Word een expert in fotograferen MEDIA CULTUUR 25 Wie is de Mol? voor dummies dit spel. Je wordt als kijker een soort detective.'' Deborah: ,,In mijn seizoen was er natuurlijk nog geen Twitter en Instagram. Je had net een mobiel tje waar je toen ook nog een godsvermogen voor betaalde. En toch kwamen er al e-mails met theo rieën binnen. Dat is alleen maar gegroeid natuur lijk.'' Rob: ,,Had je al direct het gevoel: dit kan een enorme tv-hit worden?'' Deborah: ,,Nee, ook al waren de kijkcijfers meteen goed. Maar ik was er niet zo mee bezig. Dat jaar werd mijn man heel erg ziek en hij is uiteindelijk ook overleden. Mijn drie kinderen waren nog heel jong. Dan ben je met heel andere dingen bezig. Ik heb ook nooit meer echt naar Wie is de Mol? geke ken. Zeker niet toen ze na een paar jaar besloten door te gaan met bekende Nederlanders. Dat trok me niet zo. Dus heel eerlijk: desinteresse. Ik ben van mezelf al niet zo'n tv-kijker hoor. Al zou ik be slist nog eens meedoen als ze een seizoen zouden maken met oud-Mollen!'' Het post-Moltijdperk Deborah: ,,Zeven maanden na de dood van mijn man ben ik biertjes gaan tappen, want er moest toch brood op de planken komen. Inmiddels werk ik al jaren als secretaresse op een groot advocaten kantoor. Het gebeurt nog steeds wel eens dat ik op straat loop, iemand me heel lang aankijkt en dan roept: 'Jij was de Mol!' Natuurlijk blijft dat leuk.'' Rob: Wie is de Mol? is een van de best bekeken programma's van de Nederlandse televisie en dat merk je. Ik woon in Deventer, een erg toeristische stad. In het centrum wisten veel mensen al wie ik ben, maar dagjesmensen... Voor ik de supermarkt uitloop, ben ik wel een hele rits foto's verder. En ik werd meer gevraagd voor optredens.'' Deborah: „Dankzij de Mol?'' Rob: ,,Ik had een nichepubliek. Ik werd wel ge draaid op de radio, maar veel mensen wisten nog niet wie ik was. Dit programma kenterde de boel: 'Nee, dat is dus niet Waylon.' Er stonden tachtig shows gepland dit jaar, helaas veegde corona er weer een hoop weg. Er speelt ook een en ander aan nieuwe tv-programma's waar ik nu nog niets over mag zeggen. En ik ga waarschijnlijk een rol spelen in een film of serie. Een bekende naam in dat we reldje, sorry ik moet wat vaag blijven, belde me op. 'Jij? De Mol?!' Hij was zo in shock dat hij serieus sa men wilde zitten om over acteren te praten. Ik wilde dat altijd al eens doen, maar het zit niet in me nog een complete opleiding te gaan volgen. Nu is De Mol mijn cv: kijk, ik kan wel degelijk acteren!'' Met deze onLine cursus maak jij binnenkort de mooiste foto's! De cursus bestaat uit drie trainingen, met in elk hoofdstuk tips van professionele fotografen, die telkens een ander aspect van digitale fotografie belichten. Na de cursus ontvang je voor elke training een certificaat en weet je zeker dat je jouw gemaakte foto's naar een hoger niveau tilt! KLaar om in jezelf te investeren, in je eigen tijd, op je eigen tempo? Doe dan een online cursus, aangeboden door Interplein. Keuze uit diverse cursussen zoals Adobe Expert, Google Expert, Social Media Expert en nog veel meer. Bekijk alle cursussen op pzc.nl/cursus zaterdag 5 september 2020 PC Oud-Mollen over de rol van saboteur: ,,Van tevoren weet je, net als de rest van de kandidaten, niet welke opdrach ten er komen.'' FOTO MARCO OKHUIZEN Wie is de Mol? vanaf vanavond wekelijks om 20.30 uur op NPO 1 'Ondanks tunnel visie de executie overleven van wege een vrijstel ling...' Pardon? Na vanavond praat half Nederland weer wekenlang in Wie is de Mol?-jar- gon. Voor nieuw komers en ieder een die bij het spelprogramma nog steeds de wenkbrauwen fronst: een stoom cursus. Een groep be kende Nederlan ders kan geld ver dienen met op drachten uitvoeren. Een van hen pro beert, zonder zich kenbaar te maken, de boel te sabote ren. De Mol wil de pot juist zo leeg mogelijk hebben. Elke aflevering eindigt met 'de test', waarin de kandidaten vragen beantwoorden over de identiteit van de Mol. Tijdens 'de exe cutie' moet de kan didaat met de meeste foute ant woorden het spel verlaten. De Mol blijft sowieso in de race, maar speelt het spelletje mee. Uit de finale rolt een winnaar (de geldpot is voor hem of haar), een verliezer en natuur lijkde Mol. Vanavond gaat het een extra sei zoen van start, een jubileumeditie, voor het eerst met oud-deelnemers. Er is nog niet bekendgemaakt wie dat zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25