verbist en vriend Dimitri van der Zwart hielpen mee. Het optreden van Hamelink was live te volgen op zijn Facebook-pagina. ,,Ik zie het maar als promotie, als we weer los kunnen op evenementen.' Loskade in Middelburg krijgt kunst op verkeersborden Speler én coach gokt op topklassering met BC Vlissingen GGD GHOR Nederland, de over koepelende organisatie van de 25 GGD's in Nederland, zei gisteren aanvankelijk dat bij slechts vier van de ruim honderd teststraten in het land deze week nog voldoende plek is. ,,Dat was een momentopname", zegt woordvoerster Sonja Kloppen burg. ,,Het is nu overal heel druk. Zeeland is geen uitzondering. Was het maar waar." De GGD Zeeland kon dat gisteren niet bevestigen. Het vergroten van de testcapaci teit heeft volgens de GGD op dit moment geen zin, omdat de labora toria niet meer tests kunnen ver werken dan ze nu al doen. Om die reden zijn er de laatste weken geen nieuwe testlocaties bijgekomen. Uitbreiding gebeurt pas als de labo ratoria meer capaciteit hebben. Overbelast Doordat afspraken maximaal drie dagen vooruit worden gemaakt en de vraag groot is, moeten mensen vaak meerdere pogingen doen om ertussen te komen. Mede daardoor is het extreem druk op de landelijke telefoonlijn. Het is ook mogelijk een afspraak te maken via corona- test.nl, maar deze website is eve neens regelmatig overbelast. De GGD'en betreuren de situatie. Wij vinden het uitermate vervelend dat wij mensen niet zo snel kunnen helpen ,,Wij vinden het uitermate verve lend dat wij door overmacht men sen niet zo snel kunnen helpen als wij zouden willen." Mensen kun nen soms wel op een locatie verder van huis terecht. ,,Niemand wordt verplicht ergens heen gestuurd, maar we geven wel de opties die er zijn", zegt Kloppenburg. ,,Als ie mand snel terecht wil en bereid is wat verder te rijden, gaan wij daar niet voor liggen." Zwin College Op het Zwin College in Oostburg hebben ruim 200 van de in totaal ongeveer 770 leerlingen zich deze week ziek gemeld. ,,Dit is echt ex treem", zegt directeur Leonard Debbaut. ,,Het heeft alles te maken met het beleid rond corona: als leer lingen of personeelsleden verkoud- heidsverschijnselen hebben, moe ten ze al thuis blijven. De zorg die we vooral hebben is hoe snel leer lingen en medewerkers kunnen worden getest.'' Op het Lodewijk College in Ter- neuzen en het Reynaert College in Hulst melden minder leerlingen zich ziek, maar met ruim 10 procent nog altijd flink meer dan gemid deld. De scholen boven de Wester- schelde merken nauwelijks een toename. De scholen maken zich zorgen over de onderwijstijd die leerlingen mislopen, doordat ze moeten wachten op een coronatest en de uitslag daarvan. De Mondia Scho- lengroep (Scheldemond en Neha- lennia) bekijkt of het mogelijk is om leerlingen sneller te laten testen via een commercieel bureau. ,,Dat is alleen nog een oriëntatie", zegt rec tor Guus Hagt. ,,We willen er niet de oorzaak van zijn dat de GGD het overzicht verliest." ZEELAND 2 £1 I vrijdag 11 september 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO OLAF HAMELINK Dj gaat de lucht in ZEELAND 4 ZEELAND 15 Wachttijd coronatest loopt op Ook in Zeeland lopen de wacht tijden voor een coronatest op. De teststraten hebben op korte termijn nauwelijks nog ruimte. De telefoonlijn en de website om een afspraak te maken, zijn re gelmatig overbelast en daardoor onbereikbaar. Rolf Bosboom Goes - Sonja Kloppenburg, GGD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29