'Dit was een gemiste kans' 4 18 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2020 Caleb Ewan won, maar na de sprint in Poitiers, ging het vooral over Peter Sagan en zijn 'schouderkopstoot' tegen Wout van Aert. De Slowaak won nog geen etappe deze Tour en na zijn declassering is zijn achtste groene trui verder weg dan ooit. Kort - v MOTORCROSS Zorg om nekletsel Herlings Jeffrey Herlings (25, foto) heeft na een val in het Italiaanse Faenza het ziekenhuis in Bo logna verlaten en reist vandaag naar België voor nader onderzoek. ,,In het ziekenhuis is een breukje geconstateerd in zijn nek", ver telt trainer Joël Smets, die meldt dat Her- lings al zijn lichaamsdelen kan gebruiken. Het plan is om hem aan een second opinion te onderwerpen, voordat er plannen worden gemaakt. ,,Dat moet je met dit soort gevaar lijke blessures eigenlijk altijd doen. Daar naast zal hij ook mentaal moeten herstellen hiervan. Dit is een enorme schok geweest." Summerville naar Leeds Leeds United heeft met Feyenoord een ak koord bereikt over de verkoop van Crysen- cio Summerville. De aanvaller moet nog de medische keuring ondergaan en zal daarna voor drie jaar tekenen. De 18-jarige rechter spits was door de clubleiding van de Rotter dammers eerder uit de selectie gezet, omdat hij weigerde zijn nog een jaar doorlopende verbintenis te verlengen. Spitse niet bij Leeuwinnen Bondscoach Sarina Wiegman van de Oranje-voetbalsters kan voor de EK-kwalifi- catiewedstrijd van volgende week vrijdag in Moskou tegen Rusland definitief geen be roep doen op Sherida Spitse (30, foto). De recordinternational wordt niet vrijgegeven door haar Noorse club Valerenga, meldde de KNVB. Spitse sluit na de interland in Rus land nog wel aan bij Oranje voor het tweede deel van de trainingsstage in Zeist. Williams naar de halve finale Serena Williams heeft zich ten koste van Tsvetana Pironkova geplaatst voor de halve finales van de US Open. De 23-voudig grandslamkampioene had drie sets nodig om zich te ontdoen van de 32-jarige Bul gaarse, de verrassing van het toernooi: 4-6 6-3 6-2. Quote van de dag Messi traint mee met groep tlKlt Woods wint rit in Tirreno DAAN sa HAKKENBERG Terwijl aan de rechterkant van de weg Peter Sagan zich met hoofd en schouder langs Wout van Aert bokst, kiest Caleb Ewan wijselijk voor het midden van de Avenue John Fitzgerald Kennedy. Dus staat de kleine Australiër een paar minu ten later voor de tweede keer deze Tour op het podium met de bloe men te zwaaien als de jury zich over de videobeelden en de actie van Sa- gan buigt. Het wekt geen verbazing dat Sagan wordt teruggezet in de uitslag en zo kostbare punten ver liest voor de groene trui. Ewan wint, maar Sagan vertolkt de hoofdrol zoals zo vaak. Goedschiks of kwaadschiks. Het gevecht op de fiets tussen Sa- gan en Van Aert is niet nieuw en niet iets van deze Tour. Het is van daag op de kop af 14 maanden gele den dat Sagan voor het laatst een wedstrijd won. In Colmar tijdens de vijfde etappe van de Tour liet hij diezelfde Van Aert nog net achter zich. Reglementair en Sagan toonde juichend zijn spierballen in de groene trui. Veel is anders in deze Tour, vooral door toedoen van corona. Maar ook Sagan is niet de Sagan van voor gaande jaren. In alle jaren dat Sagan Touretappes won, moest hij nog nooit zo lang wachten als dit jaar. Al is een Tour zonder ritwinst Sagan niet vreemd. In 2014 en 2015 won hij niet en ging toch met de groene trui aan de haal. Dit jaar is hij nog niet verder gekomen dan een derde plek op ïle de Ré. De groene