De Pul blijft strijden om het hoofd boven water te houden Goes krijgt toch nog een kermis m 4 Van saté tot sliptongetjes r. iifll ïJt ts MIJN DORP, MIJN STAD Meer dan eens hoorden ze ver baasde reacties van mensen in hun omgeving. Waarom ze het in he melsnaam zagen zitten om in coro- natijd zoiets te beginnen? Kees legt enthousiast uit: ,,Je moet kansen pakken als ze voorbij komen. We werden via-via benaderd en er was een klik. Voor we het wisten ston den we in juli met de sleutels in onze handen." Combineren Momenteel wonen ze in Yerseke, maar in de naastgelegen bungalow wordt druk geklust zodat ze zich daar deze week kunnen vestigen. Naast het restaurant verzorgen ze ook nog het beheer van wijkcen trum de Spinne in Goes. ,,Daar is het in de zomer juist rustig. Hier deden we in juli de deur open en werd het meteen druk. Onze vier kamers hebben continu vol geze ten, en nog steeds. Dus dat hopen we mooi te kunnen combineren." Voor ieder wat wils Kees zou in eerste instantie de keu ken voor zijn rekening nemen, maar dochter Angela heeft een koksopleiding en is dit jaar geslaagd voor de opleiding 'manager/onder nemer horeca' aan het Zoomvliet- college. Op het laatste moment be sloten ze het daarom om te draaien. ,,De kaart is aangepast en wat meer gericht op de toerist," vertelt Moni que. ,,Voor ieder wat wils, van saté tot een sliptongetje. We zijn ook nog een beetje aan het aftasten wat mensen verwachten." Over de toekomstplannen met de Schelphoek kunnen ze nu nog niet veel zeggen. Het blijft voorlopig bij wat schilderwerk. ,,Het bordeaux rood wordt vervangen door zacht groen. Dat vonden we wat rustge vender. Vooruitdenken is in deze tijd ook lastig. We kijken nu voor zichtig richting Kerst, veel verder nog niet." ,,De eerste maanden van het jaar draaiden we heel goed en hebben we veel feestjes georganiseerd. Op die inkomsten konden we even te ren tijdens de sluiting. Maar het is jammer dat we die buffer nu op moeten maken. We zijn weer te rug bij af." Regelingen Ze probeerden van alles om aan spraak te maken op regelingen. Zonder succes. ,,Toen de horeca weer open mocht, moesten wij nog dicht blijven. Volgens de ge meente vielen we toch niet onder de horeca. Na veel telefoontjes, kregen we eindelijk groen licht. Inmiddels waren we wel iedere maand duizend euro vaste lasten verder." Afgelopen weekend werd er voor de tweede keer een pubquiz Het is jammer dat we onze buffer nu op moeten maken, we zijn weer terug bij af georganiseerd. De vrijwilligers doen er alles aan om volgens de re gels te werken. ,,Iedereen houdt zich er netjes aan bij ons. Maar op het einde van de avond wordt het lastiger. Als vrijwilligers willen we dat in goede banen leiden. Ander zijds, we willen ook gewoon op het dorp kunnen komen. Je wilt niet dat mensen je een zeur gaan vinden." Kleine stapjes Ondanks het succes van de pub quiz, wordt er nagedacht over an dere activiteiten. ,,Je kunt ook niet steeds een pubquiz blijven doen. Met de club van honderd zijn we voor corona bezig geweest. Maar dat kwam op zijn gat te liggen. We willen het wel weer oppakken." Hoe lang de Pul het op deze ma nier volhoudt, durft Luc niet te zeggen. ,,Het moet niet te lang gaan duren, alle kosten lopen door. Op zo'n pubquizavond kunnen we twee maanden teren. Dus we kijken in kleine stapjes vooruit. Het is te hopen dat we snel van de anderhalve meter af komen." (links). FOTO ERNESTA VERBURG De kermis moet gaan plaatsvinden op het parkeerterrein bij de Zee landhallen. Daar zou eigenlijk in augustus de reguliere kermis al hebben plaatsgevonden, maar vanwege een coronapiek in Goes verleende de gemeente toen geen toestemming. ,,Nu zijn ze posi tief'', zegt Ordelman. ,,We wach- ten nog op een definitief akkoord.'' Dat de kermis straks zo lang duurt, gebeurt volgens Ordelman om het publiek zoveel mogelijk te spreiden. ,,We hebben straks drie weekenden.'' De Goese kermis vindt normaal gesproken plaats in de binnenstad, maar bij de Zee landhallen is meer ruimte om het publiek goed afstand te laten hou den. Normaal gesproken duurt de kermis een week. maandag 7 september 2020 Licht weer aan in de Schelphoek Vijf maanden lang bleven de deuren gesloten, maar sinds juli brandt er weer licht bij het ge lijknamige restaurant in de Schelphoek. Monique en Kees van Iwaarden zijn samen met hun dochter Angela de nieuwe uitbaters. Mariska den Hartog Serooskerke Jeugdsoos De Pul was net zo goed op weg sinds de noodop roep en de benefietavond van vorig jaar. Totdat ook bij hen de deuren door corona dicht moesten. Voorzitter van het jeugdbestuur, Luc Klop, baalt ervan. Mariska den Hartog Burgh-Haamstede -Luc Klop, voorzitter jeugdbestuur Echtpaar Kees en Monique van Iwaarden en hun dochter Angela Het ziet ernaar uit dat Goes dit jaar toch nog een kermis krijgt. Die moet zelfs extra lang wor den, van 25 september tot en met 11 oktober. ,,Het is voor 99 procent zeker dat het door gaat'', zegt kermisorganisator Johan Ordelman. Rob Paardekam Goes MDe Goese kermis gaat waarschijn lijk plaats vinden bij de Zeelandhal len. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00-21.30 uur: Re petitieavond Muziek vereniging Witte van Haemstede; Handmadestudio Zuidstraat, 19.00 21.00 uur: Handwerk- café; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag werklessen Muziek vereniging Cres cendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep Cres- Beat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; MIDDELBURG Binnenstad, gehele dag: Theaterwande ling 'D'n Overkant'; Kloostergangen, 12.00-17.00 uur: Ex positie '20 jaar Zee land Nazomerfestival in beeld'; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'été 85; 'Studio Zeelandia, Hoogstraat 20, 15.00 en 20.00 uur: Voor stelling 'Kust'; De Spot, 16.00 en 19.00 uur: Beeld- en Ge luidsbeleving 'Int/Ext' NOORDGOUWE Dorpshuis,14.30 uur: Schildercursus Neeltje Meerman, 19.00-21.45 uur: Pila- tes, 20.30-23.00 uur: Badminton; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Hope Gap; Gebouw 4SD, 9.30-11.30 uur: Post- café, 18.30 uur: Timmerclub. Jeugdsoos De Pul: bestuursleden Luc Klop (l) en Jarno Bal. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41