O 0 O m 20 Van Anrooij goed bij finish bergop Van de Ven zakt plaatsje in Italië Boot wint eerste twee manches OZK BC Vlissingen wint na verlenging De voetbalploeg van coach Kevin Hollander kijkt na een half uur al tegen een 3-0- achterstand aan. Omdat de tegenstander na rust wat gas terugneemt, wordt het 'slechts' 1-5. DERDE DIVISIE KANSLOZE NEDERLAAG T_Sri' Wielrenster Shirin van Anrooij denderde gis teren de top 25 binnen bij de Ronde van de Ar- dèche, haar eerste meerdaagse bij de elite vrouwen. De Kapelse stagiaire van Trek-Se- gafredo finishte in de bergetappe naar Mont- Lozere als negentiende op 1 minuut en 38 se conden van de winnares. Ze staat nu 25ste in het algemeen klassement. Wat de vrouwen in de Ronde van de Ardèche voor hun kiezen krijgen, is bijzonder. Zelden wordt in etappekoersen zo veel geklommen. In de vierde rit ging het aan het einde flink bergop, er waren in de slotkilometers stij gingspercentages van 7 a 8 procent. Van An- rooij, die pas achttien is, verloor relatief wei nig tijd. De Ronde van de Ardèche duurt nog tot en met woensdag. Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissin- gen is de leiding in het Italiaans kampioen schap kwijtgeraakt. In de wedstrijd van giste ren in Gazzane werd ze, mede omdat ze nog veel last heeft van haar handblessure, twee maal tweede. In het algemeen klassement staat de Yamaha-rijdster nu tweede achter de Italiaanse Kiara Fontanesi. In het Nederlands kampioenschap voor vrou wen gaat Van de Ven nog wel aan de leiding. Motorcrosser Mark Boot (foto) uit Kam perland won zaterdag tijdens de eerste wedstrijd van het open Zeeuws kampi oenschap beide man ches in de zwaarste klasse, de 500cc. Vooral de tweede manche op het Vlis- singse Sloehaven-cir- cuit begon spannend, toen de Belg Mattis Meersschout het heft in handen nam en de koppositie niet zo maar weg wilde ge ven. Al vrij snel was de spanning over toen Boot alleen doorkwam. Zijn voornaamste tegen stander was door motorische proble men stilgevallen, waarna hij nog wel De basketballers van BC Vlissingen speelden zaterdag na zes maanden eindelijk weer een wedstrijd. Tegenstander BV Lisse, met de oud-BC Vlissingen-spelers Allard en Wytse de Jong, maakte het de thuisploeg erg lastig en moest pas in de verlenging buigen. Coach Benjamin Steenbeek wisselde veel en kon daardoor een goed beeld krijgen van al zijn elf spelers. In het eerste kwart nam BC Vlissingen een 23- 15-voorsprong. Daarna profiteerde BV Lisse van veel slordigheden bij de Vlissingers en werd de rust bereikt met 33-39. Na de hervat ting nam de thuisploeg opnieuw de leiding, maar BV Lisse kwam weer langszij bij 73-73. In de verlenging trok BC Vlissingen met 90-87 aan het langste eind. Boehlé tiende werd. De 250cc, vanwege de grote deelname in twee groepen ge splitst, leverde een prachtig gevecht op tussen twee Vlis- singse crossers, Mats Leeuwesteijn en Dai- ley van de Ketterij. De eerste won uit eindelijk beide man ches. De Jong Goes Dat voetbal een vreemd spelletj e is, werd zaterdag weer eens duidelijk bij de ontmoeting tussen Goes en DVS'33. Hoewel er eigenlijk niets te halen viel voor de thuisploeg, ont stond er in de tweede helft bijna een kantelmoment. ,,Jammer dat hij niet floot", keek Thomas de Rijke terug op een beslissing van de scheidsrechter. De aanvaller had het over een si tuatie in de 63ste minuut, vlak na de 1-3 van Siebe Schets. ,,De bal sprong weg van de borst van een verdediger. Ik tikte de bal vervol gens langs of door zijn benen. Hij trok me aan mijn shirt of arm. Ik weet niet zeker of het binnen of buiten het strafschopgebied was, maar het was duidelijk een overtre ding." Tegen het spelbeeld in of niet, vanaf de strafschopstip had Goes zichzelf terug kunnen brengen in de wedstrijd. ,,Misschien was DVS'33 dan in dezelfde situatie te rechtgekomen als wij voor rust", fi losofeerde