II ZEELAND 13 Verdediger staat vandaag met Hoek tegenover VVSB 1 NIEUWE START dent commerciële economie vandaag niet zou aantreden te gen DVS'33. In het KNVB-beker- duel met Sportlust'46 (1-0-winst na verlenging) kreeg hij rood vanwege vermeend slaan en na trappen. De kaart werd echter geseponeerd. Bank verwacht vandaag een taaie tegenstander te treffen. De Ermeloërs worden als één van de titelfavorieten gezien. ,,Een paar grote namen uit het Zeeuwse voetbal is vertrokken'', verwijst hij naar de vernieuwde selectie van Goes. „Natuurlijk missen we hen, maar we kunnen niet terug kijken. Er staat wederom een goed elftal, al lieten we dat vorige week niet zien.'' Volgens de Kruiningenaar heb ben hij en zijn teamgenoten al een wijze les geleerd. ,,Het besef is gegroeid dat we naar een ander level moeten toegroeien. Als we tegen DVS'33 net zo spelen als vorig weekend, dan staan we tij dens de rust al met minimaal 0-3 achter.'' De equipe treedt aan zonder de geblesseerde Francis Kabwe Manengela. Als je goed naar zijn rechterkaak kijkt, kun je zien dat die nog iets dikker is dan zijn andere kaak. Wanneer Alexander Embrechts praat of lacht, is de beugel op zijn bovenste en onderste rij tanden zichtbaar. Die beugel is deze zomer aangebracht, om alles na een ingrij pende operatie op z'n plaats te hou den. ,,Ik heb nog steeds twee stift- tanden'', vertelt de centrale verde diger van Hoek. „Zonder die beugel zouden ze er zo uitvallen.'' De 25-jarige Belg raakte vijf jaar geleden als speler van Coxyde twee voortanden kwijt, toen hij tijdens een duel met Cercle Brugge een schop in zijn gezicht kreeg. ,,Die twee tanden waren er meteen uit. De volgende dag hebben we ze op het veld teruggevonden, maar er was niets meer mee te doen. Ik kreeg twee stifttanden, maar die bleven niet altijd zitten. Vorig sei zoen, in de uitwedstrijd tegen Odin'59, vlogen ze er bijvoorbeeld uit.'' Een operatie was onvermijdelijk voor Embrechts, die deze zomer onder het mes ging. ,,Op 2 juni. Ik had die operatie expres na het sei zoen gepland.'' Door het coronavi rus werd de competitie in maart al stilgelegd, een kleine drie maanden later lag de voetballer op de opera tietafel. Wat daar gebeurde, was niet mis. „Tijdens de operatie heb ben ze mijn bovenkaak, mijn on derkaak en mijn kin gebroken en al les weer op de goede plaats gezet.'' De trap in zijn gezicht heeft hem jarenlang letterlijk en figuurlijk hoofdpijn bezorgd. ,,Het was men taal heel zwaar. Tij dens het voetbal len ging het wel. Maar ik heb wel een tijdje wat angst gehad om duels aan te gaan. Dat gaat nu veel beter. Tijdens trainingen zit het soms nog in mijn achterhoofd, tijdens wed strijden niet. Dan ga ik er vol in.'' IJslolly's Na de operatie was eten bijzonder lastig. In totaal viel Embrechts, die al een lichtgewicht was, negen kilo af. ,,Ik woog deze zomer nog 63 kilo. Daar had ik het mentaal ook heel zwaar mee. Ik wilde eten, maar kon het niet. De eerste weken na de operatie kreeg ik alleen wat pud ding naar binnen, verder niks.'' Na twee, drie dagen had hij het er helemaal mee gehad. ,,Ik moest ook overgeven. Het was een lekkere zo mer ja... Ik heb wekenlang thuis gezeten. Eind juli ben ik met vrien den een week naar Griekenland ge weest, puur en alleen om mezelf weer op te laden, om even wat leuks te doen. Dat heeft wel gehol pen.'' Nu gaat het stukken beter met Embrechts en zijn gebit, vertelt hij. ,,Soms denk ik