Zangeres Eefje de Visser geeft masterclass in het kader van 'Art Rocks' Intense nummers en vermakelijke praatjes Danny Vera speelt thuiswedstrijd in Middelburg De 14-jarige Frederique van Luijk uit Middelburg heeft een plan. Ze kreeg zaterdag een rondleiding door het Zeeuws Museum: daarin werden zij en de andere deelne mers aan de masterclassdag aange moedigd om op een andere manier naar kunstwerken te kijken, en om er een liedje over te schrijven. ,,Een schilderij met een grote boot en een klein bootje sprak me echt aan", zegt Frederique, die zingt en gitaar speelt. ,,Toen kwam het beeld in me op dat j e voor je gevoel als klein bootje altijd meevaart met de grote boten, de grote groep. Daar wil ik een liedje over schrij ven." Ze hoopt dat Eefje de Visser haar verder kan helpen. ,,Ik had nog nooit van haar gehoord, maar ik hoop dat ik door haar misschien op een andere manier leer schrij ven." Eefje de Visser heeft geen kant en-klare tips. Ze moedigt de muzi kanten vooral aan om hun eigen weg te vinden. Zo verklapt ze dat ze de meeste tips van haar eigen docenten in de wind geslagen heeft. ,,Ik leerde dat een liedje een kop en een staart moest hebben en dat je in één zin duidelijk moest kunnen maken waar het over gaat. Ik heb dat losgelaten, en ik doe ge woon wat goed voelt, anders word ik diep ongelukkig." En: ,,Iedereen heeft een eigen stijl. Je moet jezelf niet allerlei regels opleggen." Muziekcompetitie De masterclassdag is een initiatief van Art Rocks, Popsport en Pop- aanzee. De deelnemers, allemaal jonge muzikanten uit Zeeland, kregen hulp bij het schrijven van liedjes. Art Rocks daagt muzikan ten met een muziekcompetitie uit om een liedje te schrijven over een kunstwerk of een historisch object uit vijftien Nederlandse musea. Er zijn honderd kunstwerken gese lecteerd, waaronder zeven van het Zeeuws Museum. Na de sessie met Eefje de Visser krijgen de muzikanten één-op één begeleiding van Popsport-do- centen. Rosann Kerckhaert (20) uit Groede heeft tijdens de dag al er varingen uitgewisseld met Niels Geense (23) uit Sint-Philipsland, die optreedt als 'Critter'. Ze tim meren allebei aan de weg als sin ger-songwriter. ,,Ik vind het heel tof dat ik vandaag in contact kom met andere muzikanten", zegt Ro- Ik hoop dat ik door haar misschien op een andere manier leer schrijven sann. ,,Het is leuk om samen te jammen en te praten over muziek en optredens." Iedereen vanaf 14 jaar kan deel nemen aan de muziekcompetitie van Art Rocks. Muzikanten kun nen hun nummer tot 1 november insturen. De jury selecteert 98 acts die live in één van de museumza len mogen optreden. De beste acht acts gaan door naar de finale in Pa- radiso in Amsterdam. It I maandag 7 september 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND6 BUTTINGE Met kostuums en accessoires een bepaald personage of idee uitbeelden. Daar draait het bij cosplay, een afkorting voor costume play, om. Rose van Holstein (30) uit Wolphaartsdijk is al twaalf jaar actief als cosplayer en maakt haar kostuums helemaal zelf. Ze beeldt een personage uit de video game Final Fantasy uit. ,,Ik vind het mooi en elegant.'' Op 26 en 27 september wordt er in de de Middellandse Zeetuin in Buttinge een cosplayweekend gehouden, en dan is er ook publiek welkom. Gisteren was er al een fotosessie op die locatie. foto lex de meester m Zeeland 5 'Ik doe gewoon wat goed voelt' Cesar Majorana (links) interviewde zangeres Eefje de Visser tij dens de masterclass bij het Zeeuws Museum. FOTO LEX DE MEESTER Zangeres Eefje de Visser gaf jonge Zeeuwse muzikanten za terdag tips bij het schrijven van een liedje, tijdens een master- classdag bij het Zeeuws Mu seum. Haar belangrijkste advies: blijf jezelf. Cornelleke Blok Middelburg - Frederique van Luijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29