Hockeyster Kentin luistert debuut op met hattrick Van Anrooij met 'zware benen' naar Zeeuwse titel Bouthoorn neemt afscheid met een Zeeuwse titel 23 Walcheren-Prinsenbeek 3-1: On danks goed spel moest de Zeeuwse vierdeklasser tot in het tweede kwart wachten voordat het de leiding nam. Een fraaie combinatie tussen Noa Reynierse en Sanne Koops werd door laatst genoemde in de 1-0 omgezet. In het derde kwart kwamen de be zoeksters langszij. Nog voor de pe riode om was, zorgde Tirza Jansen voor de 2-1. In het vierde kwart probeerde Prinsenbeek wel iets te forceren, maar Walcheren gaf geen krimp en counterde zelfs naar de 3-1 via Alisia Windt. Zevenbergen-Goes 0-4: In het eerste kwart leek niets erop dat Goes, dat op hetzelfde niveau als Walcheren speelt, met duidelijke cijfers zou winnen. De teams wa ren in die fase aan elkaar gewaagd en kregen allebei kansen. Het was Famke Lindenbergh die de aanzet gaf tot een veldoverwicht van Goes. Door haar openingsdoel punt kreeg Goes zelfvertrouwen. Dat gold eveneens voor de debute rende A-juniore Milou Kentin. Na de 0-2 van haar ging Goes hele maal los. Via uitstekend aanvals- spel werd zij in het verloop van dit duel in staat gesteld een puntgave hattrick te voltooien. De competitiestart van de hockeysters van Walcheren en Goes kon niet beter NIEUW- EN SINT JOOS- LAN D Julia Bouthoorn stuurde zaterdag de ruin Data- tek's Impression met over macht naar de Zeeuwse dres- suurtitel in de klasse ZZ-Licht. De amazone uit Vogelwaarde liep met de zevenjarige Con- naisseur-zoon naar de aansprekende score van 69,892 procent. ,,Ik ben heel tevreden. Dit is de kers op de taart", was de eerste re actie van de Zeeuws- Vlaamse. ,,Impression liep su per. Voor het wijken scoorde hij 8,5 en verder stonden er nog een hele rits achten op het pro tocol. Hij liet nergens punten liggen. Als hij gefocust is, kan hij alles." ,,Dit is ook een mooi afscheid", ging Bouthoorn verder. ,,Ik stap nu over naar het nationaal. Impression is er klaar voor. Laatst heb ik met hem in Hon garije nog een internationale wedstrijd voor zevenjarige paarden gewonnen." In de klasse Z2 pakte Fleur Ver sluis (foto) met de vosruin Aristocraat de titel. De amazone uit Kamper land liep met de veel uitstraling door de baan dravende Tango- zoon met 67,27 procent naar de winst. Ze had een straatlengte voorsprong. ,,Aris- tocraat is een heel goed paard. Maar het is geen automaat, je moet er wel aan werken. En dan laat hij zich heel mooi zien", vertelde Versluis. ,,Vorig jaar werden we kampioen in het Z1. Dit was pas onze derde wedstrijd in het Z2." In zijn race kwam de Kapellenaar na 600 meter ingesloten te zitten. Maar in de laatste 100 meter slaagde hij er toch nog in zijn clubgenoot Jasper Zuidhof met één tiende van een seconde verschil te verslaan. Franklin van Anrooij, de broer van de wielrensters Lindy en Shirin, hoopt nog twee wedstrijden te kun nen lopen en gaat dan aan het werk voor zijn afstudeerscripties voor zijn studie bedrijfskunde, waar hij door de coronacrisis een half jaar niets heeft kunnen doen. Vervol gens gaat hij Sportmanagement studeren aan Johan Cruyff Aca demy in Amsterdam. ,,Door de wie- leractiviteiten van mijn zussen kom ik wat gemakkelijker bij hun teams binnen." Bij de A-junioren was er sprake van sportieve 'broedermoord' tus sen de tweeling Petersen. Bereket voerde 700 meter het veld aan, maar werd daarna opgerold door Bezuay- ehu, die 2.03.80 klokte. Coronaveilig RKHAV zette onder aanvoering van protocolschrijver Stephan de Block een coronaveilig evenement neer. Hij was na afloop blij dat het zo goed verlopen was. Zo mochten de deel- nemers maar één vooraf gemelde begeleider meenemen. De kleed ruimte was het handbalveld. Rond de baan was er éénrichtingsverkeer. Op de omheining van de baan wa ren tapes om de 1,5 meter geplakt en de kantine was alleen beschikbaar voor het afhalen van koffie en thee. De deelnemers werden via de call- room naar de startplaatsen ge bracht. De juryleden en materiaal mensen werkten met latex hand schoenen. En al het eigen werpma- teriaal werd meteen ontsmet. Bij de prijsuitreiking moesten de deelnemers zelf hun medaille van de tafel halen en daarna op het po dium gaan staan voor de leeftijd tot en met 18 jaar. Boven de 18 mocht al leen de winnaar op het hoogste schavot gaan staan en de overige twee er naast op 1,5 meter. Bij de masters was er soms wat verwarring over de prijzen. Om ein deloze prijsuitreikingen te voorko men (M35 t/m M90) werden de prestatie via een rekentabel omge zet naar masters 35. Zo kreeg de Middelburgse Anjolie Engels klop op de 100 en 200 meter van Rachida de Guchteneire, maar kreeg Engels toch de eerste prijzen. menhang en zijn complementair aan elkaar." Publiekswissel Eén van de 'Togonezen' die eruit sprong, was Kim Koppejan. Zij is pas vijftien jaar, maar deed niet on der voor Esmee Walraven. De j onge speelster, die vorig jaar al naar de se nioren ging, vocht mooie duels uit onder de korf en had fraaie passeer- acties. Een paar minuten voor tijd kreeg ze van de coach zelfs een pu- bliekswissel. De Laet: ,,We hebben bij Togo het plan om de talentvolle jeugd een platform te bieden. Van daar dat Kim er gewoon in staat. En dan zie je dat zij zich nu al ontpopt tot een waardevolle speelster." In het voorjaar is er voor Tjoba pas kans op revanche. In de zaal zit de club uit 's-Heer Hendrikskinderen namelijk in de eerste klasse en Togo twee niveaus lager. maandag 7 september 2020 PM derby, voor Togo Op de eerste speeldag van de hockeycompetitie wonnen alle Zeeuwse standaardteams. De vrouwen van zowel Walcheren als Goes haalden de punten overtuigend binnen. Bij de laat ste ploeg viel de debuterende Milou Kentin op. De jeugd- speelster maakte een hattrick in het met 4-0 gewonnen duel bij Zevenbergen. Peter Snelders Vlissingen Atleet Franklin van Anrooij (AV'56) heeft zaterdag in Hulst de Zeeuwse titel op de 800 meter binnengehaald. Hij fi nishte in in 2.00,62 minuten. ,,Wanneer er na al die tijd een Zeeuws kampioenschap wordt gehouden, wil je erbij zijn", zei hij, hoewel hij nog 'zware benen' had van de 1500 meter van don derdag in Noordwijk. Sjaak Sinke Hulst De eerste 13 doelpun ten werden gemaakt door 13 verschillende spelers. Tot aan de stand van 7-6 verscheen er steeds een nieuwe naam op de scorelijst. Mijke Ta- hapary doorbrak de reeks in de 28ste minuut met haar tweede treffer. Uiteindelijk scoorde nie mand op het veld vaker dan twee keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23