Verlate receptie voor echtparen Lions delen alsnog cultuurprijzen uit Sluis besluit in 2021 over verbod tweede woningen 6 Fietstunnel Graauwse Poort krijgt make-over Scouting kan weeroud papier ophalen MIJN DORP, MIJN STAD In totaal werden gisteren in Den Dullaert 1395 huwelijksjaren ge vierd van 23 bruidsparen. Twintig stellen waren zestig jaar ge trouwd, drie 65 jaar. ,,Let wel! Het geldt alleen als je met dezelfde partner getrouwd bent. Twee keer dertig telt dus niet." Mulder had zijn grapjas aan. ,,We nemen een advocaatje! Het drankje! Niet die man die je nodig hebt als je je partner beu bent!" Applaus Niet alle echtparen waren aanwe zig, maar ook voor diegenen die er niet waren, was er applaus. De stellen kregen allemaal een taartje, een fles wijn en een wijn stopper met Reynaert-afbeelding. In januari volgt een zelfde viering. Tot die tijd zullen nog geen felici tatiebezoekjes worden afgelegd. Deny en Rosa Van Hoeij-de Maat uit Hulst (ruim 65 jaar getrouwd) waren blij met het alternatieve feestje. ,,Niks is ook zowat." Op de ene, tweeëntwintig meter lange tunnelwand komen typisch Hulster taferelen: de toren van het stadhuis, een stadspoort, Pagadders (Spaanse soldaatjes) en figuren uit het dierenepos Van den Vos Rey- naerde. In het midden staat de dj- naam van Loete (25) verwerkt: Car- diax. Aan de andere even lange wand staat in het kenmerkende graffiti- lettertype HULST geschreven en gaan Loete en nog vier andere graf fitispuiters met felle kleuren de boel nog verder invullen. ,,De ene wand is meer voor de oudere Hul stenaren, de andere meer voor de jongeren. Zodat iedereen voortaan iets moois heeft om naar te kijken", zegt Loete. Het idee om het voorheen nogal sneue fietstunneltje een mooiere aanblik te geven, kwam uit de koker Mensen die overal overheen kalken, dat zijn écht geen kunstenaars van binnenstadbewoner Pjotr Compiet (23). Die schreef het ge meentebestuur een brief met het idee de tunnel zélf een andere aan blik te geven. En dat mocht. Com piet vroeg graffiti-artiest Loete (ook binnenstadbewoner) voor de uit voering. Die is ondertussen als een malle aan het spuiten; van 's och tends tot 's avonds. Na het weekend moet het werk af zijn. Afblijven! Loete hoopt dat vandalen nu met hun tengels van de kunstwerken afblijven en ze niet gaan bekladden. ,,Onder graffiti-artiesten is het een ongeschreven regel dat je van el- kaars pieces afblijft. Maar die men sen die het nodig vinden overal overheen te kalken, dat zijn écht geen kunstenaars." Nee, dat zijn ge woon asocialen. TERNEUZEN Tweeduizend euro voor Groede Festival, tweeduizend euro voor Mu seum Sluiskil en tweeduizend euro voor Camere van Rheto- rica de Transfiguratie te Hulst. In het Scheldetheater in Ter- neuzen deelden de drie Zeeuws-Vlaamse Lionsafdelin- gen de cultuurprijzen uit aan organisaties die zich onder scheiden op cultureel terrein of zich inzetten voor het behoud van cultureel erfgoed. De uit reiking voor 2019 viel laat. Aan vankelijk zouden de cultuur prijzen op 12 maart bekendge maakt worden. Net als zoveel geplande bijeenkomst ging ook deze niet door vanwege corona. OOSTBURG Scouting Groep Oostburg haalt morgen weer oud papier op. Door corona kon dat lange tijd niet, waardoor in komsten verdampten. ,,Met eigen auto's en de hulp van leden, of de ouders ervan, papier ophalen was met de 1,5 meterregel even geen optie", al dus René Verweij van de scou ting. ,,Wij doen dit nu in de kern Oostburg met een vuilniswagen van Renewi. Hiervoor moest de ophaalroute aangepast worden. Wij vragen dus het papier goed verpakt 's morgens om half ne gen op de gebruikelijke plaatsen aan de straat zetten." Sluis Het besluit of tweede woningen in de gemeente Sluis weer verboden worden, valt pas volgend jaar. Dat komt doordat de behandeling van een wetsvoorstel dat toeristische verhuur regelt, vertraagd is. De beslissing zou eigenlijk deze maand vallen, maar het college van burgemeester en wethouders wil het doorschuiven naar het eer ste kwartaal van volgend jaar. Het kabinet werkt aan een wet die re gels stelt aan het verhuren van wo ningen aan toeristen, maar de Tweede Kamer is nog niet aan be handeling toegekomen. De ge- meente Sluis wil daar op wachten. Tot 2014 mochten huizen in de gemeente Sluis niet worden ge bruikt als tweede woningen. Be gin dat jaar werd het verbod afge schaft. Dorpsraden van onder meer Groede en Cadzand zeggen dat daardoor de huizenprijzen zijn gestegen en de leefbaarheid hard afneemt, omdat toeristen in de winter wegblijven. De dorpsraad van Retranchement is juist blij met eigenaren van tweede wonin gen, omdat zij hun huis goed on derhouden en meedoen met acti viteiten. Ambtelijk heeft Sluis een voor keur uitgesproken voor een herin voering van het verbod. vrijdag 4 september 2020 VL Door corona moesten de bruidsparen uit de gemeente Hulst die sinds maart 60 en 65 jaar getrouwd waren, het stel len zonder een felicitatiebe zoekje van de burgemeester. Dat werd nu goedgemaakt met een collectief feestje. Hulst Graffiti-kunstenaar Sander Loete met zijn ontwerp voor één muur van de fietstunnel. De eerste opzet is al klaar. foto camile schelstraete Echte kunst in plaats van piemels De piemels, beledigende slo gans met spelfouten en verou derde liefdesverklaringen in het fietstunneltje naast de Graauw- se Poort maken plaats voor een kleurrijk Hulsters graffitikunst werk. Artiest Sander Loete is momenteel hard aan het werk. Sheila van Doorsselaer Hulst - Sander Loete Bob Maes AARDENBURG Ar cheologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: Open, expositie; Weststraat 37, 10.30 11.30 uur: Taalcafé; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie; Gregorius- centrum, 13.00 uur: Biljarten; EEDE Nieuweweg2, 10.00-18.00 uur: Pluk- tuin blauwe bessen; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Jongeren centrum Komma, 15.00 uur: Open; OOSTBURG Ledel- theater, 20.00 uur: The Bentleys - To Liverpool And Back SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land aan Westkade, 12.30-17.00 uur: Open, expositie; St.Albert, 13.30 uur: Biljarten, bridge; SCHOONDIJKE Het Klinket, 11.00-18.00 uur: Maisdoolhof; SINT -JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUIS Groote Markt, 08.00-16.00 uur: Ver smarkt; Molen, 10.00 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart; Lokaal 54 aan de Nieuwstraat, 13.00-18.00 uur: Open met expositie; Zuidpolder bij winkel centrum, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open; Charlottes pompoe nen, 13.00 uur: Pom poenenfestijn; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen. Burgemeester Mulder maakt, van op gepaste afstand, een praatje met echtpaar Van Hoeij-de Maat. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53