Lionel Messi blijft tóch bij FC Barcelona Monza en volgende week bij jubileum op Mugello Van Dijk maakt weer kans 21 waren er die drie zeges op rij na de zomerstop. Dankzij vals spel, is nu dus de algemene opinie. Gesjoe mel met de brandstoftoevoer naar de motor. Het bracht ze zeges in Spa, Monza (Charles Leclerc) en Singapore (Vettel), maar in de val die daarop volgde lijkt de vraag nu vooral of de bodem al bereikt is. Sainz ,,Het meest sneue is het misschien nog wel voor Carlos Sainz, die dacht een mooie deal te hebben'', doelt Lammers op de aanstaande transfer van de Spanjaard, die Vet- tel na dit jaar zal aflossen in de rode bolide. ,,Misschien is Sainz wel een deel van de frisse wind die nodig is bij Ferrari'', zegt Lam- mers, die niets ziet in een ontslag voor teambaas Mattia Binotto, die pas sinds vorig jaar op zijn post zit. ,,Je kunt hem er wel uitgooien, maar degene die het probleem ver oorzaakt heeft is zelden degene die de problemen oplost.'' Het was voormalig topman Luca di Montezemelo die deze week vertelde dat Ferrari eigenlijk al sinds 2014 in de problemen zit. Dat het toenmalige management de complexiteit van de hybride motor zwaar onderschat heeft en daar nu de rekening voor betaalt. ,,Ik denk dat die teloorgang zelfs nog eerder begonnen is'', aldus Van de Grint. ,,Ze hebben een tijd op techniek, kennis en succes uit het verleden geteerd, nog van het dreamteam. Maar alles houdt een keer op en brokkelt dan steeds ver der af.'' En dat doet hem pijn. ,,Niet dat ik er slecht van slaap, hoor. Maar ik heb zeven mooie jaren met Ferrari gewerkt, jammer dat het dan zo ingestort is. Ook voor Formule 1- liefhebbers, want die willen toch strijd zien, competitie. Toen Vettel nog om de titel reed, was de sport toch mooier. Gelukkig hebben we Max Verstappen nog, zonder die smaakmaker zou Formule 1 nu een uiterst saaie bedoening zijn.'' Lammers kijkt er deels anders naar. De emotie en de drama tiek rond Ferrari noemt hij net zo goed prachtig, als in een film. ,,En de gemiddelde Ferrari-fan snapt ook echt wel dat je niet al tijd kunt winnen. Verliezen is nog altijd minder erg dan hele maal niet meedoen.'' Gejoel En verliezen dat gaat de Scude- ria weer doen, morgen op een leeg Monza. „Misschien dat de magie van Monza nog voor een boost zorgt, maar ze gaan het daar nu écht niet maken'', ver wacht Van de Grint. ,,Ik denk dat ze blij mogen zijn dat er nu geen publiek is. Het gejoel van de tifosi zou het geronk van de motoren overstemmen.'' Tien dagen lang had Leo Messi de voetbalwereld in spanning gehou den. Tot en met afgelopen donder dag leek zijn vertrek bij FC Barce lona, na 20 jaar, een zekere zaak. Maar toen bleek dat dat niet moge lijk was zonder een bedrag van 700 miljoen euro neer te tellen óf een rechtszaak aan te spannen, was het voor de voetballer, in overleg met zijn vader, wel duidelijk. Hij houdt te veel van de club om op deze ma nier te vertrekken: ,,Ik zou nooit een rechtszaak beginnen tegen de club van mijn leven." Dus blijft hij nog dit ene seizoen tot, eind juni 2021, zijn contract werkelijk afloopt. Het Bar^a-be- stuur zal proberen hem tot een con tractverlenging te verleiden, maar Messi liet gisteren in het interview met Goal.com waarin hij zijn besluit bekendmaakte geen twijfel bestaan over zijn mening over vooral voor zitter Josep Maria Bartoméu. Hij is zijn woord niet nageko men. Het hele seizoen al zei ik dat ik weg wilde. En steeds zei hij: we praten wel aan het einde van het seizoen." Volgens zijn contract had Messi recht op een kosteloos ver trek, maar dat had hij dan vóór 10 juni moeten meedelen. ,,Maar toen zaten we midden in de coronacrisis, waren de