Koninklijk bezoek voor geplaagde coronateststraat «njoyhotels.nl Meer aandacht voor nazorg i €199, KR. Walcheren Patiëntorganisaties, zorgprofessio nals en onderzoekers presenteren vandaag het Nationaal Actieplan voor nazorg vanaf de diagnose kan ker op het online congres Kanker Leven. Volgens de experts schiet de zorg voor klachten na een kanker behandeling vaak te kort en wordt nazorg onvoldoende vergoed. Bijna een miljoen mensen leven met de gevolgen van kanker: één op de vier is ernstig vermoeid en één op de drie kan niet als vanouds functio- Er wordt onvoldoende goed gezorgd voor mensen die langdurig leven met kanker neren. Een derde van de patiënten kampt bijvoorbeeld met de angst voor terugkeer van de ziekte, ande ren hebben fysieke schade, zoals beschadigde zenuwen en proble men met relaties en werk. Doordat steeds meer mensen kanker krijgen en de behandelin gen beter worden, neemt het aantal mensen dat na de diagnose kanker doorleeft toe. Internist-oncoloog Jourik Gietema van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) benadrukt dat 'mensen met kanker soms jarenlang worden behandeld'. ,,Door zo'n behande ling beschadig je mensen. Onze er varing is dat er nog onvoldoende goed wordt gezorgd voor mensen die langdurig leven met kanker.'' De experts hebben zich verenigd in de Taskforce Cancer Survivor ship Care. Belangenbehartiger van de Nederlandse Federatie van Kan kerpatiëntenorganisaties (NFK) Mirjam van Belzen: ,,Dit vraagt om veranderingen in de zorg, maar ook om meer begrip van ons allemaal.'' Betere financiering Artsen gaan zorgen voor meer aan dacht voor de gevolgen en gerichte verwijzing naar nazorg. Ook hopen ze op een betere financiering zodat patiënten de zorg ook echt kunnen gebruiken. Bij negen op de tien pa tiënten met kanker worden de kos ten voor fysiotherapie bijvoorbeeld niet vergoed vanuit het basispak ket, terwijl revalidatie vaak leidt tot sneller en beter herstel. Martijn Stuiver, lector functio neel herstel bij kanker aan de Ho geschool van Amsterdam: ,,Het is eigenlijk raar dat je daarvoor aan vullend verzekerd moet zijn. Men sen bedenken natuurlijk niet van tevoren: misschien krijg ik kanker, moet ik chemotherapie ondergaan en heb ik daarbij fysiotherapie no dig.'' P4 V Koning Willem-Alexander bracht gisteren in Leiderdorp een bezoek aan één van de veelgeplaagde coronateststraten in ons land. De teststraten en -labs zijn overbelast en ook in Zeeland loopt de wachttijd voor een coronatest op. Hotel Vitalis Greetsiel www.enjoyhotels.nl iGeen bo\klngfosten of bel 020 - 225 48 81 tk Geen toeslag 1-persoonskamer De eredivisie begint weer! Liefhebbers zitten gereed om hun cluppie toe te juichen. Vooral voor de buis dit seizoen Nieuwsmedia It c? Is die auto nu al stuk? Beroep doen op garantie is niet altijd even mak kelijk Zo Auto Nationaal plan voor klachten na kanker Een Nationaal Actieplan moet ervoor zorgen dat mensen na kanker betere nazorg krijgen die vaker wordt vergoed. Artsen be loven de nazorg zelf meer in de spreekkamer aan de orde te stellen, gerichter door te verwij zen en zich hard te maken voor hogere zorgvergoedingen. Marcia Nieuwenhuis Den Haag —Jourik Gietema, UMCG '3 en ZEELAND 1 en 2 alles inclusief vakanties De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! VANAF SLECHTS Duitse kust Ost-Friesland -"hotei SS* Aankomstdata en prijzen 2020 9,17, 21, 25, 29 september 3, 7,11,15,19, 23 oktober 27. 31 oktober 4, 8,12,16.20.24 november 2,6.10,14,18 december 299,95 p,p, 239,95 p.p. 199,95 p.p. 5 dagen met eigen auto! 90 minuten rijden vanaf Groningen! Kijk voor meer informatie en meer Enjoyhotels op: Geen aanbetaling »P8 vrijdag 11 september 2020 21°C Vanaf zondag warm nazomerweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1