Dallinga start in de eredivisie met een Deense aanwinst II 9 maar dat biedt wel een enorme groeikans NIEUWE START Nog slechts één team in eerste divisie Joop van den Oudenhoven Sluiskil De 53-jarige Deen stelt zich alvast graag even voor. ,,Ik ben 24 jaar ge trouwd met Mette en heb drie kinderen van 22, 19 en 10 jaar. Ik woon circa 30 kilometer van Ko penhagen'', vertelt hij opgewekt. „Samen met Mette run ik een klein bedrijf met vier personeels leden, dat zich bezighoudt met glazenwassen. Ik speelde afgelo pen jaar net als Jean Paul de Bruijn en Caudron als profin Zuid-Korea maar kon dat met familie en werk niet meer combineren en dus stopte ik daarmee. Ik speel sinds ik 12 jaar was voor onder andere Co penhagen Billiard club, BC Inter national en Bristol. De laatste drie jaar kom ik uit voor Varde, waar mee we de afgelopen twee jaar tweede werden in de Deense competitie. In 2017 was ik Deens kampioen na winst in de finale op Tony Carlsen en in 2018 tweede na OVERIGE TEAMS de verloren finale tegen Dion Ne- lin. Ik ben blij met mijn nieuwe rol bij Dallinga.com en zie ernaar uit om in Sluiskil te spelen." Voor het overige zijn er geen veranderingen bij de ploeg uit Sluiskil. Jean Paul de Bruijn is bij aanwezigheid (speelt ook in Ko rea) de nieuwe kopman. Ook good old Raymond Ceulemans is weer vijf wedstrijden te bewonderen. Op de vraag aan teamcaptain Berry Dallinga of er nog speciale voorzieningen zijn getroffen voor de eerste thuiswedstrijd op 20 september, was zijn reactie: ,,Ja, we zetten de stoelen verder uit el kaar, zodat iedereen de ruimte heeft. Er wordt geen handen ge schud en/of gekust. En verder wil len we (met een knipoog) veel ca ramboles maken in weinig beur ten." daarbij en het opzetten van een gedegen plan kun je terecht bij de accountmanager van de KNLTB.'' Bovendien vindt Gorsse het be langrijk om als vereniging direct voor minimaal twee banen te kie zen. ,,Met het oog op de mogelijk heden voor competitie, toer- Je kunt twee sporten op één vereniging aanbieden. Dat biedt een enorm voordeel nooien, trainingen, clinics en vrij spelen is dat essentieel. Bovendien kun je twee sporten op één ver eniging aanbieden. Dat is een enorm voordeel voor je leden. Het versterkt je gehele vereniging en zal voor een ledenboost en ver jonging van het ledenbestand zor gen.'' -jil Wat drijft die groei? bekleden. Bovendien kan het lu cratief zijn om vrije banen te ver huren aan toeristen. Het is wachten op de eerste ver eniging op de Bevelanden ofWal- cheren die de banen neer durft te leggen. Die vereniging kan volgens Gorsse op een enorme toeloop qua leden rekenen. ,,Ik merk dat ver enigingen hier nog erg huiverig zijn. Ze kiezen eerder voor het re noveren van het clubhuis of de kleedkamers'', vertelt Gorsse met enig ongeloof. ,,Wanneer je te ma- ken hebt met een grote terugloop van leden, moet je volgens mij toch andere keuzes maken?'' Good practices ,,Er zijn voldoende 'good practi ces' bij verenigingen in het land'', stelt Gorsse. ,,Om de investering mogelijk te maken, kun je kijken naar landelijke, provinciale en ge meentelijke subsidiemogelijkhe den, crowdfundingsacties en obli gaties die verenigingen voor leden uitzetten. Voor ondersteuning woensdag 9 september 2020 De Deense aanwinst Allan Schroder. foto dirk acx Eindelijk mogen ze weer, de bil jarters. Voor Dallinga.com be gint het nieuwe seizoen zondag met een uitwedstrijd in Lochem tegen Bousema én met een nieuw gezicht, Allan Schroder uit Denemarken. Hij vervangt Frédéric Caudron, die vrijwel voortdurend in Zuid- Korea speelt en verblijft. De teamcompetities ko men in september en okto ber weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spe lers en trainers. Vandaag: de Deense aanwinst Allan Schroder, die dit weekend met Dallinga.com van start gaat in de eredivisie drie banden. In de eerste divisie is na het wegvallen van Pearle Opti ciens en 's Lands Welvaren 2 nog maar één Zeeuws team over, name lijk Treva Theory Cues. Dat speelt zaterdag thuis in de Treva- zaal van Bowling Goes tegen N-Su- rance uit Gouda. In de tweede divisie zitten drie teams (vorig jaar twee): Polka Print, Pearle Opticiens 2 en Treva Theory Cues 2. De derde en vierde divisie tellen even veel teams als voorheen, respec tievelijk drie en zeven. In de Top- teamcompetitie speelt het voorma lig team van Kwa- dendamme in De Hazelaar in Rosma len, maar met Peter de Bree, Robert van Stevendaal en Danny Walhout heeft het team nog steeds een Zeeuws gezicht. Tcnnbommunlty atsbub Maar wie durft? - Michèl Gorsse ..■<1 Groei padel in Nederland. Prognose voor 2024 locaties padelbanen teams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41