derbaarlijk. Ik geloof ook dat Bernadette in de grot in Lourdes iemand heeft horen zeg gen: 'Ik ben de onbevlekte ontvangenis'. Ik wil daarin geloven. In die grot heb ik zelf ook een bepaalde energie gevoeld, een aan wezigheid. De rooms-katholieke kerk heeft zeventig wonderbaarlijke genezingen in Lourdes erkend. Ik heb één ernstig zieke vrouw ontmoet die een jaar later van kan ker genezen was. Volgens haar had het Lourdeswater haar beter gemaakt. Of dat waar is maakt niet uit, zij gelooft het. Het gaat erom dat de mensen in Lourdes even worden opgetild uit hun dagelijkse ellende. Dat ze met bed en al naar de kroeg mogen, omdat ze daar als gehandicapte op num mer één staan. Dat ze even niet eenzaam zijn. Dat is het wonder van Lourdes.'' ,,De tournee die ik zou maken met de Nederlandse Reisopera, ging niet door. Ik merkte hoe vreselijk ik het vond om niet meer te zingen voor publiek. Vorig jaar heb ik 150 voorstellingen gespeeld, nu stond het in één klap stil. Op mijn YouTube- kanaal besloot ik daarom Voor haar te zin gen, van Frans Halsema. Gewoon, in mijn werkkamertje, zonder opsmuk. 'Francis zingt voor u', noemde ik dat. Dat filmpje werd ineens zomaar vijfhonderd keer ge deeld! Tot 1 juni, toen de maatregelen wer den versoepeld, heb ik elke dag een lied gebracht, uit liefde voor het zingen en als dagbestedinkje. Mijn fans vroegen om een cd. Ik ben toen een crowdfundingsactie begonnen en binnen twee dagen had ik de benodigde 8500 euro binnen. Op de cd Francis zingt voor u! staan liedjes die passen bij het gevoel van de coronacrisis, zoals You'll Never Walk Alone en We'll Meet Again. Als er ergens een weg wordt afgesloten, moet je op zoek naar andere wegen. Er moet iemand zijn die zegt: jongens, dit gaat voorbij. Het komt goed. Diegene wil ik graag zijn.'' ,,Ik ben als een veulen dat de wei in mag. Ik durf mezelf te zijn, hoef niet meer per se een rol te spelen. Begrijp me niet verkeerd, ik wil nog heel veel opera's zingen, maar ik heb ontdekt hoe fijn het is om voor een publiek te vertellen over muziek, als me zelf, zoals ik doe in mijn voorstelling Bij twijfel hard zingen. Ik weet nu wie ik ben en dat is heerlijk.'' U vertelde dat zingen het meest wezen lijke is van uw bestaan. Bent u daarom tijdens de coronacrisis begonnen met het project Francis zingt voor u!? U staat inmiddels weer voorzichtig op het podium. Hoe voelt dat? ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2020 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 93