er nog wel eens aan hoor, omdat het nog niet hele maal genezen is. Je ziet dat mijn rechterkaak nog wat dikker is.'' De voormalig jeugdspeler van Club Brugge is, verdeeld over twee periodes, aan zijn derde seizoen bij Hoek begonnen. In het seizoen 2016-2017 speelde hij één jaar bij de Zeeuws-Vlaamse club, daarna droeg hij twee seizoenen het shirt van KVK Westhoek. In de zomer van 2019 keerde Embrechts terug Ik woog deze zomer nog maar 63 kilo. Daar had ik het mentaal zwaar mee bij Hoek. Aan het vorig seizoen, dat zo abrupt eindigde, hield hij geen tevreden gevoel over. Over de voor bereiding op de nieuwe voetbal jaargang was hij wel content. ,,Best wel ja. We hebben tegen goede ploegen geoefend en in veel wedstrijden prima gespeeld. Maar zoals ieder team maken ook wij foutjes. Vaak stond de organisatie heel goed, maar lieten we ons bij één of twee momenten verrassen. Dat is frustrerend." De spelers hebben onderling veel over die tegengoals gesproken. Embrechts: ,,Hoe kan dat? We be kijken ook beelden, want we mo gen echt niet zo veel goals wegge ven. Dat was vorig seizoen ook ons probleem. We zaten bij de vijf ploe gen die in de derde divisie de meeste doelpunten maakten, maar we stonden zesde omdat we er veel te veel tegen kregen. Het is soms wel ongrijpbaar. Dan krijgen wij een corner en ligt de bal er even la ter bij ons in. Dat moet eruit.'' Best logisch Bij tegentreffers wordt vaak eerst naar de verdedigers gekeken, ter wijl het hele team verantwoordelijk is, weet Embrechts. ,,Het is best lo gisch dat mensen eerst naar ons kij ken. Maar wat er aan een doelpunt voorafgaat, dat is net zo belangrijk. Aanvallen en verdedigen doe je met de hele ploeg.'' De competitie gaat voor Hoek van start in Noordwijkerhout, op het veld van VVSB. Daar werd de ploeg vorig seizoen voor rust omver geblazen (3-0) en kwam het in de tweede helft na drie wissels en een omgegooide formatie terug tot 3-2. De kans si groot dat het door Ri chard Plug getrainde VVSB van- daag weer 3-5-2 speelt. Hoek lijkt daar dan hetzelfde systeem tegen over te zetten. Embrechts: ,,Tegen Patro Eisden hebben we in de voorbereiding ook in een 3-5-2 gespeeld. Het is niet mijn lievelingssysteem, maar als het ons tegen VVSB kan helpen dan moeten we daar gewoon in spelen. We kunnen ook geen excuses heb ben. Tijdens de voorbereiding heb ben we zo gespeeld en er is ook op getraind. Iedereen weet wat hij moet doen.'' Moet Hoek vandaag tevreden zijn met een punt? Of telt alleen een overwinning, om zo een vliegende start te maken. ,,We moeten naar VVSB gaan om te winnen. Dat zou een mooi begin'', zegt Embrechts. ,,Als we achterin de nul weten te houden, zijn we al een eind op weg. Volgende week krijgen we dan VVOG thuis. Dat kan een haalbare kaart zijn. Maar dat is pas volgende week. Nu telt alleen VVSB.'' zaterdag 5 september 2020 GO De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met I Zeeuwse teams, spelers en I trainers. Vandaag: De cen- trale verdedigers Jesse Bank (Goes) en Alexander Embrechts (Hoek) beginnen vandaag aan een nieuw sei zoen in de derde divisie za terdag. Embrechts heeft zware tijd achter zich gelaten Barry van der Hooft Hoek -Alexander Embrechts (25) Alexander Embrechts in actie tijdens het oefenduel met de beloften van Club Brugge. De centrale verde diger begint met Hoek aan de competitie, uit tegen VVSB. FOTO BELGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41