Opening Steense voetbalkooi heeft ook nog koninklijk tintje Goes krijgt toch nog een kermis m 4 ZEEUWS-VLAANDEREN Tijd dringt voor Voedselbank MIJN DORP, MIJN STAD De voedselbank maakt aan de In dustrieweg in Terneuzen gebruik van twee naast elkaar gelegen ruimtes. In één ruimte worden de pakketten door de vrijwilligers sa mengesteld en zijn de koelinstalla ties opgesteld, in de grotere loods ernaast staat een flinke voorraad. Sinds de voedselbank het oude magazijn van Clavis betrok, nu Als we huur moeten gaan betalen wordt het voor ons wel heel erg moeilijk bijna vier jaar geleden, mocht deze de loods voor niks gebruiken, zo lang er zich geen betalende huurder voor de ruimte aandiende. Deze is er nu wel en de eigenaar wil graag weten of hij met een nieuwe huur der in zee kan of de voedselbank om huur moet gaan vragen. ,,De eigenaar is heel coulant hoor", vindt Gijs van den Berg, voorzitter van Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. ,,Tot nu toe mogen we gebruikmaken van de ruimte maar de tijd dringt. De eige naar wil het liefst nog deze maand een antwoord." 'Deze maand' is, of beter gezegd was, de maand augus tus. Van den Berg heeft zijn pro bleem voorgelegd aan de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten waar de voedselbank actief is maar nog geen duidelijkheid gekregen. ,,Voor de hoeveelheid opgeslagen voedsel in de loods is in de andere ruimte echt geen plek", stelt Van den Berg. ,,Hier zitten we nu ideaal en hebben we zelfs nog ruimte om te kunnen groeien. We zouden er gens anders plek voor ons magazijn kunnen vinden maar dat betekent dat we de hele tijd met wagens op en neer moeten rijden. Van de op slag naar de verdeelruimte. En als we huur moeten gaan betalen wordt het financieel voor ons wel heel erg moeilijk, dan lopen we leeg. Ik schat dat we zo'n zestigdui zend euro op jaarbasis nodig gaan hebben", becijfert Van den Berg. Eind juni stuurde de voedselbank een noodbrief naar de Terneuzense wethouder Paula Stoker. Twee maanden later wacht de voedsel- bank nog steeds op antwoord. Volgens gemeentewoordvoerder Saskia de Vries heeft de zaak zolang geduurd door een combinatie van factoren. „Natuurlijk gaat alles tra ger vanwege corona en de vakantie periode die er tussen zat. Daarnaast is dit een zaak waarin de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten een rol spelen. Overleggen en vervol gens een gezamenlijk besluit ne men kost meer tijd." Veel langer zal het volgens De Vries niet meer du ren. ,,De komende week wordt een reactie van het Terneuzense college van burgemeester en wethouders verwacht." De voetbalkooi was een al jaren lang gekoesterde wens van de Steense vereniging. Met zesdui zend euro uit het stimulerings potje Bottom-up, eigen geld en sponsoring, kreeg de club het geld bij elkaar. Bij wijze van officiële openings handeling trapte burgemeester Jan-Frans Mulder samen met voet ballertje Siem (3) de bal af. Een deel van het college duelleerde vervolgens met enkele jeugdspe lers, wethouder Diana van Damme werkte met tong uit de mond de bal uit de kooi, waarna het tweede deel van de festivitei ten volgde. De voetbalkooi was een al jarenlang gekoesterde wens van de vereniging Burgemeester Mulder was na melijk niet alleen gekomen om te zien dat zijn wethouders niet kun nen voetballen, hij had ook een verrassing voor de clubsecretaris, Patrick Hemelaar. Voor het op nieuw tot leven brengen van het Steense carnaval, voor de kermis, de Solexrace en voor al het werk dat hij bij VV Steen al zo'n twintig jaar heeft verzet, 'had het zijne ma jesteit koning