14 ZEELAND Supercross Goes slaat een jaar over Streep door duel van Arendskerke Vierdeklasser stapt na twee flinke nederlagen uit de beker. De vette jaren van de club lijken al even achter de rug. Maar er is altijd nog de toekomst. En die zien ze bij de groen zwarten best positief tegemoet. Van Dijke met 'sterk' Oranje naar Polen De Supercross in Goes, die voor januari op het programma stond, gaat niet door. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Door de diverse coronamaatregelen waar het evenement zich aan moet houden, heeft de organisatie besloten het evenement te schrap pen. Bovendien wil men voorkomen dat men sen het virus aan anderen overdragen tijdens de Supercross in de Zeelandhallen. De organisatie biedt zijn excuses aan en kijkt vast vooruit. ,,Het spijt ons zeer, maar wij kunnen en willen het risico niet nemen en hopen in januari 2022 weer een mooi evene ment neer te kunnen zetten.'' Het coronavirus zet komend weekeinde nog een streep door een bekerwedstrijd met Zeeuwse inbreng. 's-Heer Arendskerke komt niet in actie, omdat in de selectie van tegen stander LRC Leerdam een besmetting is ge constateerd. De wedstrijd wordt komende dinsdag ingehaald. Alle ploege (de andere twee zijn Tricht en Roosendaal) in deze be kerpoule zijn bij een zege in de laatste wed strijd zeker van de volgende ronde. 's-Heer Arendskerke is niet de eerste Zeeuwse ploeg die door het coronavirus niet kan spe len. Eerder werden duels van Brouwershaven, Oostburg, Smerdiek en WIK'57 afgelast. Topclub Play-offs Zege VOETBAL BLIK OP DE TOEKOMST NIEUWE START Die paar Aardenburgers die zon dag met nog zo'n twintig minuten voor de boeg het terrein van Sluis betraden, konden hun ogen niet geloven. Het elektronisch score bord gaf 0-0 aan en dat was een stand die veel bewondering af dwong. Niet veel later - bijgepraat langs de lijn - maakte euforie plaats voor realiteitszin. Dubbele cijfers, dat was veel. Maar ach, er zijn ergere dingen in de wereld. Aardenburg keek na zeventig minuten tegen een 10-0-achter- stand aan en verloor uiteindelijk met 14-0 van buurman Sluis. De kersverse vierdeklasser incas seerde daarmee het dubbele aantal tegendoelpunten van het eerste bekerduel, met FC Rimboe. Die ploeg werd door Aardenburg- voorzitter Peter de Vrieze (por tretje rechts) een fantastisch elftal genoemd. Zijn keurkorps stond komende zondag nog een ultieme krachtproef te wachten, tegen Ter- neuzen. ,,Zou knap zijn als we er dan geen veertien binnen krij gen'', merkte een supporter na de oorwassing in Sluis op. Maar het zal er niet van komen. Aardenburg heeft zich inmiddels teruggetrok ken uit de beker. Peter de Vrieze sprak na het duel met Sluis over een vertrouwd spel- beeld. ,,Naar Lepelstraat, Rimboe of NVS. Kwart over vier, 9-1 verlo ren, douchen en naar huis. Dan was je om half acht thuis. Hele dag naar de knoppen. Dat morele gaat komend seizoen in ons voordeel spelen. Dat werkt door in alles. Je bent met een teamsport bezig, maar als daar dingen in beginnen te haperen, wordt het lastig. Spe- lers die een lichte heupblessure hadden, gingen niet mee naar Bra bant. Maar moet je tegen Hoofd plaat, dan hebben ze nergens last van.'' De ontluisterende afstraffing in Sluis kwam niettemin hard aan in het Aardenburgse kamp, waar met een uitgeklede ploeg verlies op In het veld is het anders. Dan speel ik gewoon mijn eigen wedstrijd voorhand was ingecalculeerd. Twee jaargangen terug werd het in de vijfde klasse in Sluis 2-2. ,,En het jaar daarvóór wonnen we door een doelpunt in de laatste minuut met 2-3'', zei Rowan Ritico. De controlerende middenvelder is op zijn voornemen naar Biervliet te verkassen teruggekomen en is ko mend seizoen trainer/speler. ,,We zouden in de reserveklasse gaan voetballen en daar vond ik mezelf nog iets te fanatiek voor. Ik wilde het wel eens bij Biervliet probe ren.'' Toen Aardenburg instemde met het door de KNVB gelanceerde plan om de vijfde klasse A op te heffen, kwam Ritico op zijn voor nemen terug. ,,De kans die ik bij Aardenburg krijg, is mooi meege nomen. Dit is mijn clubje, ik ben hier al twintig jaar lid. Ik ben na tuurlijk jong (26), maar de groep pakt dat goed op. In het veld is het anders. Dan speel ik mijn eigen wedstrijd en ben ik een soort ver lengstuk van de coach.'' Ritico vormt met Marco de Croock, John Meyler en Joey Coc- quit een kwartet begeleiders, waarvan Cocquit de coaching tij dens wedstrijden voor zijn reke ning neemt. ,,Ik heb er een weekje over moeten nadenken'', zegt de Wielrenner Mick van Dijke kan zich gaan op maken voor de Nations Cup-wedstrijd in Po len. Hij is door bondscoach Adriaan Helman tel geselecteerd voor de beloftenwedstrijd, die komend weekeinde op het programma staat. Voor Van Dijke, de nummer twee van het NK bij de beloften, is de uitverkiezing een mooi compliment van de bondscoach. Helmantel laat namelijk weten bewust een hele sterke ploeg te hebben gekozen, omdat het de eerste en enige Nations Cup-wedstrijd van het jaar is. Ook Nederlands kampioen Stijn Daemen is van de partij in Polen. Daar wordt eerst een ploegentijdrit verreden en een dag later een reguliere rit in lijn. Quote van de dag 'Dat wil ik nu hier bij Feyenoord gaan laten zien.' donderdag 10 september 2020 GO MOTORCROSS VOETBAL H. De voetbal sters van IJ- zendijke heb ben een fraaie oefenpartner gevonden. De Belgische top club Club Brugge komt zaterdag op bezoek. Er wordt om 14.00 uur afgetrapt. Ajax Cape Town, de club van de Vlis- singse voetbal ler Istvan Bakx, heeft de tweede wed strijd in de play-offs om promotie naar het hoogste ni veau van Zuid- Afrika verloren. Tegen Black Leopards werd het 1-0. 1 Aardenburg weet wie het is en wie het is geweest De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: voetbal vereniging Aardenburg, dat af leek te dalen naar het re servevoetbal, maar van ge dachten veranderde en nu vierdeklasser is. Peter van Kouteren Sluis - Rowan Ritico Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove uit Zierikzee heeft haar eerste overwinning sinds de coro nabreak bin nen. De Zeeuwse won in Praag met 2-1 in sets van de Roemeense Arina Gabriela Vasilescu. 's-Heer Arendskerker (blauw-wit) komt zaterdag niet in actie. foto johan van der heijden WIELRENNEN - De Thoolse rechtsback Bart Nieuwkoop kende een sterk seizoen op huurbasis bij Willem II, maar is nu terug in Rotterdam-Zuid. Daar hoopt hij de goede lijn door te zetten. Zater dag starten Nieuwkoop en Feyenoord aan het seizoen in de eredivisie, met een uitwed strijd bij PEC Zwolle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42