Rapper Akwasi haalt bakzeil na opduiken oude berichten 7 Jongen (11) verliest al zijn broertjes en zusjes bij gezinsdrama in Duitsland Christiane K. (27), die vijf van haar zes kinderen doodde, haalde haar oudste zoon van school om hem te vertellen over de dood van zijn broertjes en zusjes. In Solingen werden zaterdag de slachtoffers herdacht. Nadat Cristiane K. vijf van haar zes kinderen had ge dood, belde ze de school van Marcel (11), haar oud ste zoon, met de booschap dat hij eer der weg moest. Daarbij zou ze een smoes hebben gebruikt. Volgens Bild wendde ze 'een sterfgeval in de fami lie' voor, RTL.de heeft het over een 'doktersafspraak'. Moeder en zoon ontmoetten elkaar daarna op een afgesproken plek, waar Christiane K. haar oudste zoon op de hoogte bracht van de dood van zijn zusjes Melina (1), Leonie (2) en Sophie (3) en broer tjes Timo (6) en Luca (8). Volgens de Duitse RTL vertelde ze Marcel dat zijn broertjes en zusjes stierven, nadat de taxi waarin ze met haar zaten, van achteren was aange reden door een vrachtwagen. RTL baseert zich op spraakberichten die Marcel via whatsApp verstuurde. Daarin zou hij 'met trillende stem' hebben gedeeld wat zijn moeder hem had verteld. Moeder en zoon namen vervolgens vanuit Solingen de trein naar Düssel- dorf. Vandaaruit reisde Marcel verder naar zijn oma in Mönchengladbach. Onderweg informeerde hij vriendjes op school via WhatsApp over de dood van zijn broertjes en zusjes, blijkt uit een reconstructie van het drama door de politie in Solingen en het Openbaar Ministerie (OM) in Wuppertal. Volgens Bild nam Marcel via WhatsApp ook afscheid van zijn vriend Max. De nieuwssite publi ceerde zaterdag screenshots van de appjes. Toen Max vroeg wat er was gebeurd, antwoordde Marcel: 'Ik wilde je alleen even laten weten dat je me niet meer zult zien omdat al mijn broertjes en zusjes dood zijn. PS Zou het fijn vinden als je me belt.' Dat laatste deed Max meteen. Intussen communiceerde Christi- ane K. in het station van Düsseldorf via WhatsApp met haar moeder, Marcels oma. 'Het gaat erg slecht met me, ik kan niet meer', schreef ze vol gens politie en justitie. K. reageerde aanvankelijk niet op de vraag wat er aan de hand was. Tot haar moeder meldde dat ze de politie zou bellen. Toen schreef haar dochter: 'Stuur de politie naar de woning. De kinderen zijn dood'. Daarna hing K. twintig minuten rond op een perron, om zich vervolgens voor een binnenko mende trein te gooien. Ze raakte zwaargewond en kon daardoor nog niet verhoord worden. De vrouw wordt verdacht van vijfvoudige moord. Gescheiden In de woning troffen agenten een 'ontbijtsituatie' aan. De vijf slachtof fers lagen in hun bedden. Ze zijn tus sen woensdagmiddag en donderdag morgen verdoofd en verstikt, blijkt uit autopsie. Toxicologisch onder zoek moet uitwijzen hoe en waar mee. Politie en justitie gaan ervan uit dat Christiane K. handelde vanuit 'emotionele overbelasting'. Ze leefde al een jaar gescheiden van haar echt genoot (28), met wie ze in 2014 trouwde. Hij is de vader van vier van de zes kinderen. De oudste twee zijn verwekt in eerdere relaties van de vrouw. Ze deed eerder dit jaar aan- *De vijf slachtoffers lagen in hun bedden; ze waren verdoofd en verstikt gifte wegens diefstal tegen haar echt genoot en medio 2020 moest de poli tie uitrukken voor een familieruzie. In juni en augustus was er sprake van twee 'strafrechtelijk niet relevante reddingsacties', aldus de onderzoeks leider. De stad Solingen meldde don derdag dat het gezin ondersteuning kreeg van jeugdzorg. Zo'n achthonderd