21 Coureur kondigt overstap aan in jubileumweekend eigen renstal Alles zou in Toscane moeten draaien om Ferrari, maar juist de coureur die weg moet bij de ploeterende Scuderia beheerst er het nieuws. Over een vooralsnog geruisloos jubileum, nu Sebastian Vettel (33) straks instapt bij Aston Martin. Vertrouwen in beter weekend EK in minder speelsteden Tete van Lyon naar Londen Achtste club Falkenburg Mugello Zelfs de safety car is rood. Ferrari- rood. Net zoals alles rood is op L'Au- todromo del Mugello. En is iets niet rood, dan staat er wel ergens een steigerend paardje op afgebeeld, zo als op de vloertegels in het pitge- bouw. Geen geschikter decor voor een bijzonder jubileum, nu Ferrari als eerste renstal de 1000ste For mule 1-race aantikt op het eigen thuiscircuit. Maar daar gaat het vooralsnog amper over in Mugello, idyllisch gelegen in de Toscaanse heuvels tussen Florence en Bologna. Het nieuws dat Mick Schumacher zondag een paar rondjes mag sturen met de F2004 van zijn pa Michael, werd weggeblazen door de aankon diging van Sebastian Vettel. Juist op de eerste dag van wat een rood om rand Ferrari-weekend had moeten worden, besloot de Duitser zijn langverwachte toekomstplannen te delen. Hij stapt volgend jaar in een ambitieus avontuur met Aston Martin, nu nog Racing Point. Was het bijzondere moment van communiceren een dikke vinger naar zijn huidige werkgever, waar hij straks moet opkrassen na zijn mislukte titelmissie van zes jaar? Vettel is er de persoon niet naar, maar een fijn staaltje guerilla- marketing was het zeker. Gepiepeld Had Ferrari normaal de persdag be heerst, nu ging het over de move van de Duitser en het daarmee ge paard gaande vertrek van Sergio Pé- rez. Dat die is gepiepeld, moge dui delijk zijn. Financieel met zijn Mexicaanse miljoenen een sleutel rol gespeeld toen het team op om vallen stond, maar nu moet Pérez ondanks een doorlopend contract wieberen. ,,Die klap kwam hard aan, ik hoorde het woensdag pas'', vertelde de Mexicaan, die gebeld werd door Lawrence Stroll, vader van coureur Lance en mede-eige naar van Racing Point en Aston Martin. ,,Ik weet hoe deze business Dit avontuur met Aston Martin kan in potentie echt iets heel erg gaafs worden VERSTAPPEN werkt, blijkbaar hoort dit nu een maal bij deze maffe wereld. In die wondere wereld werd de move van Vettel, toch een 33-jarige routinier die al even geen schim meer is van de kampioen van wel eer, met bijzonder veel enthousi asme ontvangen. Een 'bewijs van ambitie', kopte La Gazzetta dello Sport. En doodleuk vertelde Vettel zin te hebben in een gevecht terug aan het front. Of hem dat gaat luk ken met Aston Martin? Niemand die het weet. Nu is Racing Point in potentie hooguit een uitdager van de top, maar wat brengt 2021? En de nieuwe regels in 2022? Vettel gaat het graag ondervin den. ,,Het belangrijkste was de vraag aan mezelf: wat wil ik nog?'', ver telde de Duitser die over stoppen nagedacht heeft. ,,Dat moment is dichtbij geweest, maar ik heb nog zoveel liefde voor deze sport. Dit voelde als het juiste om te doen.'' Minutenlang benadrukte Vettel de 'potentie' van Racing Point, vol gens hem een team met een kleine beurs, maar straks met de juiste 'tools' (lees: een hele grote zak geld) een uitdager voor de gevestigde orde. ,,Dit avontuur kan in potentie echt iets heel erg gaafs worden.'' Maar eerst wacht een half seizoen de werkelijkheid, moet Vettel ge dacht hebben, toen hij besloot met nog wat mooie woorden voor Fer rari. Een team waar hij 'gefaald' heeft, maar dat voor altijd in zijn hart zit. ,,Fijn dat dit nieuws nu naar buiten is, dan kan de focus weer op Ferrari. Er staat ons immers een bij zonder weekend te wachten.'' vrijdag 11 september 2020 PC HANDBAL Het Europees kampioenschap handbal voor vrouwen kan in de cember gewoon doorgaan in Noorwegen en Dene marken. De organisatoren in Noorwegen hebben wel besloten alle duels in Trondheim te spelen. Oslo en Stavanger komen als speellocaties te vervallen. De reisbewegingen blijven zo, met het oog op het co ronavirus, beperkt. De Ne derlandse vrouwen doen, als nummer drie van het vorige EK, ook mee aan het EK in Noorwegen en Dene marken. VOETBAL Kenny Tete (24, foto) verruilt de Franse topclub Olympique Lyon voor het Engelse Fulham, dat promoveerde naar de Premier League. De rechts back heeft in Londen voor vier jaar getekend, met een optie voor een extra jaar. ,,Ik hoorde van de interesse van Fulham en ik was met een erg enthousiast. Ik sprak met mensen om me heen en wist al snel dat ik Lyon wilde verlaten om naar Fulham te verkassen. De club is terug in de Pre mier League en ik zal 100 procent geven om ons daar te houden." VOETBAL Erik Falkenburg (32) verlaat ADO Den Haag en vervolgt zijn loopbaan in de eerste divisie, bij Roda JC. De aanvallende mid denvelder heeft in Kerk- rade voor één jaar gete kend. Falkenburg heeft al ruim 300 eredivisieduels achter zijn naam staan. Hij kwam al uit voor zeven Ne derlandse clubs. Voor zijn periode in Den Haag speelde hij bij Sparta Rot terdam, AZ, NEC, Go Ahead Eagles, NAC Breda en Willem II. Roda JC is het seizoen goed begonnen. De ploeg van Jurgen Strep- pel won met 4-0 bij Jong Ajax en thuis met 3-0 van TOP Oss. ADO nam ook al afscheid van Tom Beugels- dijk en Lex Immers. Vettel verstoord feestje van Ferrari Arjan Schouten - Sebastian Vettel (33) MUGELLO Monza was hele maal niks, het hele weekend lang liep alles mis. Maar voor de volgende Italiaanse af spraak, 300 kilometer zuidelij ker, heeft Max Verstappen meer hoop. ,,Ik heb er vertrou wen in dat dit een beter week end voor ons wordt'', vertelde hij in de paddock van Mugello. „Slechter dan in Monza kan het toch niet gaan, het kan al leen maar beter.'' Een over verhitte motor, vooral dat zat hem bij de start en de herstart in Monza dwars, legde de Limburger van Red Bull Ra cing nog eens uit. ,,Maar we misten ook gewoon snelheid, zoals altijd in Monza. Zo lang ik bij Red Bull race is er nooit een jaar geweest dat we daar hard gingen.'' Verstappen heeft niets dan lof over het circuit. ,,Een mooi, snel rondje met wat hoogteverschil." Op de eerste dag van wat een rood omrand Ferrari-weekend moet worden, maakt Sebastian Vettel zijn vertrek naar Aston Martin be kend. ,,Dit voelt als het juiste om te doen." foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21