trainer Kevin Hollander. De oefenmeester doelde op de re actie van zijn ploeg na de openings treffer van Abderrahim Loukili (as- Kort daarna floot Roeleveld wél af, om precies te zijn na 98 minuten en 55 seconden. Alles en iedereen van Hoek vloog op de leidsman af om verhaal te halen. Sponsors en sup porters scholden hem vanachter de omheining de huid vol, spelers en trainers waren eveneens witheet. Roeleveld deelde gele kaarten uit, aan trainer Lieven Gevaert en zijn assistent Steven Maes, die zich zwaar benadeeld voelden. Dat ie dereen het veld opstormde, was niet goed te praten, maar dat ze zich bij Hoek genaaid voelden, was ook niet onlogisch te noemen. Griffin de Vroe Waar haalde Roeleveld al die extra tijd eigenlijk vandaan? In de tweede helft viel er niet één blessurebehan deling te noteren, VVSB wisselde na rust één keer en Hoek won met de drie wissels ook geen tijd. Roycel James stapte zelfs voor de tribune het veld af, toen hij werd afgelost door Karim Bannani. VVSB was in de tweede helft de ploeg die het initiatief had, in de zoektocht naar de gelijkmaker. Hoek ontsnapte een paar keer aan een tegentreffer, vooral dankzij de goed keepende Griffin de Vroe, die de voorkeur had gekregen boven Jordi de Jonghe. De 35-jarige doelman hield Hoek op de been en leek met een clean sheet en drie punten van het veld te kunnen stappen. Op de bank bij Hoek dachten ze lange tijd het zelfde. ,,Maar in de slotfase voelde ik dit al aankomen'', zei Gevaert. ,,Ik vroeg aan de assistent-scheidsrech ter hoe lang er nog te spelen was. Dertig seconden, zei hij. Dat was in de zesde minuut van de blessure tijd. Als je dan ziet dat hij nog een O.'-*- '--■■mm sist Benjamin Roemeon) in de ne gentiende minuut. Tot dat moment kon Goes redelijk mee in het hoge tempo van de wedstrijd ,,Er sloop een bepaalde angst in de ploeg. Wat moeten we nu doen? Op dezelfde manier verder gaan of kiezen voor schijnveiligheid en inzakken." Oud-prof De thuisploeg kreeg geen tijd om erover na te denken. Binnen tien minuten stond het 0-3. Na balver- lies van Nazario de Fretes - hij kreeg de voorkeur boven Jerzy van Bergen en Remon de Vlieger - ver dubbelde Roemeon de score. De rappe aanvaller nam ook de derde treffer voor zijn rekening. Een pass voor Goes-verdediger Stefan de Bert werd door de bezoekers onder schept. Oud-prof Stef Nijland, die bij fC Groningen, PSV, PEC Zwolle en De Graafschap speelde, zette Roemeon oog in oog met doelman Brian Meulmeester: 0-3. maandag 7 september 2020 PM WIELRENNEN MOTORCROSS MOTORCROSS BASKETBAL 5 Dirk Boehlé is zaterdag in de kwartfinales van het eredivi- sietoernooi van Breda uitge schakeld. De beachvolleybal- ler uit Hulst verloor met Mart van Werk hoven van Dries Koekel- koren en Tom van Walle (21-9 21-15) en werd gedeeld vijfde. Een week eer der zette dat Belgische duo de Zeeuws-Vla ming ook al de voet dwars in Heerenveen. 1 Wielrenner Timo de Jong uit Goes gaat wederom aan kop in het klas sement van de Woens- drechtse Wie- lerzomer. Door zijn tweede plek van zater dag in de Ronde van Putte pakte de coureur van VolkerWessels- Merkx daar voor genoeg punten. Er is nog één wed strijd, komend weekeinde in Huijbergen. a (O DVS'33 is een paar Len Wolters Hoek is woedend op Het scorebord van VVSB gaf aan dat de 90 minuten erop zaten, de stand was 0-1 in het voordeel van Hoek. Het was wachten op het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Marcel Roeleveld, zodat de derdedivisi onist de eerste overwinning zou kunnen omarmen. Maar dat laat ste fluitsignaal kwam maar niet. Vier minuten blessuretijd, vijf, zes, zeven. De thuisclub pompte de bal er nog eens in, doelman Ruben Valk verlengde met het hoofd en invaller Matthieu van den Assem schoot alsnog de 1-1 binnen. Barry van der Hooft Noordwijkerhout ■- rv„ - -< v: 0v'7l,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20