competi ties nog niet afgelopen. Toen was het moment niet." Hij dacht dat hun mondelinge af spraak voldoende was. Dat bleek niet het geval te zijn toen hij tien dagen geleden de burofax, een aan getekende e-mail, stuurde om dat vertrek officieel te maken. Een moeilijke beslissing, erkende de Ar gentijn. ,,Toen ik het mijn gezin vertelde, was het een drama, de kinderen willen helemaal niet hier weg. Maar ik wil nog een paar ge- lukkige jaren in het voetbal mee te maken, en die zag ik niet bij Barce lona. En dat terwijl ik altijd gedacht had mijn carrière hier ook te beëin digen. Maar nu vond ik dat ik mis schien beter een stap opzij kon doen, en plaats te maken voor jon geren." Messi was eerder dit seizoen al zeer kritisch op het sportieve beleid van de laatste jaren, de afnemende kwaliteit van de selectie die hem omringde. ,,Er is al lang geen pro ject, er worden goocheltrucs uitge haald om de gaten te dichten." Messi was eerder dit seizoen al zeer kritisch op het sportieve beleid Zo zag hij vermoedelijk ook de aanstelling van Ronald Koeman, de derde trainer binnen negen maan den bij Bar^a. De oud-bondscoach probeerde Messi nog wel te overtui gen om te blijven, maar de Argen tijn had zijn beslissing al genomen. Wat niet wil zeggen,benadrukte hij nu, dat hij zich dit weekeinde met tegenzin bij de selectie zal voegen. ,,Er is een nieuwe trainer, met nieuwe ideeën. Dat is altijd goed. Maar we moeten afwachten hoe de ploeg daarop reageert, of we nu wel competitief genoeg zullen zijn. Ik zelf wil altij d winnen. Voor de club, voor de spelers, voor mijzelf. Ik zal het maximale geven." FORMULE 1 zaterdag 5 september 2020 GO KWALIFICATIE VANDAAG, 15.00 UUR RACE MORGEN, 15.10 UUR TV ZIGGO SPORT Ronald Koeman krijgt vanaf dit weekeinde een gemotiveerde Leo Messi onder zijn hoede. Dat beloofde de sterspeler van FC Barcelona bij zijn aankondiging gisteren dat hij bij de club blijft. ,,Ik zal het maximale geven." Edwin Winkels Barcelona Messi is boos, maar wil geen zaak beginnen.'' foto bsr ROTTERDAM Virgil van Dijk en Vivianne Miedema maken kans om opnieuw te worden geko zen tot voetballer en voetbal ster van het jaar in Engeland. De verdediger van Liverpool be hoort tot de zes genomineerden bij de verkiezing van spelersvak bond PFA. Van Dijk werd vorig jaar na Dennis Bergkamp (1998, Arsenal), Ruud van Nistelrooij (2002, Manchester United) en Robin van Persie (2012, Arsenal) de vierde Nederlander die deze prestigieuze prijs won. Van Dijk veroverde afgelopen seizoen met Liverpool de lands titel, de eerste van de club in dertig jaar. Zijn teamgenoten Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson en Sadio Mané be horen ook tot de genomineer den, net als het duo Kevin De Bruyne en Raheem Sterling van Manchester City. Miedema (Arsenal) heeft vijf eveneens vijf rivalen: teamge note Kim Little en vier speelsters van Chelsea: Beth England, So phie Ingle, Guro Reiten en Ji So- yun. De winnaars worden ko mende dinsdag bekendgemaakt. HDe Ferrari van Sebastian Vettel wordt afgevoerd nadat hij is stilgevallen tijdens de training voor de 107th Anniversary Grand Prix op Silverstone. FOTO GETTY IMAGES HL/BtOri Charles Leclerc (l) en Sebas tian Vettel vertolken dit seizoen slechts bij rollen in de F1 FOTO AP STAND NA 7 VAN DE 17 RACES Wereldkampioenschap 1. Lewis Hamilton (GBr/Mer) 157 2. Max Verstappen (Ned/RB) 110 3. Valtteri Bottas (Fin/Mer) 107 4. Alexander Albon (Tha/RB) 48 5. Charles Leclerc (Mon/Fer) 45 6. Lando Norris (GBr/McL) 45 7. Lance Stroll (Can/RP) 42 8. Daniel Ricciardo (Aus/Ren) 33 9. Sergio Pérez (Mex/RP) 33 10. Esteban Ocon (Fra/Ren) 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21