Dierenliefde Scheldetheater was één grote kunstbende Tankstation Middelburg overvallen door tiener 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Wie huisdieren neemt, is ei genlijk gek. In een poging om je leven 'compleet' te maken, is er een 'gezelschapsdier' nodig. Een wel erg rooskleurig beeld, als je het mij vraagt. Want naast de veelbesproken vriend schap, is het vooral zorgen, gedoe en overal haar. Geen weldenkend mens zou hier eigenlijk voor kie zen. Een soort permanente staat van ouderschap voor een baby is het. Of in dit geval: meerdere baby's. Ieder extra dier betekent meer zorgen en gedoe. Ik heb drie katten en een hond: boel gedoe. katten opeens een aanzienlijk stuk vel kwijt van haar voorpoot. Dat staat wat slordig, dus kat in het mandje en naar de dierenarts. Een paar uur en tientallen euro's verder, krijg ik de kat terug met verschil lende hechtingen in het pootje en een kap om haar nek. Bij thuis komst stapt de hond, de zorgzame ziel, meteen in de verpleegstand en wil de wond van de kat 'schoon' likken. Hoe goed deze zuster het ook bedoelt, ze gebruikt geen tong schraper, dus we besluiten deze niet noodzakelijk hygiënische be handelmethode te laten voor wat het is. Mijn andere twee katten be studeren hun bekapte en gehechte vriendin van een afstandje. Ze ruikt naar ontsmettingsmiddelen en an dere geurtjes die hun trauma's bij dierenartsen naar boven halen. Ze staan klaar om uit te halen. mag ik een bench lenen om de pa tiënt te beschermen tegen zorg en strijd. In de tussentijd sluit ik de kat even op in de slaapkamer, daar kan ze hopelijk even rustig bijkomen. Als ik met de bench onder de arm de keukendeur open, ruik ik al rot tigheid. De slaapkamerdeur staat open en de patiënt zit bovenop de kachel in de woonkamer. De hond kijkt me aan met haar oren plat te gen het hoofd: ook een veeg teken. De hond heeft de zieke bevrijd en de poot 'verzorgd', zo blijkt uit het kletsnatte pootje. Uit chagrijn of angst heeft één van de andere kat ten op de deurmat gepiest. Maar wat een heerlijk gezelschap hè, die dieren. Geen weldenkend mens zou hier eigenlijk voor kiezen DE STELLING Vandaag: Kaag mag van mij premier worden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters CORONA! NEDERLANDERS (5AAN MINDER OP VAKANTIE EN DRINKEN MEER ALCOHOL Politie achtervolgt dronken scooteraar Man rijdt bord en boom omver Goes Politie lost schot bij aanhouding verwarde man In de categorie expo won Femke Huis (13) uit Westdorpe. De winna res van de categorie taal is Roos Be- sling (18) uit Burgh-Haamstede. Jaila van de Griend (18) uit Vlissin gen won de categorie dans. Kim Wisse (16) uit Koudekerke pakte de winst in de categorie film anima tie. De categorie muziek werd ge wonnen door Sigourney de Roos (17) uit Vlissingen. Johan Schot (13) uit Goes was de beste dj. Djoszuwa Zwier (18) uit Vlissingen greep de zege in de categorie theater. De deelnemers konden beperkt eigen publiek meenemen, vanwege het coronavirus. De optredens wa ren daarom ook live via internet te volgen. De winnaars van elke categorie gaan door naar de landelijke finale op 7 en 8 november in de Wester gasfabriek in Amsterdam. Daar naast krijgen ze coaching van pro fessionals. Die stomen de jongeren klaar voor een optredens op een groot landelijk festival of evene ment. De deelnemers konden beperkt eigen publiek meenemen, vanwege het coronavirus >sA y7 MIDDELBURG Het tankstation van Haan aan de Laan der Ver enigde Naties in Middelburg is za terdagochtend overvallen. De da der, die mogelijk niet ouder is dan 14 of 15 jaar, is spoorloos. De overval vond plaats rond kwart over acht. Volgens de poli tie is de dader een donkergetinte jongen van 14 a 15 jaar oud met een lichtgrijze broek, donker shirt, donker petje en een groen tasje. Mogelijk reed hij op een zwarte scooter. De politie vraagt getuigen of mensen met tips om zich te mel den. De politie kon gisteren nog niet meer vertellen over de achter gronden, maar wel bevestigen dat er iets buit is gemaakt. Wat er pre cies is meegenomen, is niet be kend. Bij de overval is niemand gewond geraakt. Het tankstation ging in de loop van de zaterdag weer open. Mede werkers willen niets kwijt over het voorval. maandag 7 september 2020 Afgelopen vrijdag was één van de Van een lieve, meelevende ziel Reageer op pzc.nl Weekeinde: Ik heb het thea ter gemist 1010 reacties SEWOCJN VAKER WES IN EISEN HUIS YERSEKE Een 34-jarige scooterrij der ging er in de nacht van zaterdag op zondag vandoor toen agenten hem in Yerseke wilden laten blazen. Dat bleek niet voor niets, want toen hij alsnog gepakt werd, bleek hij onder invloed. Nadat de man het stopte ken genegeerd had, volgde een achtervolging dwars door het centrum van Yerseke. De politie kon de scooterrijder uit eindelijk aanhouden. Die had te veel gedronken en moest zijn rijbewijs inle veren. Daarnaast was de scooter onverzekerd. De officier van justitie kijkt nu hoe de man verder vervolgd wordt. SAS VAN GENT Een automobilist heeft gisterochtend op het Bol werk in Sas van Gent een spoor van vernieling achtergelaten. Rond 9.15 uur reed hij een verkeersbord uit de grond bij de wegversmal ling op het Bolwerk. Daarna reed hij, via de bosschages in de berm, een boom uit de grond. De Mercedes met Belgi sche nummerplaat kwam uiteindelijk tientallen me ters verderop tot stil stand, op de stoep bij een appartementencom plex. De automobilist bleek niet gedronken te heb ben. Een agent heeft vrijdag nacht in Goes een waar schuwingsschot gelost bij de aanhouding van een verwarde man. Dat gebeurde aan de Jo seph Lunslaan. Om 03.00 uur kwam er een melding dat er een man met een vuurwapen zou rondlopen. Een agent trof de 23-jarige man aan op een bankje, met een wapen. Dat liet hij op bevel vallen, maar de man maakte volgens de politie toch weer een beweging richting het wapen. Daarop schoot de agent in de lucht. Het wapen bleek niet echt. Zo'n 55 Zeeuwse jongeren lieten dit weekend hun kunsten zien tijdens de voorronde van de Kunstbende in het Scheldethea ter in Terneuzen. De wedstrijd werd dit jaar voor de dertigste keer gehouden. Cornelleke Blok Terneuzen Sem Houmes (16) uit Vlissingen deed mee in de categorie dans. Hij pakte de derde prijs. foto peter nicolai Tankstation De Haan is zaterdag overvallen. foto hv zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2