II 23 TENNIS US OPEN De US Open moest koste wat kost doorgaan. Na een kleine week maken we de tussenbalans op, via de stelling 'dit toernooi is een onvolwaardig grand slam'. Oud-profs Marcella Mesker en John van Lottum zien het verschillend. JOHNVANLOTTUM EENS blijven. Dit toernooi wordt ^■niet gehouden vanuit liefde voor de sport. Het draait puur om economische belangen. Om het geld uit de televisiecon tracten te krijgen moest de US Open doorgaan. Maar ik vraag me af of die televisiestations blij zijn dat ze dit product mogen uitzen den. Nee, ik vind het helemaal niks. Juist in het luidruchtige New York komt tennis zonder publiek dubbel zo hard aan. En er zijn zo veel spelers niet bij, vooral bij de vrouwen. Dat doet echt afbreuk aan het grand slam. ,,Ik vergelijk het even met de Formule 1. Daar draait de boel nu op volle toeren door. Zonder pu bliek, maar daar leent die sport zich voor. Tennis niet. Ik heb best veel gezien deze week en er waren best een paar leuke partijen, maar over het geheel kan ik er niet van ge nieten. En bij het grote publiek in Nederland is niemand zich bewust van deze US Open. ,,Niet dat ik iemand iets kwalijk kan ne men. Ik snap de MARCELLA MESKER ONEENS ennis is van huis uit een stiltesport. Op het gras in Engeland hoorde je geen piepende schoenen en stuiterende ballen, alleen het geluid van de sla gen. Doodstil, genieten. Dat doe ik deze weken ook. Zonder het com merciële circus is dit tennis in de puurste vorm. Normaal schakelt een regisseur tussen de games naar mooie vrouwen of schreeuwende gekken met bier en popcorn. Nu zien we prachtige close-ups van pluizige tennisballen en pezen en spieren van de spelers. Het publiek moet even opnieuw worden opge voed. Want we zullen het nog een tijdje op deze manier moeten doen. ,,Het belangrijkst is het niveau. We hebben nu al een aantal fantas tische wedstrijden gezien, bijvoor beeld die eersterondepartij van Andy Murray. Tot mijn verbazing zijn er ook veel vijfsetters. Spelers en speelsters gaan tot het uiterste, ook zonder publiek of op een ach- terafbaantje. Die spelen echt vanuit ware liefde en passie voor de sport. Echt, er is genoeg moois te zien. ,,En een grand slam is een grand slam. Kiki Bertens zei dat een even tuele titel voor haar, als ze had mee gedaan, minder waard zou zijn van wege de diverse afmeldingen. Hoe kun je zo denken? Wie weet nog dat Jan Kodes in 1973 Wim bledon won toen tiental len spelers het toernooi boycotten? Bij de man nen zijn Ro ger Federer en Rafael Nadal er niet bij. Maar het blijft de vraag of ze het heel goed hadden gedaan. Het is zo als Dominic Thiem zei: die twee zijn er wel vaker niet en ze zijn er over twee jaar ook niet meer. Wen er maar vast aan. ,,Ik zou bijna zeg gen dat een titel nu juist meer waard is. Je moet het lef heb ben om ondanks deze moeilijke om standigheden en de wekenlange isolatie af te reizen. En men taal zo sterk zijn om met deze stress om te kunnen gaan." Ik zou bijna zeggen dat een titel nu juist meer waard is. Je moet het lef hebben om nu af te reizen US Open, het gaat om zo veel geld. En ik begrijp de spelers ook. Zeker als je ergens tussen plek 40 en 100 staat is het bereiken van de tweede of derde ronde financieel gezien aantrekkelijk. En als een stel top pers niet meedoet, is de kans om een paar potjes te winnen groter. Gezien de omstandigheden be grijp ik dat ik niet het hele pakket kan verwachten. Maar ik mis te veel elementen. De Formule 1 draait op volle toeren door. Zonder publiek, maar daar leent die sport zich voor. Tennis niet ,,Ik vind dat er een sterretje moet komen achter de winnaars van dit toernooi. Als Novak Djokovic het grandslamrecord uiteindelijk ver betert, zal er niet uitgebreid wor den teruggekeken op dit ene toer nooi. Maar het is wel een gedeva lueerd grand slam. Goed, we heb ben het dit jaar te accepteren. Maar dan snel een streep eronder en hopelijk snel weer normaal tennis.'' UITSLAGEN zaterdag 5 september 2020 PC A Novak Djokovic —serveert voor lege tribunes in het Arthur Ashe Stadium, waar normaal bijna 24.000 mensen in kunnen. foto ap FLUSHING MEADOWS, NEW YORK T/M 13 SEPTEMBER TV EUROSPORT aten we wel realistisch Tekst Rik Spekenbrink - Marcella Mesker (61) - John van Lottum (44) US Open Gisteren, mannen, tweede ronde: Medvedev (Rus/3) - O'Connell (Aus) 6-3 6-2 6-4, Auger-Aliassime (Can/15) - Murray (GB) 6-2 6-3 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Azarenka (Blr) - Sabalenka (Blr/5) 6-1 6-3, S. Williams (VS/3) - Gaspayan (Rus) 6-2 6-4. Kijk voor de uitslagen van vannacht op de website van deze krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23