II «njoyhotels.nl 4 Zes jaar na de omstreden 'minder Marokkanen'- uitspraak van Geert Wilders is hij daarvoor opnieuw veroordeeld. Het gerechtshof vindt dat hij Marokkanen heeft beledigd, maar niet heeft aangezet tot haat. De PVV-leider krijgt geen straf. Heerlijk een paar dagen alles inclusief. €199, EnK&«"d! PROCES VEROORDELING De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! zaterdag 5 september 2020 Raymond Boere Schiphol De reactie van Wilders op de uit spraak van het gerechtshof dat hij schuldig is aan groepsbelediging, liet zich raden. Voor tientallen j our- nalisten in een perscentrum net buiten de zwaar beveiligde recht bank op Schiphol herhaalde Wil- ders wat hij tijdens dit proces al zo vaak heeft gezegd. Nederland is vol gens hem 'een corrupt land gewor den'. „Marokkanen die onze steden en wijken in de fik steken, komen er meestal mee weg. De minister van Justitie die zijn eigen regels overtreedt, komt ermee weg. Maar de leider van de grootste oppositie partij die een vraag stelt over Marokkanen waar miljoenen Nederlanders het mee eens zijn, wordt veroordeeld." Het gerechtshof motiveerde in een arrest van 42 pagina's waarom Geert Wilders Marokkanen heeft beledigd met zijn omstreden uit spraak op de verkiezingsavond van 19 maart 2014. In het café waar de partij bijeenkwam, stelde Wilders drie vragen, waaronder de omstre den vraag: 'Willen jullie in deze stad en in Nederland meer of min- der Marokkanen?' De bezoekers scandeerden 'minder, minder', waarop Wilders toezegde dat te zullen regelen. Volgens het gerechtshof zijn de twee gekozen woorden 'minder Marokkanen' op zichzelf niet bele digend, maar gaat het hier om de context. Wilders sprak op de bewuste verkiezingsavond de hele bevolkingsgroep aan zonder onder scheid te maken met bijvoorbeeld criminele Marokkanen. Dat is iets waar hij het in zijn verkiezingscam pagne wel vaak over had. En daar mee heeft Wilders volgens de raadsheren een hele groep getrof fen. De eigenwaarde van deze men sen is aangetast en Wilders heeft geen respect getoond voor hun eer en goede naam. De uitlating is zonder meer bele- De rechters hebben de vrijheid van meningsuiting bij het grofvuil gezet -Geert Wilders, PVV digend, oordeelt het gerechtshof, en grievend bovendien. Dat komt vooral omdat Wilders in de week voorafgaand aan de verkiezings avond meermalen door journalis ten was geconfronteerd met ophef die was ontstaan na een tv-item waarin hij vergelijkbare uitspraken had gedaan. Daarbij sprak Wilders nadrukkelijk over criminele Ma rokkanen, een duiding die hij vol gens het gerechtshof bewust weg liet op de verkiezingsavond. Weldoordacht De PVV-leider sprak daarover met medewerkers. Het doel was om een zo sterk mogelijke speech te beden ken, waarbij de zaak zo scherp mogelijk zou worden benoemd om nieuwswaarde te creëren en er zeker van te zijn dat media die zou den overnemen. Ook werd het publiek door een medewerker geïnstrueerd hoe te reageren. De actie was volgens het hof weldoor dacht. ,,Daarmee is verdachte te ver gegaan.'' Wilders wist volgens de raadshe ren heel goed waar hij mee bezig was; vooral omdat hij voor zijn gewraakte uitspraak het publiek meedeelde dat hij dit eigenlijk niet mocht zeggen en dat hij er rekening mee hield dat hij hiervoor straf rechtelijk vervolgd zou gaan wor den. De PVV-leider werd vervolgd voor groepsbelediging en voor het aanzetten tot haat, maar het laatste is niet aan de orde, oordeelt het hof. De raadsheren geloven dat Wilders enkel uit was op politiek gewin. Ze vinden geen aanwijzingen dat hij anderen wilde aansporen Marokka nen te haten en te discrimineren, noch dat hij Marokkanen wilde la ten uitzetten of deporteren. Het Openbaar Ministerie had een geldboete van 5000 euro geëist, maar het gerechtshof legt Wilders geen straf op. Hierin speelt vooral mee dat hij al jaren wordt bedreigd en zwaar wordt beveiligd. Hij betaalt daarmee al een hoge prijs voor het uitdragen van zijn mening. Politiek gemotiveerd De afgelopen jaren ging het vaak over de vraag of dit een politiek gemotiveerde vervolging was. Wil- ders en zijn advocaten vonden van wel en probeerden dat op allerlei manieren aan te tonen. Toenmalig minister Ivo Opstelten van Justitie en zijn ambtenaren zouden zich ermee hebben bemoeid en hebben Nie«e. Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie Geen boekingskosten Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhoteis op Alle fouten voorbehouden en M Geen toeslag 1-persoonskamer www.enjoyhotels.nl Qf I36I 020 m 225 81 exclusief eventuele toeristenbi GO Wilders schuldig aan beledigen van Marokkanen VANAF SLECHTS Aankomstdata en prijzen 2020 29 september 3 oktober199,95 p.p. 7 oktober259,95 p.p 11,15.19. 23 oktober279,95 p.p 27, 31 okt 4. 8,12,16, 20,24, 28 nov 2, 6.10.14.18 dec.259,95 p.p Ontvangst met warme lunch of koffie met gebak V4x Overnachting met uitgebreid "Enjoy" ontbijtbuffet 4 x Warme lunch of lunchpakket v 4 x Driegangenkeuze menu v Koffiecorner: koffie en thee gehele dag GRATIS v Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS <4 Bieren, wijnen, fris- en vruchtendranken, jenevers en apfelkorn <4 Avondvullende entertainment programma's Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd v GRATIS div. auto-, fiets- en wandelroutes en een lunchpakket v GRATIS uitstapjesboekje t.w.v. €6,95 en gebruik infotheek VANAF SLECHTS Aankomstdata en prijzen 2020 21,25. 29 september299,95 p.p. 3,7,11,15,19, 23,27, 31 oktober 239,95 p.p. 4, 8,12,16, 20,24 november239,95 p.p. 5 dagen met eigen auto! 90 minuten rijden vanaf Groningen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4