3 dagen Kust 4 Man vast voor aanslag Parijs 1982 Wereldwijd is de gemiddelde populatiegrootte van zoogdieren, vogels, amfibieën, reptielen en vissen sinds 1970 met 68 procent afgenomen. Dat staat in het Living Planet Report, het tweejaarlijkse rapport over de staat van de aarde van het Wereld Natuur Fonds. RAPPORT BEDREIGINGEN De Noorse politie heeft een man gearresteerd die ervan wordt verdacht een van de da ders te zijn van de aanslag in de Rue des Rosiers, waarbij in 1982 in een joodse wijk van Parijs zes doden en 22 gewonden vie len. Frankrijk vraagt al jaren om de uitlevering van Walid Abdulrahman Abou Zayed, die sinds 1991 in Noorwegen ver blijft. In het verleden ontkende hij steeds elke betrokkenheid bij de aanslag, die werd toege schreven aan de Palestijnse groep Fatah Revolutionaire Raad (FRC) van Abu Nidal. Zonder de identiteit van de verdachte te geven, zei de Noorse antiterrorismepolitie gisteren een arrestatie te heb ben verricht in verband met de zaak. De man van in de 60, nu genaturaliseerd tot Noor, ont kent zijn betrokkenheid en zegt dat 'er een fout is gemaakt met de persoon'. ,,Mijn man heeft nog nooit iemand ver moord. Hij is nog nooit in Frankrijk geweest'', zei zijn vrouw in 2015 in reactie op een internationaal arrestatiebevel. Wat ik wel betreur, is hoe weinig mensen strijden voor vrijheid Zestal opgepakt voor coronazwendel De FIOD heeft in Den Haag zes mannen en vrouwen aange houden die betrokken zouden zijn bij oplichting met bescher mingsmiddelen tegen het coro navirus. Buitenlandse klanten bestelden en betaalden, maar vervolgens zou er niets zijn ge leverd. In totaal zou er ruim 830.000 euro met de oplich tingspraktijken zijn gemoeid. Justitie vermoedt dat de ver dachten zogeheten geldezels zijn, die hun rekening of pas aan criminelen 'uitlenen'. Geen Jumping Amsterdam Aanhouding na rel Groningen Uitslag Navalny naar OPCW Incl. diner 4 dagen Brabant 3 dgn Bad Bentheim HP www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg Afgelopen decennia hebben menselijke acti viteiten bossen, waterrijke gebieden en an dere ecosystemen op aarde aangetast en ver nietigd. De achteruitgang gaat het rapst in de tropische gebieden van Midden- en Zuid- Amerika, met een daling van gemiddeld 94 procent. Ook met zoetwaterpopulaties gaat het alarmerend slecht: een afname van 84 procent. Bijna een op de drie zoetwatersoor ten wordt met uitsterven bedreigd. Grotere dieren zoals het nijlpaard, de rivierdolfijn, steur en bever lopen het meeste risico. De ruim 130 wetenschappers die aan het rap port meewerkten zien het verlies aan leefge bied door landbouw, ontbossing en overex ploitatie (zoals niet-duurzame visserij) als belangrijkste oorzaken van de achteruitgang. ,,Dieren kunnen zich niet goed meer voort planten als ze geen voedsel en schuilplekken meer kunnen vinden'', verklaart Monique Grooten van het WNF. ,,Dat zie je bijvoor beeld in de zoetwaterecosystemen. Door de aanleg van dammen kunnen vissen, zoals de steur, daardoor niet meer naar hun paaigron den zwemmen.'' De conclusies in het rapport zijn gebaseerd op verschillende metingen van de biodiver- donderdag 10 september 2020 GO JOODSE WIJK Laurent Sourisseau, hoofdredacteur van het Franse Charlie Hebdo zegt niet te betreuren dat zijn blad cartoons publiceerde van Mohammed DEN HAAG CORONA Jumping Amsterdam gaat eind januari vol gend jaar niet door. De organisatie van het paardensport evenement heeft be sloten de eerstko mende editie van wege het coronavi rus te schrappen. Bestuursvoorzitter Paul Riemens: ,,Om de continuïteit van Jumping Amsterdam op de lange termijn te waarborgen, is het verstandiger om één jaar over te slaan.'' VECHTPARTIJ Een tweede ver dachte is aangehou den vanwege rellen zaterdag in de bin nenstad van Gronin gen. Het gaat om een man uit Gronin gen. Er zou gevoch ten zijn tussen Duit sers en Groningers. VERGIFTIGING Duitsland heeft de testresultaten die moeten aantonen dat de Russische oppositieleider Aleksej Navalny is vergiftigd, overhan digd aan de Organi satie voor het Ver bod op Chemische Wapens (OPCW). De Duitse regering ziet geen aanleiding om de uitslagen direct met Rusland te delen, zegt een re- geringswoordvoer- ster. Rusland is lid van de OPCW. Heerlijk nazomeren aan de Zuid-Hollandse kust van Ter Heijde of Kijkduin! 4* Fletcher Hotel-Restaurant Carlton, Naaldwijk (7,5) r 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet ïTWr^ï 1 keer een 2-gangen diner, gratis wifi en parkeren Aankomsten t/m dec. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel Vincents, Etten-Leur (8,0) 3* dS Hotel Bentheimer Hof (7,9) 3 nachten incl. ontbijt en gratis wifi 2 nachten incl. ontbijt en gratis wifi I In het sfeervolle centrum jtq Jl 2x een 3-gangen diner Tip! Fietsroute Van Gogh O Incl. koffie/thee gebak m Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Annemieke van Dongen 5^ v( ->' V:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4