elftal een interessant duel met een ploeg die ook graag aanvalt De Roon: 'Spelersraad draagt geen namen aan' 17 NATIONS LEAGUE Uitslagen en flexibel te zijn. In Italië bouwde Roberto Mancini ondertussen aan zijn eigen ploeg. Een team dat met aantrekkelijk aanvalsspel soeverein zijn EK-kwalificatiepoule won. Als één van de eerste landen had Italië een EK-ticket binnen. En net als voor Oranje maakt het voor de Azzurri niet bar veel uit dat het toernooi is uitgesteld tot 2021. ,,Als het EK deze zomer was gespeeld, had Italië gewonnen. Maar het is niet erg, nu winnen we in 2021 als nog'', sprak Mancini zelfs. Vraagtekens Alleen centraal achterin zijn er voor die missie vraagtekens. Het blok van Juventus met Leonardo Bo- nucci en Giorgio Chiellini zal vol gend jaar juni respectievelijk 34 en 36 jaar oud zijn. Met spelers als kee per Donnarumma (Milan), Jor- ginho (Chelsea), Barella (Inter), Za- niolo (Roma), Chiesa (Fiorentina) en Insigne (Napoli) kan de rest van de ploeg nog even vooruit. Italië speelde vrijdag zijn eerste duel in de Nations League gelijk, 1-1 thuis tegen Bosnië-Herzego- vina. Mancini kondigde al aan dat hij nu andere spelers laat starten. Twee duels in drie dagen is nog wat te veel voor sommige van zijn in ternationals die pas net weer in training zijn. De Italiaanse compe- titie liep immers tot in augustus door. Lodeweges voorzag hetzelfde scenario bij Oranje. ,,Maar de schade na Polen valt heel erg mee. Alle basisspelers zouden tegen Italië in principe weer kunnen spe len.'' Rechtsachter Denzel Dum fries sloot zaterdag weer aan bij de groep na de geboorte van zijn eerste zoon. Lodeweges: ,,Denzel is een happy pappa." Programma NIEUWE BONDSCOACH Eric Gudde Nederland UEFA £^2 NATIONS LEAGUE" maandag 7 september 2020 PC wil Italië bepalen' Zaterdag Divisie A, groep 2 IJsland - Engeland 0-1 Denemarken - België 0-2 Divisie A, groep 3 Portugal - Kroatië 4-1 Zweden - Frankrijk 0-1 Divisie C, groep 1 Cyprus - Montenegro 0-2 Azerbeidzjan - Luxemburg 1-2 Divisie C, groep 1 Noord-Macedonië - Armenië 2-1 Estland - Georgië 0-1 Divisie D, groep 2 Gibraltar - San Marino 1-0 Gisteren Divisie A, groep 4 Zwitserland - Duitsland nnb Spanje - Oekraïne nnb Divisie B, groep 3 Hongarije - Rusland 2-3 Servië - T urkije nnb Divisie B, groep 4 Wales - Bulgarije 1-0 Ierland - Finland 0-1 Divisie C, groep 3 Slovenië - Moldavië 1-0 Kosovo - Griekenland nnb Divisie D, groep 1 Andorra - Faeröer 0-1 Malta - Letland nnb Vandaag Divisie B, groep 1 20.45 uur Oostenrijk - Roemenië 20.45 uur Noord-Ierl. - Noorwegen Divisie B, groep 2 20.45 uur Tsjechië - Schotland 20.45 uur Israël - Slowakije Divisie C, groep 4 16.00 uur Kazachtstan - Belarus 20.45 uur Albanië - Litouwen Morgen Divisie A, groep 2 20.45 uur Denemarken - Engeland 20.45 uur België - IJsland Divisie A, groep 3 20.45 uur Frankrijk - Kroatië 20.45 uur Zweden - Portugal Divisie C, groep 1 15.00 uur Luxemb. - Montenegro 20.45 uur Cyprus - Azerbeidzjan Divisie C, groep 2 18.00 uur Armenië - Estland 18.00 uur Georgië - N. Macedonië Divisie D, groep 2 20.45 uur San Marino - Liechtenst. ZEIST Voor Marten de Roon is de interland tegen Italië een kracht meting met spelers die hij normaal treft in duels in de Serie A. Maar daar ging het amper over bij een pers conferentie gisteren met de middenvelder van Atalanta. De Roon (foto) kreeg vooral vra gen over de zoektocht naar de KNVB naar een nieuwe bondscoach en de rol van de spelers daarin. De spelersraad van Oranje zou Henk ten Cate hebben aange dragen als opvolger van Ronald Koeman bij de directie van de KNVB. Maar die berichtgeving ontkrachtte De Roon. „Onzin", klonk het reso luut. ,,Als spelersraad en spelersgroep dragen wij geen namen aan. Wij doen niet aan lijstjes. De spelersraad heeft goed contact met de directie. Die gesprekken gaan over hoe wij de situatie bij Oranje ervaren. Dat we graag op de huidige weg verder willen. Maar wij zijn niet degenen die met namen moeten komen. Dat zou raar zijn, want niet alle 23 of 24 spelers hebben met de zelfde trainers gewerkt.'' Bondsdirecteur Eric Gudde noemt deze uit leg van De Roon desge vraagd 'een keurige ver taling' van de actuele gang van zaken. Gudde gaf eerder al aan dat de KNVB 'alle tijd' neemt voor de vacature-Koe man. De bond zoekt daarbij 'geen kopie' van Koeman. Komende week vergaderen de di rectie en de raad van commissarissen van de KNVB met elkaar. Daarna zal er pas ge richter op namen wor den ingezet. Ook door gaan met Dwight Lode weges als eindverant woordelijke man is niet onmogelijk. Lodeweges zelf leek die boot eerder af te houden, maar gis teren zei hij: ,,Ik heb er geen mening over. De vraag was nu om het tij delijk over te nemen. En dan doe je dat. Al die namen die nu genoemd worden, dat is het spel.'' Nederland speelde 21 keer tegen Italië en won slechts 3 keer. De laatste zege da teert van 2008:3-0 op het EK. Neder land verloor 9 keer van Italië. Ook waren er 9 remises. Aanvoerder VirgjJ van Dijk (rechts'on-p der) geefthet goéde voorbeeld 'tijdens:, de training, van Oranje f van gisteren.foto anp Vanavond, 20.45 uur NPO3 Vermoedelijke opstellingen Arbiter: Felix Brych (Dui) Johan Cru ij ff Arena, Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17