Speel mee met SuperCoach en maak kans op een OLED TV 20 TENNIS US OPEN Wesley Koolhof (31) staat voor een mijlpaal in zijn carrière. De tennisser uit Duiven wil in de finale van het dubbelspel op de US Open een jongensdroom laten uitkomen. Ook voor zijn vader. Activiste en halvefinaliste Mark van Steenbergen New York De inbox van zijn telefoon stroomt de laatste dagen over met berichten. Gaat Wesley Koolhof normaal ge sproken als dubbeltennisser in re latieve rust door het leven, nu zijn alle ogen op hem gericht en lijkt de complete Nederlandse tenniswe reld met hem mee te leven. De 31-jarige Duivenaar staat voor de grootste wedstrijd uit zijn car rière tot nu toe. Vanavond (21.00 uur Nederlandse tijd) speelt hij sa men met zijn Kroatische dubbel- partner Nikola Mektic de finale van de US Open. Het koppel Mate Pa- vic/Bruno Soares vormt het laatste obstakel op weg naar eeuwige roem. ,,Het is een jongensdroom om in de finale te staan. Laat staan als we de titel pakken", zegt Kool hof telefonisch vanuit New York. ,,Normaal zie ik deze wedstrijden alleen op televisie. Dan ben ik al weer thuis of op weg naar een ander toernooi. Nu mag ik zelf de baan op. Als vertegenwoordiger van de Ne derlandse tennissport. Dat maakt me best trots. Ik verwacht een open finale, waarin we zeker onze kan sen gaan krijgen.'' Koolhof, in 2019 kwartfinalist op Wimbledon, kent de geschiedenis. Hij kan zich in New York in een il luster rijtje scharen. Slechts vier Nederlandse dubbelspelers hebben ooit een grandslamtoernooi ge wonnen: Tom Okker, Paul Haar huis en Jacco Eltingh, en Jean-Ju- lien Rojer. ,,Dat geeft wel aan hoe uniek het is dat ik hier sta'', zegt de tennisser. Hoe de finale ook afloopt; het wordt hoe dan ook een wedstrijd in een surrealistisch decor. De tribu nes van het imposante Arthur Ashe Stadium - met een capaciteit van ruim 23.000 toeschouwers - blijven vanwege de coronarestricties leeg. ,,Of dat zo'n finale minder glans geeft? Natuurlijk is het vreselijk jammer dat er geen publiek bij is. We missen de sfeer. Het applaus. De aanmoedigingen.Maar het kan ook een voordeel zijn. Het is wat makkelijker de zenuwen in be dwang te houden. En dit blijft een grand slam-finale, hè?" Hard werken Een eindzege op de US Open - per winnaar goed voor zo'n 200.000 dollar - moet voor Koolhof de be kroning worden voor jarenlang hard werken. De Duivenaar is ze ven jaar geleden overgestapt van het enkel- naar het dubbelspel. Hij staat niet te boek als een natuurta lent. Maar wel als een tennisser met een enorm arbeidsethos. Een voor- Het is een jongensdroom om in de finale te staan. Laat staan als we die titel pakken beeldig prof. Een doorzetter. Zijn drive en instelling hebben hem ge bracht tot waar hij nu staat: de fi nale van de US Open en de zes tiende plaats op de wereldranglijst. Koolhof voelt de onvoorwaardelijke steun van het thuisfront. Van zijn moeder Monique. Van broer Dean, profvoetballer van beroep (ex-De Graafschap). Hij wil de titel ook pakken voor zijn vader Jurrie, de voormalig voetbaltrainer en oud international, die in januari 2019 is overleden aan kanker. ,,Gek genoeg zijn na zijn overlijden voor mij alle puzzelstukjes een beetje in elkaar gevallen. Moeilijk te verklaren. Hij zorgt daar boven goed voor me, denk ik. Ik denk nog vaak aan hem, zonder daar rond wedstrijden veel mee bezig te zijn." Koolhof wacht vandaag, in aan loop naar de wedstrijd, nog een co ronatest. Zoals hij en zijn collega's in New York om de vier dagen ge test zijn. ,,Hoe mijn voorbereiding er uit ziet? Gewoon, hetzelfde als anders'', zegt hij. „Lekker los slaan, beelden bekijken van de tegenstan ders. De tactiek bespreken met Ni kola. En dan spelen én genieten.'' OSAKA Streep door Jumping A'dam 'VDP kan ver komen op WK' Ga naar pzc.nl/supercoach en meld je donderdag 10 september 2020 'Daarboven zorgt mijn vader goed voor me' -Wesley Koolhof (31) 5- L am MJ Wesley Koolhof (rechts) speelt vanavond vanaf 21.00 uur de dub- belfinale van de US Open. foto pim ras NEW YORK Zeven verschil lende mondkapjes met daarop de namen van zeven slachtoffers van geweld tegen zwarte mensen. Voor iedere partij één, ervan uitgaande dat Naomi Osaka bij de US Open de finale haalt. Ze is er één zege van verwij derd, met de halve finale tegen Jennifer Brady als laat ste obstakel. Osaka (22), ge boren Japanse maar opge groeid in de Verenigde Staten, maakt zich al maanden sterk voor het Black Lives Matter- debat. De aanvankelijk zo ingetogen tennisster is sinds dit jaar de best betaalde vrou welijke sporter ter wereld en neemt ook steeds nadrukkelij ker de functie van rolmodel in. PAARDENSPORT Jumping Amsterdam gaat eind ja nuari niet door. De organi satie van het evenement heeft besloten de editie vanwege corona te schrap pen. ,,Deze beslissing viel ons heel moeilijk", vertelt Paul Riemens, directeur van de RAI in Amsterdam en tevens bestuursvoorzit ter van Jumping Amster dam. ,,We willen geen enkel risico nemen wat betreft ie ders gezondheid. En vanuit financieel oogpunt is het niet verantwoord om kos ten te gaan maken in een tijd waarin de onzekerheid heerst en maatregelen continu aangepast worden." WIELRENNEN Koos Moe renhout wilde gisteren niet speculeren over deelname van Mathieu van der Poel (foto) aan de wereldtitel strijd. De verplaatsing van de WK van Zwitserland, waar vooral de klimmers in het voordeel leken, naar de heuvelachtige regio van Emilia-Romagna kan de Nederlands kampioen aan spreken. ,,Het is een par cours waarop hij ver kan komen", denkt Moerenhout. ,,Ik zeg niet dat het op zijn lijf geschreven is. Het is lastiger dan vorig jaar. Ik heb Mathieu mijn ervarin gen doorgegeven." Ben jij de ultieme Eredivisie-kenner en hou je van een beetje competitie? Speel dan gratis mee met het populairste managerspel van Nederland: SuperCoach. Stel je eigen elftal samen en neem het op tegen je vrienden, familie en duizenden andere voetbalfans. Meld je snel aan en maak kans op mooie prijzen. eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20