Groeten uit Ees IV SANNE WALLIS DE VRIES ,nL\ Vakantie in eigen land is zo gek nog niet. Cabaretier Sanne Wallis de Vries zag nergens zo'n grote lucht als in Drenthe. Voorjaar 1979 reden we vanuit Alphen aan den Rijn richting Borger, terwijl de regen tegen de voor ruit sloeg. Ik was 8 jaar. We droegen alle vier wijde pijpen. Papa (bakkebaarden, snor) achter het stuur, mama (zelfgebreide lange jas) naast hem en mijn broer en ik (lange haren waar onze oren doorheen piepten) op de achterbank. Tussen ons in mijn knuf felhond Snuffie. Pas jaren later realiseerde ik me dat Snuffie door mijn moeder was gemaakt en niet door de Naaipiet, ook al had ik het patroon in de Knip zien staan. Zo sterk werkt het geloof. In vakantiepark Het Land van Bartje in Ees kwamen we met onze koffers zonder wieltjes aan in een huisje zonder verdiepingen, met een stapelbed voor mijn broer en mij. Als je wakker werd, rook je oude meu bels en het bos. Om het huisje uit te lopen en meteen in dat bos te staan was als in een sprookje. Elke dag regende het minder. Ik gleed uit op een nat houten speeltoestel. Ik zag mijn broer horizontaal voor hulp wegrennen naar het huisje. Ik mocht in het grote bed liggen. Mama vroeg bezorgd hoe mijn hoofd voelde; ik jokte dat ik heel duizelig was. De zon brak door. We zaten op pony's die zo lang zaam liepen dat het leek of ze achteruitgingen, we reden op fietsen langs en over de hei. De lucht was zó groot. Ik wist niet dat de lucht zo groot kon zijn. Als je de natuur niet rook, dan rook je pannenkoeken. Of taart. Of patat. We gingen naar de dierentuin. Pake en Beppe kwamen langs bij ons huisje. De zon scheen nu de hele dag. We zaten op klapstoelen allemaal al leen maar te glimlachen. En ik kon vanaf mijn klap- stoel zo het bos in, spelen. Daarna braken de jaren 80 aan, lieten we ons haar knippen en verdwenen de wijde pijpen. Maar Drenthe is gebleven, in mijn hart. lltiÉ ILLUSTRATIE AART-JAN VENEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 85