mensen her dachten in Solingen de vijf slachtof fers zaterdagavond met een minuut stilte. Met kaarsjes in de hand vorm den ze een 'lichtketting' als teken van hoop en verbondenheid. De stad opent vandaag een reke ning waarop mensen geld kunnen overmaken voor de begrafeniskosten van de kinderen. Oudste zoon Marcel blijft voorlopig bij zijn oma en krijgt psychische bijstand. De rapper ontkende zaterdag de au teur te zijn van de gewelddadige berichten en beschuldigde de me dia van het verspreiden van leu gens. Gisteren gaf hij toe dat de be richten wel degelijk door hem zijn geplaatst. Akwasi had in 2012 onder meer geschreven: 'Zwarte Piet moet dood man. Serieus. #huurmoord'. Een jaar eerder twitterde hij: 'Gaat er ie mand nou ooit nog een Zwarte Piet knallen of moet ik het doen?' Ook vroeg de rapper: 'Wat lok ik uit als ik een Zwarte Piet vermoord?' Die oude tweets doken zaterdag weer op. Zijn woordvoerder ont kende dat Akwasi verantwoordelijk was voor de berichten. Een dag later liet Akwasi weten: 'Ik neem afstand van de tweets uit de afgelopen twee decennia die online verschenen. Ik herken mezelf niet in wat ik zag. Ik kan ze me zelfs niet herinneren. Kunnen jullie kleine berichtjes herinneren van meer dan twee de cennia geleden? Ik ook niet', twit- terde Akwasi. Enkele uren daarna zette hij zijn account offline. Zijn Instagramaccount is overi gens nog wel actief. Daarop liet hij weten dat hij naast negatieve be richten ook steun en 'supermooie berichten' krijgt van zijn volgers. 'Het is vrijwel onmogelijk om op al het positieve reageren. Wel wil ik Kunnen jullie kleine berichtjes herinneren van meer dan twee decennia gelden? zeggen dat ik al die supermooie be richten die ik krijg ten zeerste waardeer. Oprecht!' schrijft Akwasi bij een aantal voorbeelden van be richten. 'Ik vraag niet veel. Wil en- kel en alleen op je kunnen rekenen als ik je wat vraag. Je bent namelijk nodig. Nog meer dan je denkt.' De rapper ziet het delen van oude tweets als een poging om zijn naam te bezoedelen. Ook herhaalde Akwasi waarom hij vindt dat Zwarte Piet moet worden afgeschaft. 'Ik vind het verschrik- kelijkomteziendatheel veel bevoorrechte Neder landers zich zorgen maken over het in leven houden van deze tradi tionele blackface, terwijl ze geen aandacht schenken aan wat je Nederlandse medemensen met een andere achtergrond willen: ge hoord worden en met respect be- handeld worden.' Ook wees Akwasi zijn volgers erop dat bedrijven als Facebook, Bol.com en CoolBlue Zwarte Piet al in de ban heb ben gedaan. In juni zei Akwasi tij dens een Black Lives Matter- demonstratie op de Dam in Amster dam dat hij Zwarte Piet in het gezicht zou V trappen als hij hem in W november zou tegenko men. Daarvoor kreeg hij veel bijval én veel kritiek. Akwasi werd vervol gens bedreigd en er kwamen aan giftes tegen hem binnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog steeds of Akwasi zich schuldig maakte aan een strafbaar feit. maandag 7 september 2020 GO Het gaat slecht, ik kan niet meer, zei moeder Caspar Naber Solingen Buurtbewoners her denken de vijf door hun moeder gedode kinderen. fotos ap en dpa Voor hulp of vragen over zelfdoding kunt u terecht bij hulplijn 113 Zelf moordpreventie. Via de telefoon op 113 en 0800-0113 of chat op 113.nl. De Amsterdams-Ghanese rap per Akwasi Owusu Ansah (32) is opnieuw in opspraak geraakt, nadat oude tweets van hem op doken waarin hij schreef dat Zwarte Piet en Sinterklaas 'dood moeten'. Sebastiaan Quekel Rotterdam -Akwasi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7