l"P ECONOMIE 15 Topomzet voor bouwmarkt inteimediair huizen in de natuur, wordt ook volop geboekt voor deze en vol gende maand en niet alleen door ouderen. Volgens Robert van Veen ligt het aantal boekingen voor sep tember en oktober al drie keer ho ger dan dezelfde periode vorig jaar. De meeste boekingen zijn voor de korte termijn, met vertrek bin nen vier en zes weken, blijkt uit de gegevens. ,,Zodra het ministerie van Buitenlandse Zaken een ge bied of land oranje laat kleuren, zien we dat meteen terug in de stijging van het aantal lastminute- boekingen'', licht Van Veen toe. Ook de boekingen voor de herfstvakantie lopen al flink op, zegt hij. De bezettingsgraad is nu rond de 30 tot 40 procent, veel ho ger dan voorgaande jaren. Toch verwacht Natuurhuisje.nl geen bi zarre toestanden als tijdens de zo mermaanden, toen de bezettings graad bijna 100 procent was. In de rats Campinghoudster Rozemarijn Dees van camping Zuidduinen in Katwijk zou daar maar wat blij mee zijn. Ze zat half april in de rats toen haar camping - die ze net een paar maanden tevoren had ge kocht - de deuren niet mocht ope nen vanwege de coronacrisis. ,,Het waren spannende tijden'', blikt ze terug, ,,We hebben gelukkig echt een fantastische zomer gehad. Vanaf 15 juni, toen het sanitaire ge bouw weer openging, tot eind au gustus zaten we helemaal vol'', zegt ze blij. Ze mag van de gemeente haar camping nog tot eind oktober openhouden en dat doet ze dan ook. Ze heeft haar hoop gevestigd op een mooie nazomer. Dat die mensen over de streep trekt, Het maakt het geleden verlies eerder dit jaar niet goed, maar wel iets minder pijnlijk merkte ze de afgelopen tijd al aan het grote aantal lastminutes. Vorig weekend zat ze al onverwachts vol en ook dit weekend zijn alle 275 plekken bezet. ,,Het maakt het geleden verlies van eerder dit jaar niet goed, maar het maakt het wel iets minder pijnlijk'', zegt ze. Spijt dat ze de camping heeft overgenomen, heeft ze overigens niet. ,,Dit is al tijd mijn droom geweest en ik hoop dat corona mensen doet in- zien dat je niet ver hoeft te reizen omdat Nederland genoeg moois te bieden heeft.'' Opmars Volgens de eerste voorzichtige cij fers van Parkvakanties.nl, waar on der meer Landal en Roompot bij zijn aangesloten, zou de opmars van Nederland als vakantieland weleens kunnen doorzetten naar volgend jaar. Zo ziet de website dat het met de boekingen voor 2021 nu al 'goed gaat'. ,,Voor en na de zo mervakantie liggen de boekingen nu al voor in vergelijking met de zelfde periode vorig jaar. Zo wor den bijvoorbeeld de voorjaarsva kantie, Pasen en de meivakantie erg goed geboekt'', reageert Lau- rens Taekema van Parkvakanties.nl. Of Nederland zo extreem popu lair blijft als vakantiebestemming, zal moeten blijken. Voor december en dan met name de kerstvakantie zijn er in elk geval niet meer boe kingen dan voorgaande jaren, blijkt uit de cijfers van aanbieders. ,,Het is koffiedik kijken. We mer ken wel dat er normaal al veel last- minuteboekingen in Nederland zijn, maar dat het nu nóg extremer is. Mijn verwachting is dat de va kantie in eigen land wel echt een trend blijft'', aldus Joeri van Zijl van Voordeeluitjes. De cijfers over vorig jaar waren ook al rooskleurig: Intergamma - moederbedrijf van Gamma en Karwei - zag de omzet in 2019 stij gen naar dik 1,7 miljard euro, een procent meer dan in 2018. Het be drijfsresultaat bedroeg 134 mil joen euro. Klussers bestelden vooral meer online: plus 20 pro cent, zo blijkt uit de jaarcijfers die het bedrijf naar buiten heeft ge bracht. Ceo Stoter is blij met het be drijfsresultaat, maar waarschuwt alvast voor een mindere periode. ,,Het aantal klanten is sinds maart ongelofelijk toegenomen en we zien dat de drukte nog niet voorbij is. Maar de effecten van de crisis gaan wij ongetwijfeld ook mer ken. Er vallen ontslagen, mensen komen thuis te zitten en hebben minder uit te geven. De huizen markt zal ook klappen krijgen. Ook dat heeft gevolgen voor de verkoop van vloeren, verf, gordij nen en andere artikelen om wo ningen in te richten.'' Structureel Stoter verwacht dat de genomen coronamaatregelen in de winkels zeker nog een jaar en misschien zelfs twee jaar van kracht blijven. ,,We zijn bezig om sommige maatregelen ook structureel in te passen. Voorbeeld is de flesjes des infecterende gel die eerst op een tafeltje bij de ingang stonden. Die hebben we vervangen door zoge heten zeepzuilen, dat oogt een stuk professioneler.'' Veiligheid Medewerkers van de 385 Gamma- en Karwei-bouwmarkten in Ne derland en België hebben volgens Stoter een zeer bijzonder half jaar achter de rug. ,,Op het gebied van veiligheid, logistiek en inkoop moesten we heel snel handelen om alles onder controle te hou den. Daarnaast was het van belang de extra bezoekers letterlijk in goede banen te leiden. Veiligheid voor zowel personeel als klant blijft voorop staan. Tot nu toe moest één winkel kort sluiten vanwege te veel zieke medewer kers.'' Sinds maart is het aantal klanten ongeloofelijk toegenomen Integamma zet dit jaar in op de groei van e-commerce en ver nieuwde winkelformules. ,,Grof- weg richten onze Karwei-winkels zich meer op woningdecoratie en de Gamma's op de grote en kleine klussen. Vroeger zou je zeggen dat Gamma meer op mannen is ge richt en Karwei op vrouwen, maar dat mag geloof ik niet meer'', lacht Stoter. Ook duurzaamheid speelt een belangrijke rol bij de bouw- ketens, voorbeelden daarvan zijn het laten plaatsen van zonnepane len of voorzien in volledige wo ningisolatie. Ontdek de mogelijkheden GA NAAR INTERMEDIAIR.NL/ONLINE-LEREN vrijdag 11 september 2020 'Crisis slaat later alsnog toe' Rozemarijn Dees heeft ondanks alles geen spijt dat ze begin dit jaar een camping kocht: ,,Dit is altijd mijn droom geweest en ik hoop dat mensen nu inzien dat je niet ver hoeft te reizen.'' foto frank jansen. - Rozemarijn Dees, campinghouder Bouwmarkten profiteren nog steeds van de coronacrisis. Volgens Harm-Jan Stoter, top man van Gamma en Karwei, draaien de winkels dit jaar tot nu toe 20 procent meer omzet dan in 2019. Sanne Schelfaut Leusden - Harm-Jan Stoter, Intergamma Wil JIJ lakkeien?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15