Alleen Frans Bauer kan de kermis nog een beetje redden 5 VAKWERK AWARDS 2020 PUBLIEKSPRIJS Met een flink aantal stemmen veroverde Terneuzenaar Thomas de Pooter (29) vrijdag in Almere de publieksprijs van de Vakwerk Awards 2020. Met zijn tegelwerk liet hij elf concurrenten achter zich. De wethouder is er met een bos bloemen, zijn trotse ouders en na tuurlijk Thomas zelf, de wangen een beetje rood van de glaasjes champagne. Dat ze rond de bar zitten van Dal- linga in Sluiskil is geen toevallig gekozen plek. Met die bar viel Tho mas in de prijzen in de categorie Interieurbouw. Op diezelfde bar staat ook de trofee die hij vrijdag in Almere uitgereikt kreeg. Berry en Pascal Dallinga, uitba ters van het gelijknamige hotel café-restaurant, gaven Thomas in 2019 de opdracht om de oude hou ten bar een flinke opknapbeurt te geven. Interieurontwerpster Jac queline de Smet liet zich inspire ren door een Toscaans kerkje en ontwierp de zwart-witte banen. Tegelzettechnisch nog een hele kluif. De twee meter zestig lange tegels zijn maar zes millimeter dik en erg breekbaar. Thomas hoefde niet lang na te denken met welk project hij wilde meedingen naar de titel. ,,Het te gelwerk heeft twee weken ge duurd. Het meeste werk zat in de voorbereiding. Alles moest van te voren goed gepland worden. Je be tegelt van beneden naar boven en het moet weer allemaal strak bij de bar uitkomen. Thomas wijst naar de hoeken, ,,kijk, alles keurig ver stek gezaagd." Voorbeeld Wethouder Jack Begijn is present om Thomas namens de gemeente Terneuzen in het zonnetje te zet ten. ,,We zijn echt trots op vak mensen als hij." Leuke bijkomstigheid is ook dat Thomas een leerling van de Ter- neuzense scholengemeenschap De Rede was, waar Begijn destijds Het is toch erg als je in je eigen huis de simpelste klusjes niet kunt doen sectordirecteur was. ,,Een knappe prestatie, een voorbeeld voor zijn leeftijdsgenoten." Thomas de Pooter was van alle genomineerden in Almere de al lerjongste. ,,Ik zie dat tegenwoor dig bij steeds meer jongeren, ze kunnen niks meer zelf. Een leidinkje in een muur wegwerken, een schilderijtje ophangen zelfs, zelf dingen maken en repareren kunnen ze niet meer. Ik heb op mijn 25e mijn eigen huis gebouwd. Ik kan eigenlijk alles maar ik hou het voor mijn werk bij afbouwen. Tegelen, stucadoren en timmeren. Echt jammer dat met name jonge ren steeds minder kunnen. Het is toch erg als je in je eigen huis de simpelste klusjes niet kunt doen." De juryprijs ging aan zijn neus voorbij. Heel veel lijkt hij er niet om te geven. „Natuurlijk is het ook mooi om de juryprijs te winnen, dat je volgens collega's de beste bent. Maar de publieksprijs is ook mooi want uiteindelijk zijn dat wel je klanten." Bijna overal werd dit jaar de kermis wel afgeblazen. Met nog een staartje van het seizoen proberen de kermisondernemers nog te red den wat er te redden valt. De ko mende dagen in Sas van Gent. Groot is de kermis op het Keizer Karelplein in Sas van Gent niet, maar wel compleet. Je kunt er schieten, touwtje trekken, blikken gooien of gokken bij de grijpers. Er zijn oliebollen, suikerspinnen en kaneelstokken te koop. Voor de kleinsten is er een draai molen, een springkussenattractie en een miniscooterbaan. En de at- tractie die je steeds vaker moet mis sen, maar die eigenlijk niet mSg ontbreken: de botsautootjes. Naar huis De kermis in Axel vorige week, en die in Sas nu, zullen niet meer hel pen. ,,Nee, het seizoen is verloren", stelt Ber Mobron, exploitant van de autoscooters vast. ,,Dit is nu de vijfde kermis van het seizoen, we hebben er twintig moeten missen. Hierna ga ik naar huis." In Sas van Gent en Axel stond Mobron nog wel maar steeds vaker ziet hij dat er geen plek is voor de botsauto's. Vanwege de gespannen sfeer die er dankzij bepaalde groe pen jongeren rond de botsauto's hangt, kiezen steeds meer gemeen ten er voor de botsauto's achter wege te laten. ,,In Middelburg en Vlissingen kom je niet meer aan de bak. Het is echt jammer dat de gemeenten er zo slap mee omgaan." Mobron zag liever dat er streng werd ingegrepen, zodat ruziezoe kers de kermis niet meer verpesten maar stelt vast dat dat niet gebeurt. Harde muziek ,,En er valt best iets aan te doen hoor. Kijk, als je van die harde mu ziek draait, daar worden die gasten alleen maar vervelender van. Ik zet gewoon iets van Frans Bauer op. Dan zijn ze zo weg." maandag 7 september 2020 VL Tegelzetter Thomas Terneuzens trots Guido van der Heijden Sluiskil -Thomas de Pooter Guido van der Heijden Sas van Gent Ber Mobron kijkt vanuit zijn hokje naar de botsauto's. Seizoen 2020 beschouwt de ondernemer als verloren. foto peter nicolai Thomas de Pooter, eigenaar van De Pooter Afbouw won in Almere de Afbouw Publieksprijs. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46