'Best gek om nu hoofdtrainer te zijn' Rebecca geeft zich de tijd bij Ondo WIK'57 gooit de boel voorlopig op slot BC Vlissingen treft oude bekenden Jonge Walchenaar ambitieus en zelfverzekerd 14 ZEELAND Verdienstelijk debuut Van Anrooij Souburger Sander Roelofs (27) maakt zijn debuut als eindverantwoordelijke bij eersteklasser Koag in Krimpen aan den IJssel. Zijn vrouw Rebecca is juist vanuit de regio Rijnmond naar Zeeland gekomen en speelt nu bij Ondo. Bij voetbalvereniging WIK'57 hebben twee personen rond het eerste elftal positief getest op het coronavirus. Uit voorzorg worden alle activiteiten tot in ieder geval komende maan dag afgelast. In een statement geeft het bestuur van de voetbalclub uit het Schouwse Kerkwerve aan dat de GGD inmiddels is gestart met een bron- en contactonderzoek. Er is nog niet pre cies bekend in hoeverre de positief geteste le den contact hebben gehad met andere leden. WIK'57 roept iedereen met klachten op zich te laten testen. Alle trainingen, thuis- en uit wedstrijden en andere activiteiten zijn in ie der geval tot maandag afgelast. Het naar de eerste divisie gepromoveerde BC Vlissingen speelt morgen de eerste oefenwed strijd ter voorbereiding op het nieuwe sei zoen. In sporthal Baskensburg is BV Lisse de tegenstander. Die ploeg speelt één niveau la ger dan de mannen van BC Vlissingen, in de tweede divisie. BV Lisse heeft met de broers Wytse en Allard de Jong twee oud-spelers van BC Vlissingen in de gelederen. Zij speelden in 2007 nog een jaar in de eredivisie, met het U20-team van BC Vlissingen. Het oefenduel begint morgenavond om 19.00 uur. De com petitie in de eerste divisie start voor de Wal- cherse ploeg op zaterdag 12 september met een uitwedstrijd tegen Virtus in Werkendam. Een week later speelt BC Vlissingen de eerste thuiswedstrijd, tegen DAS Delft. Lezerstour Geheim Wildcard Wielrenster Shirin van Anrooij kende gisteren senring. een verdienstelijk debuut bij WorldTour- ploeg Trek-Segafredo. De pas 18-jarige Ka- pelse begon haar stage bij de grote formatie met een 39ste plek in de eerste rit van de Tour Cycliste Feminin de L'Ardeche. Van Anrooij kon tijdens haar eerste stagedag niet met de voorsten mee tijdens rit één van de zevendaagse klimkoers in Frankrijk, maar finishte verdienstelijk in de tweede, grote groep. Haar achterstand op de Spaanse winna res Mavi Garda was een minuut en drie se conden. Van Anrooijs nieuwe ploeggenote Audrey Cordon-Ragot werd tweede. Quote van de dag 'Het is geen wereldreis.' NIEUWE START OOST-SOUBURG Waar Sander Roelofs in de regio Rotterdam blijft, komt zijn vrouw Rebecca (26) juist hier korfballen. Nu ze al een tijdje in Oost-Souburg woont, wil ze in Zeeland gaan spelen. Ze heeft onderdak gevon den bij Ondo, een rustige club die bij haar nuchterheid past. ,,Ik ben er met open armen ontvan gen", zegt ze. ,,Ik heb het er nu al naar mijn zin. En het scheelt ook heel veel reistijd. Vorig jaar, toen ik nog bij KCR zat, was ik op trai ningsavonden pas om 01.00 uur 's nachts thuis. Nu is dat 23.00 uur. Dat is pure luxe." Rebecca Roelofs speelde tot drie jaar geleden bij Vitesse in Baren- drecht. Daarna stapte ze over naar KCR in Ridderkerk, waar ze met het tweede team in de re serve hoofdklasse speelde en met het eerste team in de overgangs- klasse. Als nieuweling begint ze morgen in Sint-Laurens in Ondo 2, in de reserve tweede klasse. ,,De hoofdtrainers hebben wel la ten weten dat ik bij de eerste twee reserves zit voor Ondo 1. Ik vind het prima zo, ik geef mezelf de tijd om te wennen. Ik zal heus mijn minuten op het veld in Ondo 1 maken. Op termijn hoop ik wel echt in dat team een basis kracht te worden." vier weken helemaal op eigen be nen, in Krimpen aan den IJssel. Twee spelers uit zijn selectie zijn ouder dan hij, de rest j onger. ,,Dat ik nog jong ben, vind ik totaal geen probleem", zegt hij. ,,Het heeft met je houding en uitstraling te maken, hoe makkelijk je je staande houdt voor een groep. Ik ben geen haantje en ook echt niet dwin- gend, maar ik maak wel duidelijk dat ik de beslissingen neem. Na tuurlijk betrek ik de groep erbij, maar ik hak de knopen door. Laatst zei een andere trainer tegen mij: 