Bob Bouma VOORWOORD T Hoe Nederland de vruchten plukt van de moestuin 16 DEZE WEEK Hoe Francis van Broekhuizen pesterijen van klasgenoten doorstond 8 Hoe Akwasi van zijn moeder leerde hoe belangrijk verbinding is 22 Hoe Dan Brown een kinderboek schreef en er ook muziek bij componeerde 26 Hoe Robert Vuijsje en Ronald Giphart Joost Zwagerman in het zonnetje zetten 33/34 Hoe Hans Avontuur merkte dat de tijd vliegt op de Marker Wadden 39 Geen kwaad woord over mijn allerliefste echtgenote, maar vaak doet ze nogal schamper over mijn voorliefde voor tv-quizjes. Op feestjes vertelt ze gepassioneerd over mijn 'fetisj' voor 'bejaardenprogramma's' als Met het mes op tafel, Per seconde wijzer en De slimste mens. Hoewel ze overdrijft, heeft ze een punt. Sinds mijn jeugd verslind ik tv-quizzen. De in de jaren 70 populaire filmquiz Voor een briefkaart op de eerste rang, waarin Bob Bouma met mono tone stem vragen stelt ter lengte van een A4'tje? Fijn! 2voor12 met de eindeloos tikkende klok en peinzende gezichten boven een stoffige encyclo pedie? Heerlijk! Herman van der Zandt - en daarvoor natuurlijk onze eigen Joost Prinsen (deze week is hij gelukkig weer terug na een wel verdiende pauze) - die in Met het mes op tafel nog maar eens een kaartje uit zijn smoking trekt met een vraag uit de categorie 'bestuur en burgerij' of 'schone schijn'? Genieten! Het met allerlei groteske effecten opgesierde Eén tegen 100 met tribunes vol kandidaten daarentegen? Nee dank u, te veel gedoe. Kennelijk geldt: hoe saaier het format en hoe trager het tempo, hoe beter. Vaak heb ik me afgevraagd waar die voorliefde voor quizjes en spelletjes vandaan komt. Ik ben er niet bijster goed in, want ik heb een geheugen als een zeef. Daarbij komt dat ik ook nog eens slecht tegen mijn verlies kan, dus ook dat kan niet ver klaren waarom ik heel hard 'Dolle Mina's!' of 'James Bond!' naar mijn tv roep tijdens De slimste mens. Ook dit jaar was dat programma weer een fijn staaltje meditatieve slow tv. Met dit seizoen niet alleen Philip - 'Neeeenn!' - Freriks en Maar ten - 'Krankzinnig!' - van Rossem in blakende vorm, maar ook een hoofdrol voor operazangeres Francis van Broekhuizen, die zorgde voor reuring en vrolijkheid. Collega Charlotte van Gende- ren sprak deze kleur rijke vrouw onlangs in een hotellobby in Nootdorp. Het resul taat leest u verderop in dit magazine. 04 Groeten uit... 06 Schoolvoorbeeld 08 Francis van Broekhuizen 15 Fijn spul 16 Moestuinen 22 Akwasi 26 Dan Brown 30 Lezen 36 Eten drinken 38 BV De Liefde 39 Uit in Nederland 43 Joost 44 Puzzelen COLOFON-Chef a.i. Mark Roos Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Sandra Donker, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Henk Marseille (art director), Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Mark Roos De interviewreeks van Nathan Vos en de zomerrubrieken Groeten uit... en Schoolvoorbeeld verschijnen deze week voor het laatst. Volgende week keren Goeie zaak, Geld geluk en Egbert Jan terug. Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook @admagazine Instagram ad_nl ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83