Optreden m 'Minder huizen weg voor een bredere Zanddijk' Bommen horen niet in de Oosterschelde 2 MAIKEL HARTE - I Column Eerlijk gezegd zag ik het er niet meer van komen, maar het gaat toch gebeuren: op treden in het theater. Dat is al ja ren alleen in december te doen, maar in dit bijzondere jaar begin ik er over een week of drie al aan. Deze week is de kaartverkoop be gonnen. De Coronasessies heb ik het maar genoemd. sociale psychologie van de Univer siteit Utrecht trok me over de streep. Zij vertelde dat het voor de samenleving broodnodig is om over corona grappen te maken. Hoe ernstig het virus ook is, door er grappen over te maken blijven we blijkbaar mentaal in balans. Ik ga het proberen, al is het door de coronamaatregelen maar voor een goeie honderd man per voorstel ling. bekende artiesten reden om nu niet te komen. Ik vind dat jammer. Ik snap dat het voor een aantal ar tiesten simpelweg niet kan omdat de productie te groot is, maar ie dereen die een beetje volk trekt (en dan denk ik aan bekende caba retiers), zou toch met een pro gramma moeten komen. Als je straks weer volle zalen wilt, zal je de theaters moeten helpen om ook deze tijd door te komen. Al is het aantal mensen in de zaal beperkt. Ik hoop dat het publiek ook zo denkt: ga juist nu gewoon naar het theater, er zijn echt leuke dingen te zien. kan ik vanwege de anderhalve me- terregel helaas geen band mee het podium op nemen. Maar dat heeft ook voordelen: ik moet mezelf solo op gitaar zien te begeleiden en als ik niet heel snel meer ga oefenen is dat al lachwekkend. Ook voor het publiek zie ik voordelen. Je mag in de zaal alleen naast iemand uit je gezin zitten, vervolgens zit er weer anderhalve meter tussen. Dat be tekent geen stinkende, irritant la chende of er doorheen pratende buurman naast je in de zaal. En als dat wel zo is, dan laat je hem thuis maar op de bank slapen. Ga juist nu gewoon naar het theater, er zijn echt leuke dingen te zien DE STELLING Vandaag: Ik heb het theater gemist Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters 2S% NEDERLANDERS ZIET DRUGSHANDEL IN EIGEN BUURT Kaart geeft korting bij dertien restaurants Run op kaarten Danny Vera Hansweert File na ongeval in Vlaketunnel Dat werd gistermiddag duidelijk tijdens een voorbereidende verga dering over de ontsluiting van Yer seke. Of de provincie ook echt af koerst op verbreding van de dijk, blijft nog even spannend. De Sta tenleden hadden nog zoveel vragen over het megaproject dat de verga dering in oktober wordt voorgezet. Op z'n vroegst begin november wordt dan gestemd over het voor stel om de verbreding van de Zand dijk (in combinatie met een aftak king naar industrieterrein Olzen- depolder en vergroting van de ro tonde Nishoek) tot in detail uit te werken. Roep om uitstel Bijna de voltallige oppositie stuurde al meteen aan op uitstel. Ze willen zeker weten dat ze geen spijt krijgen van de keuze om de dijk te verbreden. Verschillende partijen, Forum voor Democratie voorop, voelen veel meer voor de aanleg van een poldertracé, een compleet nieuwe weg richting de A58. Ton Verbree vroeg namens Onderne mersvereniging Reimerswaal (OVR) en inwoners van Kruinin- gen ook om uitstel. Hij wil, als de provincie bereid is om tóch voor een poldertracé te gaan, kijken of hij de ontbrekende miljoenen bij het bedrijfsleven kan ophalen. Voor Van der Maas is het door de OVR gewenste poldertracé echter al een gepasseerd station. Zelfs als geld geen enkel probleem is, vindt hij het nog niet de beste oplossing om Yerseke te ontsluiten. Omdat bestaande op- en afritten naar de snelweg verdwijnen, leidt dit tot 1 Wij hebben problemen op te lossen in Yerseke. De ondernemers wachten al vanaf2009 verkeersproblemen bij Kapelle en Krabbendijke. ,,Het oplossen daar van gaat zeker tien miljoen extra kosten." Royale bijdrage Ook vervalt bij het poldertracé de bijdrage van Prorail aan een spoor viaduct én 'royale' bijdrage van ruim zes