trui is voor hem nog verder weg dan Pa rijs. Zegedroogte Een studie naar Sagan is bijkans moeilijker dan het afronden van een universitaire opleiding kernfy sica. Ook na de sprint in Poitiers blijft hij bij het publiek met afstand de populairste renner van het pelo ton en Sagan lijkt niet gebukt te gaan onder de last van zijn zege droogte. ,,Ik voel geen druk'', zegt hij in ChStelaillon-Plage voor de start van etappe 11. ,,Een rit win nen? We moeten maar zien of het gaat lukken. Ik zou graag voor de achtste keer de groene trui winnen, maar het gaat niets veranderen.'' Dat klinkt raar, maar niet in het wielerleven van Sagan. Hij is re cordhouder wielerrecords breken. Zijn palmares is zo dik als het tele foonboek van Monaco, waar hij Hij is gewoon een supertalent en nog niet uitgeblust. En hij is nog altijd moeilijk te kloppen CEES BOL woont. Drie keer achter elkaar we reldkampioen. Nooit eerder ge daan. Hij krijgt in de Tour 167 keer een groene trui uitgereikt. Op weg naar Poitiers draagt Sagan pas voor de negende keer het truitje van zijn wielerploeg. Alle andere Tourdagen sinds zijn debuut in 2012 rijdt hij in het geel, groen, wit of de regenboogtrui. Voordat hij wordt gedeclasseerd heeft hij zijn 23ste tweede plek te pakken. Ook een record. In Poitiers krijgt hij naast de mid delvinger van Van Aert ook de toorn van de wielerwereld over zich heen, maar ook dat is voor Sa- gan niet nieuw. In 2017 duurt zijn Tour vier dagen nadat hij Mark Ca vendish de boarding induwt en Etappe12 1 'We gaan de titel niet verdedigen, we gaan hem aanvallen' donderdag 10 september 2020 GO VOETBAL VOETBAL TENNIS VOETBAL Lionel Messi (33, foto) heeft gisteren de groeps training bij FC Barcelona hervat. Dat was voor het eerst na het conflict dat de spelmaker met de club leiding had. Messi had Barcelona deze zomer graag willen verlaten, maar kreeg daar geen toestemming voor van het bestuur. WIELRENNEN De Canadees Michael Woods (33, foto) heeft de derde etappe van de Itali aanse ritten koers Tirre- no-Adriatico gewonnen. Het was een lastige heu- velrit over 217 kilometer. Woods, rij dend voor EF Pro Cycling, viel aan op de laatste klim. Hij klopte zijn medevluchter Rafal Majka in de sprint. O a 0) Sagan mist @daanhakkenberg Poitiers - Greg van Avermaet (35) POITIERS De eerste sprints van deze Tour waren hoopvol, maar de laatste twee dagen kwam Cees Bol niet in het spel voor. Gisteren werd hij slechts acht tiende. De ritzege ging gisteren naar de Australiër Caleb Ewan van de Belgische Lotto-formatie. Na de finish neemt Bol een paar minu ten de tijd om zijn frustratie kwijt te raken, daarna volgt nog een dopingcontrole. ,,Het was een lastige finale. We wilden van achteruit komen om zo min mogelijk last te hebben van de wind in de laatste kilome ter. Omdat de wind iets van rechts kwam, verwachtten we dat we daar de ruimte zouden krijgen. Maar dat gebeurde niet. Het was een verkeerde inschat ting. Ik ben teleurgesteld. Dit was een gemiste kans'', zei Bol. Veel kansen zijn er niet meer, weet hij. „Misschien in de 19de etappe en in Parijs. Daarvoor kunnen onze andere renners voor hun kansen gaan door de aanval te zoeken.'' E.Lecterc Veclerc donderdag 10 sept Chauvigny O Montmorillon i Le Dorat 51km Ambaza FRANKRIJK Suc au May 193km 20km Treignac Sarran St-Martin- Terressus 393m Croix du Pey 817m Eybouleuf 411m 0 0km Suc au May 903m 218km -Liverpool-coach Jürgen Klopp over de start van de Premier League, het komend weekeinde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18