ZEELAND 15 Vlissingers met coach Azdine Boufrahi van start in de eredivisie NIEUWE START Groene Ster Vlissingen begint aan het acht ste opeenvolgende seizoen in de eredivisie zaalvoetbal. Sinds de entree op het hoogste niveau, in 2013, is er best veel veranderd. Van de spelers van het eerste uur zijn er nog drie over, de volgende generatie is aan zet. Het is de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding op een nieuw seizoen en rustig gaat het er niet aan toe. Groene Ster probeert tegen Futsal Besiktas Gent het tempo hoog te houden en heeft met een te genstander te maken die bij momenten licht ontvlambaar blijkt te zijn. De Vlis- singse formatie wint met 8-1, mede dankzij het sterke spel van een paar jonkies. Neem bijvoorbeeld Youssef Ben Sellam, de net 20 jaar geworden keeper die al werd opgeroepen voor het Nederlands team. Hij is derde doelman bij Oranje, maar barst van ambitie. Tegen Futsal Besiktas Gent keept hij echt fantastisch. Ben Sellam heeft schit terende reddingen in huis, stopt een straf schop en voorkomt zeker vier zeker tegen treffers. Zijn maatje Nabil Azzanagui is pas 19 en - net als Ben Sellam - jeugdinternatio- nal. Tegen de Belgen, die op het tweede ni veau uitkomen, scoort hij twee keer. De 5-1 maakt hij na een indrukwekkende solo. Nabil Azzanagui is één van de jonge spe lers die bij Groene Ster op de deur klopt, nee bonst. ,,Hij heeft echt stappen gezet'', weet Azdine Boufrahi, die dit seizoen debuteert als hoofdcoach. ,,Je ziet dat Nabil zich ont wikkelt, dat hij aan het groeien is. Ik hoop dat hij dat vasthoudt.'' Azzanaguis broer Hi cham maakt de laatste twee treffers, een an dere broer is vanwege een blessure afwezig. Mourad Azzanagui is al tien jaar speler van Groene Ster en moet dit seizoen één van de dragende zaalvoetballers zijn. Van het team dat in 2013 promotie naar de eredivisie afdwong, zijn veel mannen als speler afgehaakt. Tim Blind, Youssef Ah- rouch, Khalid El Hattach, Etienne Mallie, Saïd Bouzambou, Len Eversdijk, André Sie- reveld en Salim Ben Sellam; ze hebben plaatsgemaakt voor anderen. André Siere- veld en Salim Ben Sellam zijn dit seizoen de assistenten van de 35-jarige Boufrahi. ,,Ze hebben voor een impuls gezorgd'', zegt de coach. ,,De afgelopen jaren was ik assistent van het eerste, maar deed ik ook het tweede team. Er waren wedstrijden bij dat de hoofdcoach alleen was, omdat het tweede dan ook moest spelen. Nu is de staf breder.'' Bij Groene Ster willen ze alles verder pro fessionaliseren. Boufrahi ,,Alles moet goed en netjes geregeld zijn als je in de eredivisie speelt. Je ziet ook de betrokkenheid van het bestuur. Zelfs bij trainingen waren ze vaak bijna allemaal aanwezig. Wat wij met z'n allen uitstralen richting het team, gaat ho pelijk in resultaten op het veld resulteren.'' Zenuwachtig Abdoe Abdenbi is na één jaar bij Hoek te ruggekeerd bij Groene Ster. Achraf Laabich is gebleven, de vorig seizoen aangesloten Renzo Roemeratoe is ook weer wat verder. Was Boufrahi zenuwachtig voor zijn eerste NAARTEXEL training? Hij loopt al lang bij de club rond, maar het was toch een vuurdoop. ,,Ik had voor de trainingen wel wat zenuwen, maar dat heb ik altijd. Ik ben net zo'n diesel, ik moet er altijd even inkomen. Met André en Salim heb ik twee pilaren naast me staan. Onze nieuwe keeperstrainer John van der Elburg adviseert me ook. Ik kom eigenlijk pas net kijken, sta aan het begin van mijn carrière als coach. Bij het tweede heb ik veel vlieguren gemaakt, maar dit is wat anders. Ik ben niet bang om op mijn bek te gaan, ik moet nog steeds overal van leren. De groep weet dat ook.'' De spelers van Groene Ster maken een fitte indruk. ,,We zijn al best lang bezig'', aldus Boufrahi. ,,Voor de echte start van de voorbereiding hebben we ook al verschil lende trainingen georganiseerd. Dan lag het accent echt op conditioneel vlak. Ik heb zelf één training gegeven, op het strand. Daar naast hebben we gasttrainingen van Djezfit en Zeeuws Fit gehad en hebben we ook in Terneuzen een training van Beach Soccer Zeeland gevolgd. We waren op verschil lende ondergronden bezig en tegelijkertijd was het een soort teambuilding.'' Scherp trainen De doelstelling? Dat is nog lastig te zeggen. De eredivisie is uitgebreid en telt nu zes tien teams. Het belangrijkste is volgens Boufrahi dat iedereen weet dat iedere trai ning en iedere wedstrijd als een finale wor den benaderd. ,,Als we iedere keer scherp trainen, moet dat misschien wel kunnen resulteren in een plek in het linkerrijtje. Maar hoe kom je de eerste wedstrijden door? Dat is ook vaak belangrijk met het oog op de rest van het seizoen.'' Hij wil stabiliteit en de juiste mentaliteit zien, te beginnen tegen FC Eindhoven. Ja, dat is meteen een tegenstander van for maat, weet Boufrahi. ,,Maar het is ook mooi, want in mijn ogen zijn we er klaar voor. Ook die wedstrijd gaan we als een finale benaderen. We zijn niet bang voor FC Eindhoven en hebben al een aantal ke ren een resultaat tegen ze geboekt. We zijn zelfverzekerd, weten wat we kunnen en gaan er een goede wedstrijd van maken.'' vrijdag 4 september 2020 GO De nieuwe hoofdcaoch Azdine Boufrahi volgt samen met Nicky van Merrienboer (rechts) het oe fenduel met Futsal Besiktas Gent. De teamcompetities komen in sep tember en oktober weer op gang. I Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: Groene Ster Vlissingen, dat vanavond weer van start gaat in de eredivisie. Youssef Ben Sellam, de talentvolle doelman van Groene Ster Vlissingen. fotos dirkjan gjeltema De nieuwe generatie klopt bij Groene Ster op de deur Barry van der Hooft Vlissingen VLISSINGEN Het openingsduel van Groene Ster Vlissingen tegen FC Eindhoven begint vanavond om 20.30 uur. Vanwege de coronamaatre gelen is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar in sporthal Baskensburg. Dit kalenderjaar speelt Groene Ster ook twee duels op zondag (één uit, één thuis) en één op zaterdag. Dat is met een een bijzonder duel, want op 21 no vember moet Groene Ster op bezoek bij Texel'94. Na een rit van een kleine 270 kilometer naar Den Helder volgt dan nog een overtocht met de veerboot naar Texel. Het duel wordt al om 17.30 uur gespeeld, omdat de Vlissingers an ders geen boot meer terug zouden hebben en op het Waddeneiland zou den moeten overnachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43