22 nog VOETBAL START EREDIVISIE Het komend weekeinde wordt er weer afgetrapt in de eredivisie. Het vorige seizoen eindigde voortijdig, door corona. In drie delen blikken we vooruit op een nieuwe jaargang. Vandaag het laatste deel: de nummers 1 tot en met 6 van het vorige seizoen. Hoe staan zij er nu voor? Van de vraagtekens bij Ajax tot de jacht van FC Utrecht op de top 3. Ajax Ten Hag heeft de puzzel weer gelegd AZ Mondige aanwinst in vriendenteam Feyenoord Achterhoede baart Feyenoord zorgen PSV Metamorfose is nog in volle gang warmlopen voorde eredivisie EREDIVISIE Programma Met de verkoop van Hakim Ziyech en Donny van de Beek voor beiden zo'n 40 miljoen euro aan Engelse topclubs, raakte Ajax veel creativi teit en rendement kwijt. Aan de oefencampagne was dat alleen niet af te zien. Het creëren van kansen ging Ajax gemakkelijk af in de nieuwe formatie. Topaankopen Antony en Mohammed Kudus kenden een flitsende start en het klaarstomen van Quincy Promes op de plek van Van de Beek bleek veelbelovend. Coach Erik ten Hag heeft de malaise van voor de coro nabreak gebruikt om de puzzel opnieuw te leggen. Aanvoerder Dusan Tadic is naar links gehaald, in Zakaria Labyad creëert hij een extra optie als valse spits en met Edson Alvarez en Ryan Graven- berch moet de balans op het mid denrif hersteld worden. Ja, Ajax draaide als een tierelier maar dat schept weinig garanties nu de druk toeneemt. Of Ajax net als in 2019 op het Museumplein en in de knock-outfase van de Cham pions League geraakt, hangt mis schien nog wel het meest af van de vraag hoe de Amsterdamse defen sie zich houdt. Blijft Perr Schuurs nu wel foutloos? Kan Daley Blind hem klachtenvrij blijven helpen? En blijven Andre Onana en Nico las Tagliafico? De spoeling aan de linkerkant, waar versterking wordt overwogen, is dun. Trainer Arne Slot kan aan het be gin van het seizoen nog beschik ken over vrijwel dezelfde basiself als waarmee hij het vorige succes seizoen beëindigde. Alleen Stijn Wuytens verliet de club, ondanks de contractverlenging die hem was aangeboden. Mede daardoor bleef AZ zelf ook vrij rustig op de transfermarkt. Het haalde tot nu toe alleen Timo Letschert transfer vrij op uit Duitsland. Niet direct een speler die je verwacht bij AZ, maar karakterologisch wellicht een handige zet. Het vrienden team kan wel een mondige speler als Letschert gebruiken. Hobie Verhulst kwam transfervrij over van MVV en wordt reservekeeper. Daarmee zijn nog zeker niet alle wensen van de staf ingewilligd, want er werd gemikt op een linker centrale verdediger. Maar achter eenvolgens kwamen Terence Kon- golo, Wesley Hoedt, Jan Paul van Hecke, Micky van de Ven en Mike van der Hoorn niet. Het is de ver wachting dat er alsnog wel iemand bijkomt. Sowieso is het voor Slot te hopen dat niemand wordt weg geplukt. Voor Calvin Stengs, My ron Boadu, Oussama Idrissi en Teun Koopmeiners is altijd wel in teresse. Het meest aantrekkelijk voor clubs uit de grote competities lijkt linksback Owen Wijndal, die onlangs voor het eerst voor Oranje werd opgeroepen. Feyenoord had de plannen klaar liggen. Het elftal dat onder trainer Dick Advocaat steeg van plek 12 naar plek 3, zou dit seizoen een kwaliteitsimpuls krijgen om de opmars te kunnen voortzetten. Maar de coronacrisis gooide op fi nancieel vlak roet in het eten. Het geld was op en Feyenoord kon al leen nog de transfervrije Bryan Linssen, Mark Diemers en afgelo pen week de Portugees Joao Car los Teixeira binnenhengelen. De Duitse aanvaller Christian Conteh is nog niet fit