Kaag heeft geen scherp profiel I* Terneuzen schiet droneshow Oudjaar af Jongens op de vlucht na botsing met auto Dierenkwartet 2 ZEELAND START SEIZOEN COMPETITIE Voetbalpupillen konden dit weekend eindelijk weer hun tenues uit de kast trekken: veel van hen speelden de eerste competitiewedstrijd van het seizoen, na de lockdown en maanden van trainingen en voetbalpartijtjes. Nathan, Joas, Gijs, Olivier, Jurre en hun teamgenoten van Zeelandia in Middelburg stonden te springen om het veld in te gaan. Commentaar Sigrid Kaag is de lijsttrekker van D66. Dat verbaast nie mand, want Kaag had geen serieuze tegenstanders. Dus werd zij zaterdag op het schild gehesen. Daar bleef zij zichzelf. Verwacht geen grote woorden. Kaag is wars van po pulisme. Zij zal niet regeren met de PVV of Forum voor Demo cratie. En verder, wat is de kracht van deze vrouw? Kaag wil de economie eerlijker en duurzamer maken. Dat komt goed uit. Want veel Nederlanders beseffen dat hier een inhaalslag is te maken. Maar waarom heeft juist D66 daar de goede ideeën voor? En waarom is Kaag de ideale persoon om die te verkopen? Kaag heeft een internationale loopbaan. Op die basis is zij meer dan andere politieke kopstukken in staat van bovenaf te bekijken wat Nederland nodig heeft. Meer dan haar concurrenten lijkt zij los van de waan van de dag in Neder land. Of zij vanuit die positie een geluid kan laten horen dat kie zers trekt, is moeilijk te voorspellen. Zet Kaag naast Mark Rutte en Hugo de Jonge. Dan is zij minder glad. Zet Kaag naast Lilian Marijnissen, Jesse Klaver en Lodewijk Asscher. Dan dramt zij minder. Zet Kaag naast Geert Wilders en Thierry Baudet. Dan blijft zij redelijk. Dit zijn sterke punten. Toch heeft Kaag geen scherp profiel. Zij verwijt de hui dige regering gebrek aan visie maar zij zet daar zelf niet heel veel tegenover. Dat past overigens goed bij haar D66. Deze partij heeft altijd wel paar bijzondere speerpunten, maar het blijft al met al een beetje onbestemd. Nieuwe lijsttrekker zonder heldere visie past goed bij altijd wat onbestemd D66 In mei opperden de PvdA- en GroenLinksfracties een droneshow voor tijdens de jaarwisseling. Het zou voor Terneuzen minimaal €60.000 kosten. Met een lasershow als slecht weer alternatief wordt het prijskaartje met 90.000 euro veel te hoog voor het college. Het college verwijst in het ant woord naar de ervaringen in Brugge. Daar had de droneshow te kampen met slecht weer en techni sche mankementen. Voor de Brugse burgemeester was het eens maar nooit weer. Daarnaast twijfelt het college of mensen uit de hele gemeente be hoefte hebben aan een show in Ter neuzen. Zeker op een avond dat er veel alcohol wordt gedronken wil len burgemeester en wethouders Zoals het nu gaat is het veel te repressief liever niet iedereen laten rijden. GroenLinks indiener Ernst Jonker snapt het antwoord maar zou graag alternatieven zien. ,,Wat is er dan wél mogelijk? Zoals het nu gaat is het veel te repressief. Kijk maar naar wat in Sluiskil gebeurde. Ik wil we ten wat wel kan." ALMANAK De twee broertjes hadden van hun oma een nieuw dieren- kwartet gekregen. Dat moest natuurlijk even ingespeeld worden, dus trommelden de jongens hun ouders op om een potje met hen te kwartetten. De vaders des huizes mopperde dat hij zijn bril zo snel even niet kon vinden, maar zei hij monter: 'Een simpel spelletje dierenkwartet moet ik toch nog wel kunnen zonder bril?' De hilariteit was dus groot toen hij aan één van zijn zoons vroeg: 'Mag ik van jou van de honden, kiwispelen?' 'Pap er staat kwispelen!' Drie tieners aangehouden Motorrijder zwaargewond Man opgepakt voor diefstal telefoon De jongens van het eerste jeugd- team 'onder 11' stuiteren nog net niet over het gras. Ze staan even voor elf uur te trappelen om te be ginnen aan hun wedstrijd tegen HSVC '20 uit Kloosterzande. Hun groen-witte shirts en sokken zien er brandschoon uit. Vanwege co rona hebben ze hun tenue al thuis aangetrokken en douchen doen ze thuis. Maar verder is alles als van ouds. ,,Ik heb er heel veel zin in", zegt aanvoerder Nathan Morel (10) uit Middelburg. ,,Ik wil weer lekker voetballen met m'n team. Doel punten maken, en kansen krijgen." Een tweede kans Natuurlijk hebben de jongens de afgelopen maanden