miljoen van het Rijk. Daarvoor worden de bestaande op en afritten bij Yerseke volgens de gedeputeerde als nieuw. Van der Maas wil nu doorpakken. „Wij heb ben problemen op te lossen in Yer- seke. De ondernemers wachten al vanaf 2009." Tijdens het uren durende debat stond ook de vraag centraal of de door de gemeenteraad van Rei- merswaal ingegeven verbreding nu wel of niet op draagvlak in de om geving kan rekenen. Van der Maas denkt van wel. Hij wil, als Provinci ale Staten in november kiezen voor verbreding, er bovendien alles aan doen om eventuele nadelen weg te nemen. DEN HAAG Het is geen goed idee om de dertig miljoen kilo afge dankte munitie in de Ooster- schelde ongecontroleerd te laten liggen. Dat vindt althans de D66- Kamerfractie. De partij heeft een reeks vragen gesteld aan de minis ters van Defensie, Infrastructuur en Landbouw. In het zogeheten Gat van Zierik- zee werd dertig miljoen kilo muni tie uit de Tweede Wereldoorlog in het water gegooid. Het spul ligt ver spreid over een gebied van 1,8 kilo meter bij 800 meter op een diepte van 10 tot ongeveer 55 meter. De af gelopen weken deed de Explosie ven Opruimings Dienst (EOD) on- derzoek naar de stortplaats. Voor D66 staat in elk geval al vast dat het spul niet zomaar in een Na tionaal Park - wat de Oosterschelde is - kan blijven liggen. De Kamerle den willen weten wat de kosten zijn als besloten wordt tot het op ruimen van de munitie of hoeveel geld ermee is gemoeid als de explo sieven blijven liggen en worden be dekt. De Kamerfractie vraagt ook of er een speciaal fonds is, waaruit de schoonmaak eventueel betaald kan worden. Verder willen de parle mentariërs een overzicht van loca ties waar nog meer munitiedumps zijn. zaterdag 5 september 2020 Een artikel van een onderzoeker Dat is blijkbaar voor een aantal Ik heb er in ieder geval zin in, al Reageer op pzc.nl Gisteren: Zorgpremie is niet meer op te brengen 1278 stemmen EN ft O 001% SA AT ÖAN 0PZ1C.HTIS WU&BEENS GE POLITIE STAAN BELLEN.' BRESKENS De restaurants The Bull, Da Bruno en De Buurman in Breskens verkopen sinds deze week een kor tingskaart voor dertien eetgelegenheden in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Daarmee willen ze de horeca een hart onder de riem steken. De kaart is geldig van 1 oktober tot en met 30 april. Elke zaak heeft zijn eigen actie, zoals het tweede (goedkoopste) hoofdgerecht gratis. De kaart kost 65 euro en is in te wisselen bij zes res taurants in Breskens, of in zaken in IJzendijke, Schoondijke, Groede, Oostburg en Cadzand. MIDDELBURG De twee concerten die Danny Vera op 14 en 15 november in de Ziggo Dome geeft, waren giste ren binnen 10 minuten uitverkocht. Daarom is er direct een derde show aangekondigd, op don derdag 12 november. De Middelburgse singer- songwriter gaat van de Ziggo Dome 'de grootste nachtclub ooit' maken. Het podium komt in het midden te staan en de bezoekers zitten er aan tafels omheen. Het optre den dat hij op 23 septem ber zou verzorgen in AFAS Live is deze week geannuleerd vanwege de coronabeperkingen. Na een verkeersongeval in de Vlaketunnel op de A58 bij Hansweert, is er gisterochtend een flinke file ontstaan. Het onge luk gebeurde rond 11.00 uur in de zuidbuis op de rijbaan richting Bergen op Zoom. Omdat werd gemeld dat er sprake was van letsel werd er ook een ambulance team opgeroepen maar of er daadwerkelijk ie mand gewond is ge raakt, is niet bekend. Vanwege het ongeval werd de linkerrijstrook afgesloten. Dit zorgde voor een file van 7 kilo meter die begon tussen Goes en Kapelle. Voor de verbreding van de Zand dijk naar Yerseke hoeven mis schien minder huizen te worden gesloopt. Ook wil gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, ver keer) onderzoeken of een tun neltje in kan worden aangelegd, zodat fietsers niet via een ro tonde de dijk moeten overste ken. Joeri Wisse Middelburg T m -Harry van der Maas, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2