'Acht spelers weten meer dan één trainer'. Nou, ik ben het daar totaal niet mee eens. Anders was ik toch niet degene die voor de groep staat? Ik ben blij met acht extra meningen, maar maak wel mijn eigen keuzes." Frisse aanpak Bij Koag, subtop in de eerste klasse, waren ze toe aan een frisse aanpak. ,,Ze vroegen onder meer om een an dere manier van trainen geven en het leren van nieuwe spelvormen", geeft Roelofs aan. ,,Ik denk dat ik daar wel voor kan zorgen. Bij de laatste trainerscursus - 26 weken in Zeist onder leiding van bondscoach Wim Scholtmeijer en Jan-Sjouke van den Bos - heb ik geleerd hoe ik dat kan doen. Die twee willen af van het trainen zonder weerstand en zien graag dat in trainingen meer wedstrijdsituaties worden nage bootst. Ik geef daar bij Koag nu mijn eigen draai aan. Ik zie dat ze dat bij Ondo, bij Rebecca, ook doen." Volgens Roelofs heeft hij een team dat in de komende jaren een keer kan promoveren naar de overgangsklasse. Eén van zijn spelers, Peter Scheek, speelde enige tijd in de Korfbal League en is terugge keerd op het oude nest. Op het veld speelt Koag vooral in de buurt van Rotter dam en Den Haag. In de zaal is de club bij Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen ingedeeld. „En voorafgaand aan het zaalseizoen oefenen we te gen Ondo. Daar heb ik nu een kort lijntje mee, haha." Sander Roelofs is pas 27, maar heeft al zijn trainersdiploma's al. Hij zou zelfs aan de slag kunnen gaan in de Korfbal League. Maar hoewel de Souburger ambitieus is, wil hij eerst meters maken op een bescheidener niveau. Hij staat aan de vooravond van zijn eerste seizoen als hoofd trainer, bij eersteklasser Koag uit Krimpen aan den IJssel. ,,Voor het eerst de eindverantwoordelijke zijn, is best wennen", zegt hij. ,,Ik vind het zelf nog steeds een gek idee." Roelofs is relatief onbekend bin nen het Zeeuwse korfbal. Hij speelde zelf in de jeugd van Fortis en stopte rond zijn zestiende, net nadat hij zijn huidige vrouw Re becca (26) had leren kennen. ,,Ik was het korfballen een beetje beu. En als ik Rebecca in het weekend wilde kunnen zien, was het beter dat ik stopte", legt hij uit. Na drie a vier korfballoze seizoe nen rolde Sander Roelofs toch zo maar het trainersvak in. „Haar broer speelde bij Vitesse 3 in Barendrecht, dat geen trainer had. Ik zei: 'Da's niks, ik doe het wel'. Ik was toen net 20." Vervolgens meldde KCR uit Ridderkerk zich. Of-ie interesse had om de Ai onder zijn hoede te krij gen? De Walchenaar hapte toe, trainde twee jaar de junioren- ploeg en stond daarna ook nog eens drie seizoenen bij KCR 2 voor de groep. Nadat hij ver volgens een halfjaar bij Oranje Wit in Dordrecht het tweede team coachte, meldde Koag zich. In maart gaf hij zijn jawoord aan de vereni ging. Oranje Wit bood hem onvoldoende ruimte om te groeien, vond hij. ,,Ik wilde graag ook bij het eerste team betrokken worden, maar die kans kreeg ik daar niet." Roelofs staat nu sinds vrijdag 4 september 2020 GO VOETBAL BASKETBAL De basketballers van BC Vlissingen. foto THEOTHEUNE WIELRENNEN De zesde etappe van de PZC Lezerstour werd gisteren gewonnen door Bianca Smet. Zij pakte 312 punten. Symen Valk bleef met 1719 punten aan de leiding in het klasse ment. 2-1 Voetballer Bart Nieuwkoop ver loor gisteren in een geheim oe fenduel met Feyenoord van Club Brugge. Net over de Zeeuwse grens werd het 2-1. De Thoolse rechtsback speelde de volle negentig minuten bij Feyenoord. 13 De pas 13-ja- rige motorcou reur Jur Wattel uit Middelburg heeft een wild card gekregen voor de Nort hern Talent Cup. Maandag en dinsdag komt de Wal- chenaar in actie op de Duitse Sach- Bbioq kentjurrjh - De uit Zierikzee af komstige trainer Adrie Koster speelt met zijn ploeg Willem II op woensdag 16 september tegen het Luxemburgse FC Progrès Niederkorn in de tweede kwalifi catieronde van de Europa League en rijdt diezelfde avond nog terug naar Nederland met de Tilburgse eredivisionist. De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: het echt paar Sander en Rebecca Roelofs, korfbaltrainer bij Koag en speelster van Ondo. Roeland van Vliet Sander Roelofs. Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42