niet stil geze ten. Ze speelden oefenpartijtjes en trainden twee keer per week. Maar dat is toch anders, vindt Jurre van Turennout (10) uit Middelburg. ,,Dat is niet echt. Dit is een compe titiewedstrijd. Nu moeten we echt ons best doen om te winnen. Voor de corona stonden we er heel goed voor. We konden kampioen wor den. Ik vond het jammer dat het stopte. Maar nu krijgen we een tweede kans." Zijn vader Dirk, die het team be geleidt, snapt het enthousiasme maar al te goed. ,,Het is een halfjaar geleden dat ze de laatste wedstrijd speelden. Ze staan te popelen. Ze hebben veel gemist: de toernooi- tjes in mei bijvoorbeeld, dat is de leukste dag van het jaar. Ze speel den onderling wel wedstrijdjes, maar nu kunnen ze weer spelen voor de punten. Het gaat weer er gens om." Ze hebben veel gemist: het toernooitje in mei bijvoorbeeld, dat is de leukste dag van het jaar Joas de Kuyper (10) uit Middel burg staat deze wedstrijd rechts voor. ,,Ik ga heel veel passen. Ik vind het leuk om weer een uitdaging te hebben. Volgens mij hebben we een moeilijke tegenstander." 'Ik word blij van het enthousi asme' Het is druk op het terrein van Zeelandia. Op een stuk of vijf vel den zijn wedstrijden aan de gang. Vaders, moeders, opa's en oma's, Een scooterrijder is zaterdagmid dag met bijrijder achterop op de Bossenburg in Vlissingen met hoge snelheid tegen een personenauto gebotst. De rijders zijn na de aanrij ding lopend gevlucht en de scooter bleek gestolen te zijn. De politie is een onderzoek begonnen. De automobilist sloeg op de Bos- senburg af toen de twee jongens op de scooter met hoge snelheid tegen de auto aan knalden. Hoewel er nie mand gewond raakte, liepen zowel de auto als de scooter flinke schade op als gevolg van de klap. Van de twee jongens, die in de richting van Sandenburg weggerend zijn, is een signalement bekend. Lange vlechten Beide jongens zijn 15-17 jaar oud, met donkere huidskleur, een slank postuur en een lengte van ongeveer 1.70 meter. De bestuurder had meerdere lange vlechten van elk ongeveer tien centimeter lang en droeg een blauw/groen tie dye shirt. De bijrijder had kort krullend zwart haar en droeg rode kleding. De politie vraagt mensen die meer over het ongeluk of de ver dachten weten om contact op te ne men per telefoon (0900-8844) of een tipformulier in te vullen op de site. maandag 7 september 2020 Het Terneuzens college van B en W ziet een droneshow als alter natief voor vuurwerk met oud en nieuw niet zitten. Veel te duur en de kans dat het allemaal tegen valt is levensgroot. Guido van der Heijden Terneuzen - Ernst Jonker, GroenLinks Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De politie heeft aan het Johannes Postkwartier in Middelburg drie tieners aangehouden op verden king van diefstal dan wel heling. Het gaat om twee jongens van 16 en 17 jaar, en een 14-jarig meisje. Agenten namen een scooter en een snorfiets in beslag die mogelijk ge stolen waren. De politie kreeg zaterdagnacht een melding dat er een scoo ter op de grond lag op de Generaal Hakewill Smithlaan. De tweewieler bleek gestolen te zijn. In de buurt vonden ze ook nog een snorfiets die eveneens gestolen leek te zijn. NIEUWERKERK De bestuurder van een motorscooter is zaterdag zwaargewond geraakt bij een botsing met een ver- keerspaal op de Stolp- weg in Nieuwerkerk. Voor het slachtoffer werd een traumahelikopter op geroepen. Deze hoefde uiteindelijk niet meer ter plaatse te komen. Het slachtoffer werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en knalde vervol gens tegen de verkeers- paal. De weg was hierna enige tijd afgesloten. Een vrouw die bood schappen deed bij de Albert Heijn in Axel, legde heel even haar te lefoon naast zich neer toen ze ging afrekenen. Dat had ze niet moeten doen: het volgende mo ment was haar telefoon weg. De telefoon werd vrijdag gestolen bij de supermarkt aan het Szydlowskiplein. De po litie ging op onderzoek uit en kwam uit bij een 38-jarige man uit Sluis kil. De telefoon werd in derdaad bij hem gevon den. Hij is aangehouden en vastgezet, het slacht offer heeft haar tele foon teruggekregen. 't Is weer Cornelleke Blok Middelburg -Dirk van Turennout, voetbalvader Marijn Thijs Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30