EPZ'ers rennen naar Utrecht om geld in te zamelen voor KiKa Schaftkeet vervangt werkplaats Lidl mag bouwen in Heinkenszand 6 Wens brandweer en raad MIJN DORP, MIJN STAD i iHH Om heel de stad goed te kunnen dekken, heeft Goes nu al enkele ja ren een tijdelijke extra uitrukpost op het terrein van de gemeente werkplaats in de Goese Polder (pal onder de televisietoren). B en W stelden eerder voor om daar ook de permanente tweede kazerne te huisvesten, maar daar nam de ge meenteraad vorig jaar geen genoe gen mee. De locatie kwam in een onderzoek weliswaar als goed naar voren, maar zeker niet als de beste. Betere uitruktijden De raad liet duidelijk blijken de voorkeur te geven aan de locatie tussen het Chinese restaurant en de Gebroeders Weststrate. Die kwam in het onderzoek als heel goede lo catie uit de bus als het gaat om de uitruktijden. Brandweerlieden uit bijvoorbeeld Goes-West of 's-Heer Hendrikskinderen kunnen daar bovendien sneller zijn als ze wor den opgeroepen voor een uitruk. Na extra onderzoek stellen B en W nu toch voor om voor deze loca tie te kiezen. Er kleven wel een paar nadelen aan. Zo moet de grond waarop de brandweerkazerne moet komen, nog worden aangekocht. Daardoor zal het allemaal wat lan ger duren dan wanneer voor het terrein van de gemeentewerkplaats aan de Troelstralaan was gekozen. Ook is de boomgaard die nu nog op de beoogde locatie ligt onderdeel van de groenstructuur in Goes. Dat is zeg maar de groene long die door de stad loopt. Voor de Veiligheidsregio Zeeland was de locatie die nu wordt geko zen door B en W ook de favoriete. ,,Al kon ze ook prima leven met de Troelstralaan'', zegt burgemeester Margo Mulder. Lokale brandweer lieden lieten tijdens de raadsverga dering van vorig jaar al blijken een grote voorkeur te hebben voor de locatie naast het Chinese restau- De tweede brandweerkazerne van Goes komt nabij het Tiendenplein rant. Toen de gemeenteraad min of meer een streep zette door een plek bij de gemeentewerkplaats, klonk er gejuich vanaf de tribunes. De nieuwe kazerne zal in eerste instantie een uitrukpost zijn die niet continu wordt bemand. Maar het zou kunnen dat het in de toe komst een 'kazerne met dagdienst' moet worden. Dat wil zeggen dat er tijdens kantooruren beroepsbrand weerlieden zitten. ,,In dat geval is meer ruimte nodig", zegt de burge meester. ,,Daar moeten we tijdens de bouw al rekening mee houden." De gemeenteraad bespreekt het onderwerp binnenkort weer. De hoofdkazerne van Goes zit al sinds jaar en dag aan de Oranjeweg. Volgens Patrick de Smit is er voor deze lustrumeditie een recordbe drag van ruim 21.000 euro opge haald. ,,Vorig jaar hadden we ook al een record met 20.000 euro. Dat De keet bestaat uit een relatief grote geld is opgebracht door collega's, die daarvoor ook verlofdagen kon den inleveren. Ook andere bedrij ven hebben ons gesponsord." Aan de Estafette Run doen twee teams van drie hardlopers mee. Drie anderen begeleiden de spor- tievelingen onderweg, door op de fiets de route aan te geven en met de hardlopers klaar te staan op de wisselpunten. De Smit verzorgt samen met een collega de 'corvee'. ,,Wij zorgen dat de tenten klaar staan op de campings en dat er ontbijt en diner is." Roparun De Smit vertelt dat het evenement is voortgekomen uit deelname aan de Roparun. Twee deelnemers die ruimte met een tafel en stoelen, een toilet en opbergruimte. De mede werkers kunnen hem achter hun bus hangen als ze in één van de Borselse dorpen aan het werk gaan. Volgens Weststrate biedt de keet behalve de mogelijkheid om te schaften ook ruimte om bijvoor beeld het werk voor te bereiden. Hij denkt bovendien dat er effi ciënter kan worden gewerkt. ,,De medewerkers reden best veel heen en weer tussen de dorpen. Nu deze al voor het vijfde jaar van de partij zijn, deden daar ook al aan mee. ,,Maar de Roparun is eind mei of begin juni en viel telkens in onze splijtstofwisselperiode. Daarom is vijf jaar geleden dit als alternatief bedacht." De eerste drie jaar begon de tocht in de stad Groningen, sinds vorig jaar is 'thuisbasis' Bors- sele de startplaats. Gratis slaapplaatsen Per dag leggen de EPZ'ers zo'n honderd kilometer af. De cam pings op de route en in de buurt van de eindbestemming dragen hun steentje bij aan de sportieve actie door voor het tweede jaar op rij gratis slaapplaatsen ter beschik king te stellen. keet er is, denk ik dat ze het werk meer geconcentreerd zullen oppak ken