De liefde is over. Moet ik terug naar Nederland zonder mijn dochtertje? Mijn moeder van bijna 90 sjoemelt in de winkel met afwegen en prijzen JOOST MAG 'T WETEN Dat heb ik: get the hell out of there. U schrijft niet of u getrouwd bent of anderszins een soort contract met haar hebt. Maar al wat wettelijk af gehandeld moet worden, geld en omgangsregelin gen, laat dat aan advocaten over. Want u bent daar niet slim genoeg voor. Uw geval wordt op de cur sus 'Kennismaking en huwelijk, hoe moet het niet' als lesmateriaal gebruikt. Dame, te lui om de handen uit de mouwen te steken, met verwende dochter uit eerder huwe lijk, slaat man met goede baan aan de haak. Zet, om wat cement in de relatie te krijgen, met hem een kind op stapel. Lokt hem mee naar haar ge boorteland en laat hem ook daar de kost verdienen voor het hele gezin. Niet welkom in de slaap kamer. Mag ik uw brief zo samenvatten? Klinkt cynisch, ik weet het. Maar als u de feiten even ontdoet van alle lief destierlantijnen, is dit uw kant van het verhaal. Schrikt u hiervan? Dan benader ik het anders: als u het plezier van uw dochtertje en de ellende van de rest tegen elkaar afweegt, naar welke kant slaat de weegschaal dan door? Daar was ik al bang voor. Wegwezen mister. Uw moeder is bijna 90. De verstandhouding met haar is goed. Dan zou ik me daarover geen zorgen meer maken. Dat dit bespreekbaar moet worden, lijkt me duidelijk. De vraag is hoe. Het heeft weinig zin moeder te wijzen op het achtste gebod 'Gij zult niet stelen'. Want dat kent zij al. Zoals ze ook weet dat ze gesnapt kan worden. Maar moeder weet misschien niet dat ze waarschijnlijk allang gesnapt is. In elke supermarkt hangen meer camera's dan in heel Hollywood bij elkaar. En zeker bij de weeg schaal, hangplek der kruimeldieven, kom je prachtig in beeld. Bij de supermarkt krijgt het personeel voor het weekend begint ook een leuk filmpje te zien: Oma Stientje steelt een stoofpeer. Schade voor de win kel: 11 cent. Amusementswaarde voor het personeel: 100 euro. 'Niks zeggen tegen oma jongens, anders hebben we volgende week geen leuke film om het weekend mee in te gaan.' Ik weet het niet zeker, maar ik denk dat dit verhaal moeder voldoende afschrikt. Misschien bestaat zo'n filmpje nog niet, dat is natuurlijk mogelijk. Dat maakt voor uw verhaal weinig uit. Sterkte straks bij moeder, en neem een appeltje voor haar mee. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Dolverliefd waren we, mijn Amerikaanse vrouw en ik. Ze volgde me met haar dochter uit een eer der huwelijk naar Nederland. Ze paste zich niet aan, zocht geen werk en haar kind bleek erg ver wend. Maar de liefde overwon en samen kregen we een geweldig dochtertje. We emigreerden weer want mijn vrouw kon niet aarden. Terug in Amerika bleef ik de enige kostwinner. Werk en seks zijn niet haar favoriete bezigheden, ruzie steeds meer. Alleen onze dochter bindt me daar nog. Hebt u advies? Mijn moeder, bijna 90, doet nog zelf de bood schappen. Ze vertelde me dat als ze groente en fruit afweegt de prijssticker op het zakje plakt en er daarna vaak nog een appeltje of handje bonen bij doet. Verwerpelijk natuurlijk. Moet ik dit met haar bespreken? Ik neig daartoe maar wil ook de goede verstandhouding met moeder niet op het spel zetten. Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123