'Ik durf nu niet naar een café, maar wil wel een date' BV DE LIEFDE flo(v\ on Ze wil Ut liefst dkt het pryfln»^ en hg /Oeens Voer haar sta^t Vind maar eens een date in coronatijd. Christa (46) woont op een Wadden eiland, dus voor haar is het extra lastig. „Mijn ex vond ik spannend en interes sant, daarom viel ik op hem. Maar toen we eenmaal waren getrouwd, bleek hij hele maal niet zo spannend. Hij wilde gewoon elke avond op de bank een filmpje kijken. We kregen een prachtige zoon, maar ik had het gevoel er alleen voor te staan. Mijn werk, de zorg, de ongelijke verdeling; het legde al met al te veel druk op ons huwe lijk. In de vijfjaar na mijn scheiding was ik niet bezig met een nieuwe relatie. Ik werd opgeslokt door mijn zoontje en het genere ren van een inkomen. Ik isoleerde mezelf, kwam weinig de deur uit, had in mijn hoofd niet eens ruimte voor een flirt. Maar toen kwam corona en móchten we über haupt niet meer op stap. Opeens voelde dat heel beklemmend - ik kreeg juist zin nieuwe mensen te ont moeten. Maar naar een café durf ik niet, want daar zijn te veel mensen die geen af stand houden. Bovendien woon ik op een Waddeneiland, waar het sociale leven be perkt is, dus de kans dat ik hier iemand te genkom, is bijzonder klein. Dat zal me eer der aan wal gebeuren. Helaas kom ik daar nu ook niet, want vergaderingen en andere meetings vinden allemaal digitaal plaats. Ik installeerde Tinder op mijn telefoon en scrolde langs wat mannen. Wat erg, dacht ik, net een vleesfabriek. Het gaat alleen maar over dates scoren. Maar ik zoek geen man voor een platte afspraak, en zeker geen hijgerig type met een slechte foto die de ene spelfout na de andere maakt. Gou den tanden, een heel lijf vol tatoeages - ik geloof niet dat ik daar mijn soort man vind. Wat ik dan wel zoek? Iemand die heel erg lief is, belezen en geëngageerd, die van de natuur houdt, goed over zichzelf kan pra ten en niet bang is om samen nieuwe din gen te ontdekken. Op reis te gaan bijvoor beeld, of een cursus pottenbakken doen. En dan moet het gevoel ook nog kloppen, natuurlijk, want iemand kan nog zo opti maal aan de criteria voldoen, als de vonk niet overslaat, wordt het alsnog niks. Of andersom: hij heeft wel gouden tanden en overal tattoos, maar heeft daar spijt van en is ontzettend lief. Dan kan het weer wél werken. Na twee dagen heb ik Tinder verwijderd. Dat gehengel en dan maar hopen dat ie mand hapt - het staat me te erg tegen. Een datingsite is ook niet mijn ding; dan los je ook maar gewoon een schot hagel. Het liefst zou ik willen dat het vanzelf gaat, want de behoefte aan liefde is er wel. Aan iemand die er is, bij wie ik mijn verhaal kwijt kan, met wie ik kan kibbelen over wat we gaan eten. Ik stop dat verlangen nu weg, door coro na zit er niets anders op, maar ik hoop dat dat van tijdelijke aard is. Anders word ik misschien zoals mijn vrijgezelle tante, die haar leven wijdde aan haar werk als ver pleegster, totdat het te laat was voor een relatie. Althans, ze maakte zichzelf wijs dat het te laat was, en stierf alleen en verbit terd. Geen aantrekkelijk voorland. Verlangen om aangeraakt te worden heb ik inmiddels ook. Ik heb een app gekocht, OMGyes, met filmpjes van vrouwen die uitleggen hoe hun lichaam en seksualiteit werkt. Interessante filmpjes, over het uit stellen van een orgasme of hoe je kunt squirten, maar eigenlijk moet je er samen naar kijken. In mijn eentje voelt dat toch een beetje kaal, dus ben ik gestopt met kijken tot er iemand in mijn leven komt. En dat gebeurt vast nog wel. Ergens is een man, en die ga ik vinden. Of hij vindt mij.'' 38 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van Christa is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? Mail magazine@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 118