geweest en is bovendien in eerste instantie voorbestemd voor het elftal onder 21 jaar. Feyenoord hoopt evenwel niet minder te zijn geworden. De problemen liggen vooral in de achterhoede. Rechtsback Rick Karsdorp is verdwenen en Bart Nieuwkoop moet hem vervangen. Na het afhaken van Sven van Beek is de spoeling centraal achterin wel erg dun en Tyrell Malacia is er door een heupblessure voorlopig nog niet bij. Bovendien is routi nier Eric Botteghin voor de eerste wedstrijd tegen PEC geblesseerd. Daar staat tegenover dat op het middenveld alle posities dubbel bezet zijn. Luis Sinisterra is er door een knieblessure voorlopig nog niet bij, maar met Bryan Lins- sen heeft Feyenoord een vervan ger die doelpunten kan maken en voorbereiden. Feyenoord Nieuwe heren, nieuwe wetten in Eindhoven. 'Pressingtrainer' Roger Schmidt moet met PSV weer meedoen om de titel en dat belooft spektakel op het veld en daarbuiten. De make-over in Eindhoven is momenteel nog in volle gang en tot 6 oktober valt op de transfermarkt nog flink wat vuurwerk te verwachten. PSV werkt via een duidelijke volgorde naar het voltooien van de transformatie die de ploeg weer moet laten concurreren met Ajax. Eerst vulden algemeen directeur Toon Gerbrands en technisch ma nager John de Jong de nieuwe technische staf in. Naast Schmidt zitten daarin bijvoorbeeld Lars Kornetka, een erkende naam uit de Red Bull-school. Boudewijn Zenden en André Ooijer zorgen voor PSV-bloed en laatstge noemde houdt de lijn naar de jeugdopleiding open, waar de vo rige coach Ernest Faber weer de scepter zwaait. Door de corona crisis zag PSV miljoenen aan in komsten verdampen en daardoor kan John de Jong niet alle met Schmidt doorgesproken plannen waarmaken. Zijn wens om een meevoetballende keeper aan te trekken, is inmiddels gehonoreerd met de van RB Leipzig gehuurde Yvon Mvogo. Daarnaast is Philipp Max op papier een stevige verster king. vrijdag 11 september 2020 GO warmlopen voorde eredivisie Ajax draait als een tierelier, SPEELRONDE1 Morgen 18.45 uur Heerenveen - Willem II 20.00 uur PEC Zwolle - Feyenoord 21.00 uur Zondag 12.15 uur FC Twente - Fortuna S. FC Emmen - VVV 14.30 uur Heracles - ADO Den Haag 14.30 uur Sparta - Ajax 16.45 uur FC Groningen - PSV 16.45 uur FC Utrecht 1 maart 2020: Myron Boadu van AZ rukt op tegen Ajax, ondanks de aanwezigheid van Perr Schuurs en Nicolas Tagliafico. foto pim ras RKC - Vitesse -AZ is uitgesteld -Johan Inan Tweede seizoenshelft 2019-2020 Vermoedelijk dit seizoen Onana Onana Dest Veltman Blind Tagliafico Mazraoui Schuurs Blind Tagliafico Van de Beek Martinez Alvarez Gravenberch Ziyech Promes Neres Tadic Promes Antony Tadic Neres -Nik Kok Tweede seizoenshelft 2019-2020 Vermoedelijk dit seizoen Bizot Bizot Svensson Vlaar Wuytens Wijndal Svensson Vlaar Koopmeiners Wijndal Midtsjo Koopmeiners Midtsjo Clasie De Wit De Wit Stengs Boadu Idrissi Stengs Boadu Idrissi ree 1 maart 2020: Steven Berghuis van Feyenoord gaat het duel aan met Denzel Dumfries van PSV. foto bsr -Mikos Gouka Tweede seizoenshelft 2019-2020 Vermoedelijk dit seizoen Bijlow Bijlow Karsdorp Botteghin Senesi Malacia Nieuwkoop Geertruida Senesi Haps Toornstra Fer Kök?ü Toornstra Fer Kök?ü Berghuis Bozenik Haps Berghuis Jorgensen Linssen -Rik Elfrink Tweede seizoenshelft 2019-2020 Vermoedelijk dit seizoen Unnerstall Mvogo Dumfries Schwaab Viergever Rodriguez Dumfries Teze Boscagli Max Doan Rosario Hendrix Madueke Rosario Gutiérrez Ihattaren Bruma Thomas Lammers Malen Gakpo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22