Willem-Alexander behaagd De versierselen behorend bij de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje-Nassau zelf opspelden kon burgemeester Mulder vanwege de coronamaatregelen niet. Vandaar dat Hemelaars vrouw, Danny dat deed. ,,Nee, ik had dit helemaal niet verwacht", zei Hemelaar na afloop. ,,Daar ben je helemaal niet mee be zig en daarvoor doe je het niet. Ik doe het voor de club. En waar ik de tijd vind om dit allemaal te doen? Och, zo zit ik nou eenmaal in el kaar." De kermis moet gaan plaatsvinden op het parkeerterrein bij de Zee landhallen. Daar zou eigenlijk in augustus de reguliere kermis al hebben plaatsgevonden, maar vanwege een coronapiek in Goes verleende de gemeente toen geen toestemming. ,,Nu zijn ze posi tief'', zegt Ordelman. ,,We wach- ten nog op een definitief akkoord.'' Dat de kermis straks zo lang duurt, gebeurt volgens Ordelman om het publiek zoveel mogelijk te spreiden. ,,We hebben straks drie weekenden.'' De Goese kermis vindt normaal gesproken plaats in de binnenstad, maar bij de Zee landhallen is meer ruimte om het publiek goed afstand te laten hou den. Normaal gesproken duurt de kermis een week. Betalen of anders verhuizen maandag 7 september 2020 Siem Bosscher (3 jaar) trapt de voetbalkooi openm, in het bijzijn van wethouder Diana van Damme, burgemeester Jan Frans Mulder en wethouder en clubvoorzitter Adri Totté. foto peter nicolai De tijd dringt voor Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. De eige naar van een van de ruimtes die de voedselbank gebruikt, wil weten of hij wel of niet met een nieuwe huurder in zee kan. Huurverhoging of verhuizing is de keus. Guido van der Heijden Terneuzen -Gijs van den Berg, Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen De voetbalkooi van vv Steen was koud geopend of wethou der en clubvoorzitter Adri Totté kreeg de bal al tussen de benen door gespeeld. Totté nam het sportief op. Het was zaterdag dubbel feest bij de voetbalver eniging in Sint Jansteen. Guido van der Heijden Sint Jansteen Het ziet ernaar uit dat Goes dit jaar toch nog een kermis krijgt. Die moet zelfs extra lang wor den, van 25 september tot en met 11 oktober. ,,Het is voor 99 procent zeker dat het door gaat'', zegt kermisorganisator Johan Ordelman. Rob Paardekam Goes De Goese kermis gaat waarschijn lijk plaats vinden bij de Zeelandhal len. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN AARDENBURG De Golfslag Weststraat 37, 14.00-17.00 uur: De Samenkamer, babbelen, lezen en ontmoeten; AXEL De Halle, 15.00 uur: Tai Chi Qi Gong; Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: For mulierenbrigade; Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Biljarten, gym; BIERVLIET Gymzaal, 09.30-10.30 uur: Body gym; Braakman boerderij, 18.30 uur: Boswandeling Alzhei- mercafé; EEDE Nieuweweg 2, 10.00-18.00 uur: Pluk- tuin blauwe bessen; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Grote Markt, 8.30 - 16.00 uur: Week markt; OSSENISSE Hof ter Nesse, 18.30 uur: Wandelclub de Scheldestappers; SAS VAN GENT De Statie, 09.00 uur: Mensendieck oefen therapie; St Albert, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; SINT JANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Biljarten; 13.15 uur: In ternet café; SCHOONDIJKE Het Klinket, 11.00-18.00 uur: Maisdoolhof; SLUIS Molen, 10.00 - 17.00 uur: Open; Belfort, 10.00-16.30 uur: Expositie 'basti ons zonder grenzen'; TERNEUZEN Biblio theek, 13.30 -15.00 uur: Taalcafé; IJZENDIJKE Water- vlietseweg 15, 10.00 17.00 uur: Charlotte's Pompoenpad. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45