Opening sportkooi na besmetting uitgesteld Oostelijke havendam in Zierikzee opgeknapt 7 DE VLIEDBERG LAATSTE GASTEN Zo stralend als De Vliedberg er altijd bij lag in Scharendijke, zo deplorabel oogt de camping nu. Bijna alle vaste gasten zijn weg, het onkruid groeit metershoog. De enige mensen die er nog zijn, breken de boel ook af. Met tranen in hun ogen. Taxateur van boeken komt naar Renesse Strakke boorders, goede we gen, superschoon sanitair en altijd wel iemand die de laatste vuiltjes van straat plukte. Wie rondliep op camping De Vliedberg, waande zich in een sjieke villawijk. Alleen dan in het klein. Tot vorig jaar, toen eigenaar Marco Bij de Vaate aankondigde zijn camping te verbouwen tot luxe vakantiepark. Van de 140 plaatsen wil hij er negentig over houden, met meer luxe en ruimte dan voorheen. En een ander prijs kaartje, dat ook. 1 december Misschien kunnen vaste gasten, iets meer dan honderd in totaal, nog wel een paar jaar blijven, zei de projectontwikkelaar toen. Maar de gemeente Schouwen-Duive- land werkt goed mee aan de plan nen en dus hebben alle gasten een paar maanden geleden een brief gekregen: op 1 december moet ie- 5s /V J4T" .'5 Va* tl •****- dereen weg zijn. Dat hebben de mensen ter harte genomen. Op de camping is bijna niemand meer. Bijna alle chalets zijn al meegeno men door opkopers, op de paar die er nog staan hangen briefjes met de datum waarop ze worden opge haald. Her en der staan aanhangers met puin en half afgebroken tuin huisjes. Een meneer uit Nieuwegein was toevallig net gekomen om zijn schuurtje leeg te halen. ,,Daar staan nog wat spullen in. Mis schien kan ik er nog iets mee." De man vindt het jammer om Scha- rendijke na zeventig jaar te moe ten verlaten. ,,Maar omdat ik deze ellende zag aankomen en gelijk heb gehandeld, hebben we nu wel We krijgen er 1750 euro voor, maar we hebben er ooit 14.000 euro voor betaald een plekje in Renesse. Dat eigen lijk nog mooier en ruimtelijker is dan hier. Nog goedkoper ook. En toevallig hadden we nét een nieuwe caravan gekocht. Die kon dus mooi daarheen." Meneer heeft geluk. Maar de meeste mensen waren te laat om nog iets in Zeeland te vinden. Of zijn veel geld kwijt, zoals de men sen naast de geluksvogel. Deze Duitse familie heeft een waanzin nig luxe chalet met bijhorende tuin laten aanleggen, voor naar verluidt 140.000 euro. Dat geld zijn ze grotendeels kwijt, want een chalet neem je niet zomaar mee. Opkoper Marinus de Boom en Elisabeth van Sinderen, zo'n beetje de laatste mensen die het seizoen volmaken, hebben hun chalet ook maar ver kocht. ,,We krijgen er 1750 euro voor", zegt De Boom. ,,Niet veel, maar de lokale opkoper bood 500, dus ja, toch maar doen. Veertien duizend hebben we er ooit voor betaald. Plus alle investeringen er omheen. Pas nog een nieuwe per gola." Maar het zijn niet de centen waar het Rotterdamse echtpaar zo van baalt. ,,We zijn gewoon gek op Zeeland", zegt mevrouw met tra nen in haar ogen. ,,We vinden het echt heel erg dat we hier weg moe ten. Al twaalf jaar zijn we hier elke vrije minuut, het hele seizoen lang. En dan ineens stopt het. Dat doet pijn." Geldkwestie ,,En alleen omdat de eigenaar met een ander concept meer geld kan verdienen", vult haar man aan. ,,Want zo is het. Het is puur een geldkwestie. Daar zijn wij allemaal de dupe van." Kerkwerve Er is met man en macht snoeihard aan gewerkt, maar de officiële opening van de sportkooi in Kerkwerve vandaag gaat niet door. Bij voetbalvereniging WIK in Kerkwerve zijn twee mensen po sitief getest op Covid-19. Contact- onderzoek door de GGD is nog gaande. Uit voorzorg worden ver schillende vrijwilligers en leden getest. Omdat op dit moment nog niet duidelijk is welke onderlinge con tacten er allemaal zijn geweest, is besloten voor dit moment alle ac- tiviteiten op sportpark De Vospit voor de zekerheid stil te leggen. Zo worden alle thuis- en uitwed strijden van de voetballers die za terdag op het programma ston den, gecanceld. De kantine blijft gesloten. En ook de opening van de voetbalkooi gaat niet door. De sportkooi, waar je kunt voetballen en basketballen, is door voetbalvereniging WIK en dorpsraad van Kerkwerve samen gerealiseerd. Wethouder Daniël Joppe zou 'm vanavond openen. Maandag wordt besloten hoe ver der met de trainingen. Dan ook, is de verwachting, is meer bekend over de coronatesten die zijn uit gevoerd. RENESSE Heb je zeldzame boe ken, oude brieven, foto's of an sichtkaarten op zolder liggen? Boekentaxateur Arie Molendijk uit Rotterdam komt dinsdag 15 september een middagje taxeren in het Landgoedhotel aan het Stoofwekken in Renesse. Twee jaar terug vierde Molen dijk zijn 2000-ste taxatiedag. Hij bladerde en snuffelde overal in Nederland al door boeken, pren ten en andere papieren, maar was ook in onder meer Canada en Amerika actief. Taxeren gaat op afspraak. Hij is in Renesse van 13.30 tot 16.00 uur. Zie: molen- dijkboeken.nl Zierikzee Het is geen alledaags plaatje, want maar eens in de 20 of 30 jaar is dit werk nodig. De oostelijke haven- dam in Zierikzee wordt opgeknapt. Het gaat om een stuk van ruim 100 meter. Volgens een woordvoer der van Waterschap Scheldestro- men is de opknapbeurt nodig om dat de staat van de steenbekleding niet meer goed was. Doe je niets, dan kan de havendam beschadigd raken. Met verschillende belangenclubs is vooraf over het werk overlegd. Werd er ooit alleen maar gelet op sterkte van de dam, nu wordt met veel meer rekening gehouden. ,,Nu kijk je ook naar ecologie en cultuur historie. Dat heeft de afgelopen 30 jaar wel een vlucht genomen." Wieren Er wordt breuksteen op de glooiing aangebracht en dat wordt ingego ten met gietasfalt. Daarover komt lavasteen, zodat wieren beter kun nen groeien. De bestaande basalt bekleding wordt teruggeplaatst. Met een speciale laag eronder die de bekleding stabiel maakt. Op de kruin van de dijk komt open steen asfalt, bestrooid met schelpen. Dat laatste vergroot de aantrekkelijk heid van het stekkie voor broe dende vogels. vrijdag 4 september 2020 SD 'Elke vrije minuut waren we hier' Wendy Wagenmakers Scharendijke 4, H éi Ook Marinus de Boom en Elisabeth van Sinderen moeten de boel afbreken, inclusief de nieuwe pergola. foto ernesta verburg - Marinus de Boom Esme Soesman Esme Soesman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50