Open ZK motorcross start zonder publiek BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 mocht worden gespeeld. Net als een jaar eerder was dat de enige keer in de afgelopen tien jaar dat de knock-outfase werd bereikt. ,,We verloren kansloos met 8-0'', rakelt speler Zoë Schelfhout de herinne ring op. ,,Bij de poulewedstrijden heb ik altijd wel het gevoel dat het echt is begonnen, anders dan oe fenwedstrijden dus. Spelen we thuis dan voel ik dat de motivatie wat meer aanwezig is, het veld ligt er ook altijd goed bij en voor Koe wacht-begrippen komen er ook meestal redelijk wat mensen kij ken. Als je het niet had gezegd, had ik niet van deze bekerreeks gewe ten, maar nu willen we hem door zetten ook. Al gaat dat zondag al een zware dobber worden'', zo stelt de middenvelder - die volgende week zijn 26e verjaardag viert - en het met Koewacht naast Clinge ook thuis nog opneemt tegen het Roo- sendaalse BSC. Kox: ,,We zullen uit een ander vaatje moeten tappen dan in de eerste bekerwedstrijd in en tegen Oostburg (5-1-verlies), toen het in de loop van de wedstrijd wat los zand werd. Gelukkig heb ben we nog twee weken tot de competitiestart.'' Herman Heuvink Vlissingen Elke deelnemer moest zich van tevoren inschrijven en mag slechts drie begeleiders meene men naar de wedstrijd. Voor elke deelnemer wordt ruimte gemaakt om te kunnen parkeren waarbij voldoende afstand gewaarborgd moet worden. Wegens ruimtegebrek op het circuit kan daardoor bij sommige wedstrij den geen publiek worden toegelaten, zoals vandaag in Vlis- singen en Wemeldinge. Voorzitter Thijs Lampio van MSV de Uitlaat waar zaterdag de titelstrijd begint: ,,Geen publiek is vervelend, maar met 160 rijders en drie begeleiders is het al moei lijk genoeg om de afstandsregel te handhaven.'' Het aantal ver wachte aanmeldingen werd over troffen, waardoor er zelfs wacht lijsten moesten worden gehan teerd. Twee manches De eerste wedstrijd in een cyclus van vier gaat vandaag in Vlissin- gen van start om 12.15 uur met de 125 cc. Elke categorie rijdt twee manches. De overige drie wed strijden in de cyclus zijn de ko mende weken in Wemeldinge (19 september), Rilland-Bath (26 sep tember) en afsluitend de finale in Axel (3 oktober). Column @Barryvdh9 MSven Botman is een goed voorbeeld we eens een weekendje weg kon den met z'n tweeën. 2) Of we dan misschien ook eens een voetbal wedstrijd in een stadion konden bezoeken. Een telefoontje naar Gérard de Nooijer verder was een weekend naar Heerenveen een feit. Het was de zomer van 2001 en de verdediger van de Friese club had ook nog een tip. 'Als je incheckt in het hotel moet je zeg gen dat je Kees de Nooijer heet'. Zo gezegd, zo gedaan en de prijs voor de kamer kelderde ineens met vijftig procent. We blijven toch Zeeuwen hè. Heerenveen speelde voor de Intertoto Cup en won met 6-1. Na afloop stonden we in het spelers home naast Tieme Klompe (knappe vent, vond mijn vrien din) en toen de avond op z'n eind liep werden we meegenomen naar een feestje bij een fotograaf thuis. Kort samengevat: het was een uitstekend weekend, waarin we ontdekten dat Heerenveen best een leuke stad is, met Rie- mer en Foppe als bazen van de plaatselijke SC. prima naar hun zin, Lionel Lord breidde de Zeeuwse enclave bij de eerste selectie uit tot drie man. Een autorit naar het noor den begon ik nooit met tegenzin, want wie door Friesland rijdt kan veel overeenkomsten met Zee land zien. Jan Paul van Hecke zal die overeenkomsten ook gaan ontdekken, nu bekend is gewor den dat hij niet naar FC Utrecht maar naar Heerenveen gaat. Het lijkt een prima keuze, van een voetballer die zich razendsnel heeft ontwikkeld, maar niet op de eerste de beste aanbieding is ingegaan. Natuurlijk had Van Hecke voor AS Monaco kunnen kiezen, alleen zag hij een ver- huurperiode aan bijvoorbeeld Cercle Brugge niet zitten. De nuchtere Arnemuidenaar wilde zelf de touwtjes in handen hou den en dat kon toen Brighton Hove Albion op de talentvolle verdediger werd gewezen. De Engelse Premier League club neemt hem over van NAC Breda en verhuurt hem meteen aan Heerenveen. Want dat is wat Van Hecke wilde: zichzelf bij een eredivisieclub, één niveautje ho ger dan NAC, verder ontwikke len. Bij Heerenveen kan hij vlieg uren maken, zoals Sven Botman dat vorig seizoen deed. Botman werd verhuurd door Ajax en is nu speler van het Franse Lille. Eerst een jaar op huurbasis, daarna neemt de Franse club hem voor naar verluidt 9 miljoen euro over. Zou voor Jan Paul van Hecke in de toekomst ook nog eens zo'n bedrag op tafel worden gelegd? Zijn ontwikkeling van de afgelopen jaren heeft duidelijk gemaakt dat het gevaarlijk is om die vraag met 'nee' te beant woorden. zaterdag 5 september 2020 unieke bekerreeks A Jeffrey Kox (links) en Zoë Schelfhout vervolgen morgen met Koewacht hun bijzondere reeks in de districtsbeker. FOTO CAMILE SCHEL- STRAETE In de voorbereiding op dit seizoen speelde Jan Paul van Hecke met NAC Breda tegen zijn nieuwe club SC Heerenveen. foto bsr agency Het Open Zeeuws Kampioen schap motorcross gaat van daag alsnog van start in Vlis- singen-Oost. In vier wedstrij den worden komende maand de kampioenen bekend. Dat gebeurt wel onder de nodige coronarestricties. Friesland Mijn vriendin - nu mijn vrouw - had destijds twee verzoekjes. 1) Of Gérard de Nooijer en twee lingbroer Dennis hadden het er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43