ag ik bij u stage lopen? cfk regionale nieuws Vergunningverlener EMA: Ontwikkelingen gaan snel JOL Wilders is schuldig Wout van Aert wint zinderende waaierrit Vandaag bij deze krant Jos overleefde corona en de ic Walcheren Marylin (18) uit Wemeldinge zit in de piepzak. Ze moet voor haar mbo- studie medewerker secretariaat en receptie stage lopen, maar nergens is plek. Bedrijven zien door de coronacrisis geen kans om studenten te begeleiden. Maar hof legt geen straf op Mollema en Pogacar verliezen tijd Een woordvoerder van het EMA laat weten dat 'het niet uitgesloten is dat in een aantal gevallen moge lijk nog dit jaar een marktvergun- ning wordt verstrekt'. Dat is eerder dan verwacht, zegt de woordvoerder: ,,Maar we zien dat de ontwikkelingen rondom de vaccins snel gaan. Het blijft echter een best case scenario, waarbij het een absolute voorwaarde is dat alle testresultaten van de vaccins ook voor het einde van dit jaar binnen zijn." De boodschap van het EMA is op vallend, omdat het Nederlandse ministerie van Volksgezondheid volhoudt pas in 2021 op een vaccin te rekenen. Minister Hugo de Jonge zei afgelopen dinsdag tijdens de co ronapersconferentie van het kabi net: ,,We hopen de eerste vaccins in de eerste maanden van 2021 te ont vangen, hou dus nog even vol." We- Het is eerder dan verwacht, maar het blijft een 'best case scenario' reldgezondheidsorganisatie WHO waarschuwde gisteren dat het tot halverwege 2021 kan duren voor vaccins op grote schaal verspreid kunnen worden. De Europese Commissie heeft inmiddels honderden miljoenen coronavaccins besteld bij vijf ver schillende farmaceuten. Die wor den straks evenredig verdeeld over de bevolking van de lidstaten, Ne derland krijgt 3,89 procent. Van geen enkel vaccin is nog onomsto telijk bewezen dat het werkt tegen corona, alle projecten zitten nog in de testfase. Begin deze maand heeft het EMA gesprekken gevoerd met 38 ontwikkelaars. „Natuurlijk blijft het lastig om de ontwikkelingen rondom een vaccin goed te voor spellen. Een vaccin wordt gecontro leerd op kwaliteit, effectiviteit en veiligheid. Bij de koplopers kan dat snel gaan, bij anderen kan dat tot ver in 2021 of zelfs daarna nog plaatsvinden." Grote kanshebber Het EMA wil niet zeggen met welke partijen recent gesproken is. Deskundigen noemen het vaccin van de Britse farmaceut AstraZe- neca, ontwikkeld door onderzoe kers in Oxford, als grote kanshebber om als eerste een marktvergunning te verkrijgen. De farmaceutische gi gant is al begonnen met de produc tie. Het vaccin wordt nu getest bij proefpersonen in Brazilië, het Ver enigd Koninkrijk, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten. P8&9 zaterdag 5 september 2020 Nieuwsmedia 1688 PkJ- ZEELAND2 »P4&5 P18&19 Z Irfc ,;:Mï i 1 Z-katern Mogelijk toch dit jaar al vaccin Mogelijk komt er tóch al in 2020 een vaccin tegen het coronavi rus op de Europese markt. Dat stelt het Europees Geneesmid delenbureau (EMA), dat gaat over de toelating van potentiële vaccins binnen de EU. Chris van Mersbergen Stephen Friedrichs Amsterdam —Woordvoerder van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) 17°C Rustiger pzc.nl weer Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1