Verwachtingspatroon torenhoog bij Chelsea na vele miljoenenaankopen 23 rrnMi Opstellingen Smaakmaker Pena is behouden Het is wachten op de goalgetter QROPI 1STE SPEELRONDE ZATERDAG EN ZONDAG TV FOX SPORTS FC Emmen Sparta Het kan vriezen, het kan dooien, maar één ding weten ze bij Sparta nu al nagenoeg zeker: veel goals zal de club de komende weken niet maken. Als iets duidelijk is gewor den tijdens de voorbereiding, is het wel dat de ploeg van Henk Fra- ser voorin stootkracht mist. De Rotterdammers dachten het ver trek van Ragnar Ache naar Ein- tracht Frankfurt opgevangen te hebben met de komst van Telstar revelatie Reda Kharchouch. Maar de lange Amsterdammer raakte tijdens de oefencampagne gebles seerd. Een andere nieuweling, de van PEC Zwolle gekomen Lennart Thy, is op zijn beurt niet echt een goalgetter. En van de 17-jarige Emanuel Emegha en Danzell Gra- venberch (FC Dordrecht) mag nog niet verlangd worden dat ze er we kelijks zullen staan. De van Ajax overgekomen Ben jamin van Leer mag laten zien dat hij wel degelijk kan keepen. En met ADO Den Haag-icoon Tom mie Beugelsdijk hebben de Span genaren er ook centraal achterin een ervaren kracht bij. Al is er met de van FC Emmen gehaalde Mi- chaël Heylen genoeg concurrentie in de defensie. De hoop bij Fraser en technisch directeur Henk van Stee is gevestigd op de sponsors. Wellicht kunnen zij de komst van het type Halil Dervisoglu/Thomas Buitink/Ache mogelijk maken. FC Emmen heeft de grootste smaakmaker van vorig seizoen be houden. Zoals het er nu naar uit ziet kunnen ze op de Oude Meer- dijk nog een seizoen lang genieten van Sergio Pena. Ook landgenoot Miguel Araujo bleef, terwijl Glenn Bijl (die naar Groningen leek te vertrekken) ook gewoon nog bij de club speelt. FC Twente probeerde zelfs Dick Lukkien te verleiden tot een overgang, maar de succescoach blijft Emmen trouw. Hij denkt dat er nog meer te halen is dan de veertiende en twaalfde plaats van de vorige twee seizoenen. Aanvoerder Anco Jansen, die vrijwel het gehele vorige seizoen miste, is nog steeds niet helemaal fit en mist hoogstwaarschijnlijk de start van de eredivisie. Op de transfermarkt zette de club aan vankelijk hoog in. Er werd een lijntje uitgegooid naar keeper Ser gio Padt en Jan-Arie van der Heij den, in 2017 kampioen met Feyen- oord. Vergeefs, maar met Simon Tibbling kwam wel een oude ere- divisiebekende. De Zweed speelde drie jaar voor FC Groningen en wil 'gewoon weer lekker voetballen'. De creatieve uitspattingen van huurling Kerim Frei zal Lukkien nu moeten missen, maar hij zag Caner Cavlan terugkeren van een mislukt avontuur in Oostenrijk. Emmen is er niet per se slechter op geworden. Bijl Araujo Heylen Burnet Bijl Araujo Veendorp Cavlan Mason Mount, Tammy Abraham, Ruben Loftus-Cheek en Callum Hudson-Odoi. Chelsea mocht een jaar geleden geen spelers kopen en plotseling bleek de jeugd goed ge noeg voor de hoofdmacht van Chelsea. Alleen niet goed genoeg om Liverpool en Manchester City te bedreigen. En dus trok Roman Abramo- vitsj ouderwets zijn portemon nee. Het geld lokte zeven nieuwe spelers naar Stamford Bridge. Ha kim Ziyech (Ajax, 40 miljoen), Kai Havertz (Bayer Leverkusen, 80 miljoen), Timo Werner (Red Bull Leipzig, 53 miljoen), Ben Chilwell (Leicester City, 50 miljoen), Thiago Silva (PSG, transfervrij) en Malang Sarr (OGC Nice, transfer vrij). In alle stilte werd daar Xavier Mbuyamba nog aan toegevoegd. Een fysiek ijzersterke verdediger uit Maastricht die via MVV bij Barcelona belandde, maar vorige maand zijn handtekening zette onder een contract in Londen. Daarmee is de honger van ma nager Frank Lampard nog niet ge stild. De voormalig topspeler wil nog een keeper toevoegen aan zijn selectie en Edouard Mendy (Ren- nes) zou zelfs al op weg zijn naar Londen. De doelman zou iets meer dan 20 miljoen moeten kos- i Chelsea kan zich de