'Ik heb er stress van' 'Mijn Facebook-oproep werd 200 keer gedeeld' 1 Harte blijft favoriet bij theaterpubliek P I 3 THUISWERKEN te horen dat ze geen risico willen nemen. Ik ga elke dag naar school, en kan daardoor misschien corona meene men naar kantoor. Daar zijn ze bang voor, omdat cliënten van Gors tot de risicogroep behoren. Ik snap het wel, maar ik vind het ook jam mer." Marylin maakt zich zor gen. ,,Ik heb er stress van. Ik weet niet wat de consequen ties zijn voor mijn opleiding. Ik heb geen zin om een an dere stage te zoeken, omdat ik het bij Gors zo naar mijn zin had. Bovendien weet ik hoe lastig het is om een plek te vinden. Maar ik ga het wel proberen." meldinge kon zich geen be tere stageplek wensen. De Scalda-studente draaide mee bij de receptie en het secreta riaat van zorgorganisatie Gors, maar de stage hield op toen de lockdown begon. ,,Ik wilde dit schooljaar op de zelfde plek stagelopen. Ik had er leuke collega's en vond het een leuke organisatie. Ik dacht voor de zomervakantie dat het gewoon door zou gaan." Dat liep anders. ,,Ik kreeg TWZ weten. „Sommige stages zijn gestopt door de coronacrisis, maar studenten vinden vrij snel weer een nieuwe plek. Studenten lopen deels thuis en deels op locatie stage. De begeleiding is gewaarborgd." Ineke Veldkamp begrijpt dat het voor bedrijven lastig is om studen ten te begeleiden. ,,Maar we hebben het bedrijfsleven hard nodig voor de stages. We roepen bedrijven daarom op ons te helpen en samen toch een nuttige stage op te zetten. Ze kunnen de studenten misschien van praktijkopdrachten voorzien, die wij dan begeleiden. Ze móeten de vaardigheden beheersen als ze hun diploma krijgen. Alleen dan kunnen we goede studenten afle veren aan de bedrijven." Een paar weken voordat zijn stage bij de gemeente Terneuzen zou beginnen, hoorde Jordy Dees (20) uit Terneuzen dat hij niet kon komen. Hij volgt de op leiding bedrijfsadministratie op niveau 4. ,,Ze zeiden tegen me dat het niet mogelijk was om stage te lopen, omdat veel medewerkers thuis werken. Ze konden me niet de gewenste begeleiding bieden. Dat vond ik natuurlijk heel erg jammer, maar ik begrijp het wel. Ik kan het ze niet kwalijk nemen. Het is gewoon een lastige situa tie." Jordy zat niet bij de pakken neer. Hij stuurde 25 bedrijven een sollicitatie, en plaatste een be richt op Facebook, waarin hij mensen om hulp vroeg. ,,De op- roep is tweehonderd keer gedeeld in 48 uur tijd", vertelt Jordy trots. ,,En ik kreeg door het bericht van twee bedrijven een uitnodiging om op gesprek te komen." Bij één van die bedrijven kan hij over een paar weken aan de slag. ,,Dat is heel mooi." Jordy bedacht ook een plan. ,,Ik heb een document naar mijn mentor gestuurd met ideeën voor medestudenten die minder geluk hebben. Als we het omdraaien, en dus pas vanaf eind januari sta gelopen en nu naar school gaan, dan hebben bedrijven meer tijd om na te denken hoe ze ons kun nen begeleiden. Ik denk dat we samen moeten zoeken naar een oplossing, want stagelopen is de beste ervaring." Vorig jaar mei verkocht de Zeeuws- Vlaamse cabaretier op de eerste dag enkele duizenden kaarten voor zijn eindejaarsshow. Dit jaar doet hij in plaats daarvan in oktober en no vember De Coronasessies. Bij Zee landtheaters gaat het om 26 voor stellingen in De Mythe in Goes, Scheldetheater in Terneuzen en Schouwburg Middelburg. Hij is weer de koploper", zegt Valerie Lievens van Zeelandthea ters. Exacte cijfers heeft zij niet, Het is geen stormloop zoals vorig jaar, maar dat hadden we ook niet verwacht maar het gaat om veel kleinere aan tallen dan vorig jaar, doordat maar 20 procent van de stoelen kan wor den gebruikt. Van de andere voor stellingen is vooral Youp van 't Hek populair. ,,Die zat ook direct vol." Lievens merkt dat de animo om weer naar het theater te gaan, voor zichtig terugkomt. ,,Het is geen stormloop zoals vorig jaar, maar dat hadden we ook niet verwacht. We zijn wel positief. Je merkt dat men sen er weer zin in hebben." De coronaregels zijn lastig, maar niet onoverkomelijk. ,,Het is alle maal goed geregeld. De bezoekers kunnen na afloop ook rustig wat drinken. Zo wordt het weer echt een avondje uit." Veel artiesten treden twee keer op een avond op. ,,De eerste voor stellingen lopen duidelijk het be ste", zegt Lievens. ,,Mensen zijn nog niet gewend om naar een late avondvoorstelling te gaan. Bij film is dat veel meer ingeburgerd. Voor het theaterpubliek is dat nog wen nen." zaterdag 5 september 2020 gedupeerd: geen stage Marylin Asghar (18) uit We- A Marilyn Asghar kan door de coronasituatie niet terug naar Gors om stage te lopen. foto boaz timmermans Kijk op de site bij /video Stage lopen op anderhalve meter Scalda-student Jordy Dees hoorde op het laatste zijn stage niet doorging. foto camile schelstraete moment dat Maikel Harte is opnieuw favoriet bij het Zeeuwse theaterpubliek. Donderdag, bij het begin van de kaartverkoop van Zeelandthea ters, kozen de meeste bezoe kers voor hem. Een deel van zijn voorstellingen is al uitverkocht. Rolf Bosboom Middelburg - Valerie Lievens, Zeelandtheaters Maikel Harte presenteert De Coronasessies. foto mark neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31