IN HET WEEKEND is hij feest dj DOORDEWEEKS is hij timmerman musm II 9 Armin van Buuren, red.). Dat leverde hem niet alleen veel bekendheid op, maar ook een volgeboekt festivalsei zoen. ,,Naast kleinere festivals, zoals het Oktoberfest in Graauw, Graauw- rock en het Foute feest in Clinge, zou ik ook naar Ibiza gaan." Het scheelde maar een haar of hij had zijn baan als timmerman bij Van Driesschen en de Koster met dat vooruitzicht opgezegd. ,,Ik was vorig jaar al van 40 uur naar 32 gegaan, om dat ik het zo druk had met draaien en begin dit jaar wilde ik helemaal de overstap maken. Maar dat is er door corona niet van gekomen." Een geluk bij een ongeluk? ,,Ach, anders had ik ook wel terug aan de bak gekund, hoor. Mijn werkgever denkt altijd erg goed met me mee. Die heeft nooit moeilijk gedaan als ik eens eerder weg moest voor een feestje." Grootste fan Een normale werkdag begint voor Eric om kwart over 7 's ochtends. ,,De ene keer moet ik een dak timmeren. De andere keer een deur hangen. Dat is hele andere koek dan muziek draaien. Maar in beide gevallen is het belangrijk om het volk te kunnen le zen", vertelt hij. ,,Wat mijn hobby zo'n leuke aanvulling maakt op mijn werk, is dat ik alles zelf mag bepalen. Niemand die zegt wat ik moet of mag. Ik doe gewoon wat ik het liefste doe: een feestje bouwen. En daar krijg ik nog voor betaald ook!" Hoewel betaalde boekingen er de komende tijd nog even niet in zitten, amuseert Eric zich voorlopig prima met zijn nieuwe mediaspeler. ,,Ik mis de feestjes wel, maar stop niet met draaien door corona. Ik draai met minstens zo veel plezier in mijn ei gen huis. Mijn dochtertje van 1,5 is mijn grootste fan op dit moment. Zij danst de hele dag. Als het aan haar ligt, zou ik alleen maar 'Kinderen voor Kinderen' afspelen. Maar een hardcoreplaat, daar beweegt ze net zo vrolijk op Maar toen kwam corona, dus is heel de agenda weer leeg geveegd", zegt hij ietwat teleurgesteld. ,,Sinds de lockdown heb ik nog maar één feestje gehad." Toch is Eric niet van plan om bij de pakken neer te zitten. ,,Ik heb alsnog geïnvesteerd in nieuwe spullen. Ik ben de eerste in Nederland met een mediaspeler van Denon. Je hebt hier eindeloos veel mogelijkheden mee. Je kunt samples knippen, plakken en inladen en zo een totaal nieuwe plaat maken. Het is een halve studio in één apparaat", beschrijft hij enthousiast. De Steense dj maakt nu van de gele genheid gebruik om uit te vogelen hoe zijn nieuwe speeltje werkt. 'De hobby blijft', tenslotte. Het is dan ook een hobby die hij al van jongs af aan uitoefent. ,,Het be gon op de basisschool. De vader van een klasgenootje was de eigenaar van de kringloopbeurs. Toen ik daar op een woensdagmiddag ging spelen, stond er een mengpaneel te koop. Eentje met platen en cassettes - cd's waren toen nog voor rijke mensen. Het is mijn doel om mensen een hele avond te laten bewegen Dat ding hebben we gekocht en zo begon ik met draaien. Ik nam de mu ziek op van de radio. Elke zaterdag avond zat ik te luisteren tot ze live doorschakelden naar discotheken waar dj's stonden te draaien." Van kinderfeestjes naar het dorpscafé Op een gegeven moment was kleine Eric klaar voor een volgende stap. ,,Ik heb twee jaar gespaard om mijn eer ste moderne mengpaneel te kunnen kopen." En toen kwamen ook met een de eerste feestjes. ,,Klasgenoten die hun verjaardag vierden, in tuin huisjes en garageboxen, vroegen of ik de muziek wilde verzorgen. Zo rolde ik erin", vertelt hij. Voor Eric het wist stond hij te draaien in Café Lazarus en zo bouwde hij in sneltreinvaart een netwerk op. Na 25 jaar vindt Eric het nog steeds even leuk om dj te zijn. ,,De ene keer Vol festivalseizoen Behalve de uitdaging qua publiek, ziet Eric ook uitdaging in de muziek. ,,Ik ben veel met collega's op pad ge weest om van ze te leren. Bijvoor beeld hoe je platen aan elkaar kunt mixen." In 2019 boekte hij zo succes met een hardcore remix van het dancenummer 'Hoe het danst' (Marco Borsato, Davina Michelle en sta ik op een bruiloft, de andere keer draai ik voor bejaarden. Ik zie het ie dere keer weer als een uitdaging. Van tevoren weet je nooit precies wit je moet draaien. Ik probeer me steeds weer aan te passen aan het publiek. Je ziet gauw genoeg of een plaat aan slaat. Als er geen voetjes gaan tappen of hoofdjes gaan knikken, dan kun je beter doorschakelen." Hij noemt zichzelf niet voor niets een feest dj: ,,Het is mijn doel om mensen een hele avond te laten bewegen." zaterdag 5 september 2020 Van een mengpaneel uit de kring- loopbeurs naar een volgeboekte agenda met maar liefst 150 fees ten per jaar. Feest DJ Eric Saman (36) uit Sint Jansteen had er maar druk mee. Zo druk zelfs dat hij overwoog om te stoppen met zijn werk als timmerman en volledig voor zijn hobby te gaan. Elodie Kint -Eric Saman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37