komende weken, na reeks aankopen, weinig tegenvallers meer permitteren ten. The Blues kijken nog naar de mogelijkheden om international Declan Rice van West Ham Uni ted en Lille middenvelder Bouba- kary Soumare in te lijven. Frank Lampard weet wat het strooien met al die miljoenen be tekent. Hij kent de wetten van de voetballerij. Het enorme uitga venpatroon moet en zal de Pre mier Leaguetitel opleveren. Man chester City en Liverpool moeten hoe dan ook worden achterhaald. Dat is een compleet ander uit gangspunt dan een jaar geleden. Een transferverbod en de verkoop van sterspeler Eden Hazard zorgde toen voor een aangepast (lees: lager) verwachtingspatroon. Chelsea werd keurig vierde, over leefde de poulefase in de Champi ons League en haalde de finale van de FA Cup. Iedereen tevreden. Maar nu is alles anders. Engelengeduld Abramovitsj staat niet bekend om zijn engelengeduld. Lampard krijgt komend seizoen geen extra tijd om te presteren omdat hij een clublegende is. Die 'bewegings ruimte' is simpelweg verdwenen na het uitgeven van zoveel miljoe nen. Tony Cascarino, voormalig Iers international en tegenwoordig analist bij Talksport, gaat nog een stapje verder. ,,Frank zal zich rea liseren dat er na al die investerin gen een andere uitdaging ligt'', zegt Cascarino. ,,Het gaat niet meer alleen om kwalificatie voor de Champions League. Hij zou best eens de eerste manager kun nen zijn die komend seizoen wordt ontslagen.'' Het idee bij de grote bazen zal zijn: als Lampard de titel niet naar Londen kan brengen, moet ie mand anders dat maar doen. Veel zal voor Lampard afhangen van hoe snel Werner, Havertz en Ziy- ech zich kunnen aanpassen aan het slopende schema en het moordende tempo van de Premier League. Ziyech sprak daar nog niet over met de pers, Werner deed dat al wel tijdens een persconferentie met de Duitse ploeg. ,,De verdedi gers in Engeland zijn robuuster dan die in de Bundesliga, ik zal mezelf behoorlijk moeten ont wikkelen op fysiek vlak'', zei Wer ner. Knieblessure De Duitser gaf ook aan de lat hoog te leggen wat betreft het aantal treffers dat hij denkt te gaan ma ken in het shirt van Chelsea. Net zo goed als Ziyech dat zal doen wat betreft het aantal assists. De international van Marokko heeft de lat altijd hoog gelegd, waar hij ook speelde. Bovendien paste hij zich snel aan bij Heerenveen, Twente en Ajax en de nationale ploeg van Marokko. De lichte knieblessure die hij heeft opgelo pen maakt het nog onzeker of hij er maandag, als Chelsea het sei zoen begint tegen Brighton, er al vanaf de start bij is. Lampard zei eerder al dat het seizoen lang duurt. Niet alles hangt af van duel één tegen Brighton. Abramovitsj zal daar vast een andere idee bij hebben. Chelsea kan zich de komende we ken, na enorme expansiedrift, ge woon heel erg weinig tegenvallers permitteren. Hakim Ziyech in het shirt van Chelsea. foto bsr agency donderdag 10 september 2020 GO zich bewijzen HERACLES FG EMMEN Opstelling in ZWART: Tweede seizoenshelft 2019-2020 Opstelling in ROOD: Vermoedelijk dit seizoen Tweede seizoenshelft 2019-2020 Vermoedelijk dit seizoen Sparta Harush Van Leer Fortes Vriends Mattheij Faye Fortes Vriends Heylen Pinto Harroui Auassar Smeets Rayhi Harroui Smeets L. Duarte D. Duarte Joosten Ache Thy Rayhi 1 maart dit jaar: Sparta - FC Emmen (5-1). Abdou Harroui heeft de vijfde achter keeper Dennis Telgenkamp gewerkt. foto carla vos -Dennis van Bergen -Nik Kok Tweede seizoenshelft 2019-2020 Vermoedelijk dit seizoen FC Emmen Telgenkamp Telgenkamp Chacón Ben Moussa Chacón Tibbling Pena Pena Laursen Frei Laursen Kolar De Leeuw De Leeuw Hakim Ziyech was de eerste miljoenenaankoop, maar daar bleef het niet bij. Chelsea moet Liverpool en Manchester City achterhalen. De druk is nu al enorm op manager Lampard. Mikos Gouka Londen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23