II Zeg maar dag tegen het Weet jij wat je moet doen? Enorm personeelstekort JOL Elke minuut raakt er in Nederland iemand gewond. 'Verjaring van zaak illegale adoptie is een klap voor ons' Dilani kan staat niet aansprakelijk stellen voor gesjoemel Afspraken over wat ic-verpleegkundigen nodig hebben worden niet nagekomen pleegkundigen zegt niet bereid te zijn om meer uren te maken bij een volgende coronagolf. ,,Alle afspra ken over wat ic-verpleegkundigen nodig hebben om goed te kunnen werken worden niet of onvol doende nagekomen. Daardoor is de opschaling dit najaar in gevaar'', zegt ic-voorzitter Rowan Marijnis sen van Verpleegkundigen Ver zorgenden Nederland (V&VN). Kinderopvang Volgens Marijnissen, die zelf ook ic-verpleegkundige is, wordt in veel ziekenhuizen helemaal niet ingegaan op hun eisen aan bijvoor beeld roosters om meer uren te kunnen maken, scholing vanwege een meer coördinerende rol of kin deropvang. Van de ic-verpleegkundigen zegt 70 procent niet te worden betrok ken bij de plannen voor de opvang van coronapatiënten in hun zie kenhuis. Dit alles blijkt uit een pei ling van V&VN waar zo'n zeshon derd ic-verpleegkundigen aan heb ben meegedaan. Marijnissen: ,,Als er continu niet naar je wordt ge luisterd, frustreert dat. Het is een reëel risico dat die mensen daar door niet meer uren gaan maken of de zorg zelfs vaarwel zeggen.'' Bijval Volgens haar worden 'bedden en logistiek' wél geregeld, maar ont breekt het 'gesprek met de mensen op de werkvloer'. Zij krijgt bijval van Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care (NVIC): ,,We maken ons als intensivisten zor gen, want wij kunnen geen ic draaien als er geen ic-verpleegkun- digen zijn. Hun goodwill en hun schouders eronder hebben we kei hard nodig.'' Ernst Kuipers, verantwoordelijk voor de ic's, zegt de ernst van het probleem te erkennen. ,,Als het zo is dat in 70 procent van de zieken huizen de verpleegkundigen niet betrokken worden, dan is het zaak voor die ziekenhuizen, doktoren en verpleegkundigen om dat wél in gezamenlijkheid te doen'', aldus de voorzitter van het Landelijk Net werk Acute Zorg. Gisteren kwamen er 1140 coro nabesmettingen bij, het hoogste aantal in maanden. Het gaat niet goed, stelde minister Hugo de Jonge. P8 In Hulst heeft burgemeester Jan - Frans Mulder de knoop doorgehakt. Er komt geen carnaval volgend jaar vanwege corona. Ook Aardenburg (gemeente Sluis) moet het feest missen. De bouwclubs kunnen hun wagens in de loods laten. Terneuzen neemt binnenkort een beslissing en de ge meente Borsele gaat nog overleggen met de organiserende Nieuwsmedia P10 Opschalen intensive cares komt in gevaar Het vergroten van de capaciteit van de intensive cares voor een mogelijke tweede golf corona patiënten is in gevaar. Er dreigt een groot personeelstekort, doordat er geen rekening wordt gehouden met de eisen van ver pleegkundigen aan bijvoorbeeld werktijd en kinderopvang. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Dat verklaren de beroepsvereni gingen van verpleegkundigen. Ruim driekwart van de ic-ver- —Rowan Marijnissen, voorzitter ic We zijn twee derde van de die ren kwijt Sinds 1970 is het aantal dieren met 68 procent gedaald P4 carnaval •ZEELAND2 Vandaag veel plaats voor de zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1