en langer in een dorp aan het werk zullen zijn. Ik hoop ook dat het een uitnodigend aanspreek punt wordt voor inwoners. Dat ze even binnenstappen als er bijvoor beeld en stoeptegel scheef ligt. Dat doe je niet zo gemakkelijk als er en kel een busje staat.'" De komende weken staat de nieuwe keet in 's-Heerenhoek, Borssele, Lewedorp en Nieuwdorp. Met die woorden kon Weststrate de oppositiepartijen niet gerust stellen: LPB, VVD, OPA en D66 stemden tegen het plan. Annet van de Ree (D66) noemt het pand waarvoor het voormalige 'karak teristieke' politiebureau en de brandweerkazerne moeten wor den gesloopt 'een gedrocht'. Ze pleitte voor de verplaatsing van de supers naar de nog te ontwikkelen nieuwbouwwijk Platepolder. Geduld raakt op De oppositiepartijen vinden nog langer wachten op een definitief akkoord over een al dan niet geza menlijk parkeerterrein niet ver antwoord. ,,Het geduld in Hein- kenszand raakt een beetje op", zei Niels Kampstra (CDA). Net als de PvdA vroeg hij wel aandacht voor de groene inpassing van het par keerterrein, dat straks uitstrekt tot aan Het Dijkje, een geliefd wan- delgebied. Een bewoonster die de gemeenteraad toesprak, maakt zich eveneens grote zorgen om de groene aankleding en denkt dat de situatie met enkele eenvoudige ingrepen kan worden verbeterd. Weststrate beloofde daar nog eens naar te kijken. Wateroverlast De eigenaar van het Jumbo-pand uitte ook kritiek op het plan van de Lidl. Als de supers het niet eens worden en de Lidl een eigen par keerterrein aanlegt, voorziet hij problemen met wateroverlast op zijn eigen terrein. Ook hekelde hij het feit dat de Lidl meer vierkante meters krijgt. ,,Dat is de doodsteek voor kleine supermarkten." vrijdag 4 september 2020 Tweede kazerne bij 'Chinees' BE M John Slab- bekoorn, An- toine Pieters en Bas Goe- ree passeer den gisteren rond 13.00 uur de Bathse- brug. FOTO CYNTHIA CATS De tweede brandweerkazerne van Goes komt nabij het Tien denplein, tussen het nieuwe Chi nese restaurant en de Gebroe ders Weststrate. Daarmee komen burgemeester en wet houders tegemoet aan de wens van de gemeenteraad en brand weerlieden. Rob Paardekam Goes Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa) mag morgen voor het vijfde jaar op rij een dikke cheque tegemoetzien vanuit Zeeland. Medewerkers van EPZ vertrokken gisteren in alle vroegte bij de kerncentrale in Borssele om een Estafette Run van 305 kilometer af te leggen naar het Prinses Maxima Cen trum in Utrecht. Joeri Wisse Bath De medewerkers van de Bor- selse buitendienst beschikken sinds deze week over een luxe en flexibele schaftkeet. ,,Die hebben we aangeschaft, omdat de gemeentewerkplaats in 's- Heerenhoek is opgeheven", zegt wethouder Kees Weststrate. Rob Paardekam Heinkenszand Na acht jaar van voorbereidin gen, heeft de Borselse gemeen teraad gisteravond het licht op groen gezet voor de bouw van een Lidl tussen het gemeente huis en de Jumbo in Heinkens- zand. Hoewel de twee super markten het nog niet eens zijn over een gezamenlijk parkeer terrein, heeft wethouder Kees Weststrate alle vertrouwen in een goede afloop. ,,Ik snap die negativiteit niet zo." Joeri Wisse Heinkenszand GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie 'Sur Col'; His torisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities, o.a. over de Zuid-Bevelandse jon gerencultuur in de 19de eeuw; De West kant, 19.00-21.00 uur: Jongerenwerk Goes organiseert een mu- ziekstudio voor jon geren van 12-23 jaar KAPELLE Fruitteelt museum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie HEINKENSZAND Binnenuit Woonplaza, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Laatste dag foto-ex positie van John van de Woestijne; Galerie 't Kunstuus, 13.00 18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Frede- rique Repko 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'Kunst In- perspectief' 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Nieuwe Rijksweg, 08.00 - 22.00 uur: Openstel ling bloemenpluktuin 'La Fleur' OUDELANDE Galerie Luctor, vanaf 13.00 uur: Expositie Kees Huijsen SINT MAARTENS DIJK Markt, 13.00 16.00 uur: Week markt SINT PHILIPSLAND Voorstraat, 07.30 12.00 uur: Week markt YERSEKE Kerkplein, 08.00-12.30 uur: Weekmarkt; Breed- sendijk, 08.00-22.00 uur: Openstelling bloemenpluktuin Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of te lefonisch bij de orga nisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51