Manteling bestaat 2S jaar! 10e bedanken iedereen voor het in ons gestelde vertrouwenEn we kijken uit naar nog veel meer jaren van goede samenwerking! 7 MARKTKOOPMAN CORONAREGELS Het was druk op de weekmarkt van Renesse gisteren. Zo druk had het dit najaar ook nog kunnen zijn in Domburg, Zoutelande en Westkapelle, stelt marktkoopman Eric Bijl. Bijl is boos. Kwaad dat de wil ontbrak om de 'sei- zoensmarkten' in Veere ondanks corona door te laten gaan. Het argument dat de straten in de Veerse stadjes en dor pen te smal zijn om er kramen neer te zetten en klanten op anderhalve meter afstand te houden, is volgens Bijl een drogreden. ,,We hebben voorgesteld om kramen slechts aan één kant van de straat te zetten en ze gewoon een eindje verder door te laten lopen. De gemeente wilde er gewoon niet aan." Te snel geschrapt Dat er dit jaar geen seizoensmark- ten meer in Veerse steden en dor pen worden gehouden, was vorige week al in de krant te lezen. Ook Bijl ziet weinig brood in kleine markten wat verder van het cen trum af. Maar hij had graag wat meer overleg gehad voor de Stich ting Markten en Activiteiten Zee land (SMAZ) de handdoek in de ring gooide. „Natuurlijk zijn de mooiste maanden al voorbij. Maar het is nog steeds druk, zeker in Domburg en ook wel in Zoute- lande. Andere gemeenten denken mee met de marktkooplieden. 'Co rona lossen we samen op', is ook in Veere de leus, maar de markten worden gewoon geschrapt." Bijl staat al decennia op Zeeuwse markten; behalve in Renesse ook in Domburg, Zoutelande en Westka- pelle. Hij woont in Helmond. In Zeeland gaan wonen om dichter bij het werk te zijn, is niet echt een op tie voor hem. ,,Ik heb op Walcheren een caravan staan waar ik 's zomers terecht kan. In de winter sta ik ech ter op kerstmarkten in Limburg. Ik had ook nog een website, maar die heb ik moeten opdoeken omdat ik dit voorjaar geen geld verdien om een voorraad te houden. Ik vul mijn inkomen nou gedeeltelijk aan door koerierswerk te doen, onder meer in België." De 61-jarige ambulante hande- Natuurlijk zijn de mooiste maanden al voorbij. Maar het is nog steeds druk, zeker in Domburg en ook wel in Zoutelande laar zegt dat hij zich vooral laat ho ren voor zwijgzame collega's. Zelf redt hij het wel, omdat hij letterlijk van veel markten thuis is. Voor hij een jaar of wat geleden horloges ging verkopen, bracht hij geluids dragers als lp's en cd's aan de man. ,,Toen daar geen droog brood meer in te verdienen was, ben ik overgestapt op horloges. Ik verkoop de uurwerken, maar ook bandjes en batterijtjes." Kwaadsprekerij Bijl hoopt dat nog jaren te doen, maar vreest dat de gemeente Veere afscheid probeert te nemen van de Domburgse markt. ,,Ik wist al dat veel Domburgse ondernemers op ons neerkijken, maar in de notulen van een stadsraadvergadering las ik dat de markt beter kon verdwijnen, omdat wij inferieure spullen zou den verkopen en niet in het stadje passen. Dan vergeten ze toch even dat ze het over fatsoenlijke bedrij ven hebben op een meer dan een halve eeuw bestaande markt." Wethouder Adri Roelse bena drukt dat, als het coronavirus geen bedreiging meer is, er volgend jaar weer seizoensmarkten in Veere zijn, 'ook in Domburg'. ,,Individu- ele meningen zijn me niet bekend, maar als gemeentebestuur blijven we voorstander van een markt in Domburg." Roelse herhaalt dat de straten waar in Veere markten wor den gehouden te smal zijn om co- ronaregels te kunnen handhaven. Bestuurder Edwin Hofs van SMAZ sluit zich bij Roelse aan. Hij beves tigt dat de stichting en de ge meente samen tot de conclusie zijn gekomen dat de markten niet door konden gaan en hecht aan de goede samenwerking met Veere. Ih Manteling '"rjïspu Kousteensedijk7 25j ar 4331 je Middelburg 0118-553530 info@mantelingwalcheren.nl www.mantelingwalcheren.nl Jan Hop Subaru Roosendaal www.janhop.nl Zuiniger Sterker Veiliger donderdag 10 september 2020 WA Bijl baalt van cancelen Veerse markten René Hoonhorst Renesse - Eric Bijl Manteling jn ZB Planbureau en Bibliotheek Alléén bij Jan Hop met 5 jaar garantie en gratis trekhaak De ultieme hybride voor elk avontuur. Hybrid, the Subaru way Zelf ontdekken? Ga naar www.janhop.nl/subaru of bezoek onze showroom! De anderhalve meter afstand is ook op een drukke markt als die in Renesse best te handhaven. De kramen staan al een eindje uit elkaar en de klanten moeten zelf een beetje willen opletten, stelt horlogeverkoper Eric Bijl, die al decennia op Zeeuwse markten staat. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK SUBARU ruime voorraad occasions ^l^KHglfëkgewicht Subaru XV e-BOXER Confidence in Motion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35