Raad Vlissingen wil werk maken van aanpak discriminatie Oud-raadslid wil behoud Nollebos 6 B en W scherpen regels aan HET KOMPAS VLIEGENDE START MIJN DORP, MIJN STAD Als er twee kamers worden ver huurd of als er een kamer voor meer dan drie personen is, moet de verhuurder op eigen terrein twee parkeerplaatsen voor zijn gasten in richten. De verhuurde kamers mo gen maximaal veertig vierkante meter in beslag nemen en tegelij kertijd moeten alle aanwezige per sonen (vaste bewoners én gasten) minimaal een dozijn vierkante me ter tot hun beschikking hebben. Geen keuken Om duidelijk te maken dat de wo ning dient als tijdelijk huuradres moeten gasten via de hoofdingang binnenkomen en mag er geen 'vaste of mobiele keuken' in de lo geerkamers aanwezig zijn. De gas ten komen alleen voor logies, even tueel met ontbijt. Deze aange scherpte beleidsregels presenteerde het Veerse college van burgemees ter en wethouders donderdag. Ze zijn slechts gedeeltelijk nieuw, om dat de gemeenteraad begin vorig jaar al bepaalde dat inwoners die kamers willen verhuren slechts twee kamers voor maximaal vijf personen mogen verhuren. Ook de zorg voor parkeergele genheid op eigen terrein werd al verplicht. B en W hebben de regels nu nader aangescherpt om de aan wezigheid van verblijfstoeristen meer in evenwicht te brengen met de leefbaarheid voor inwoners van Veerse stadjes en dorpen. Om die overlast structureel terug te drin gen, wil het dagelijks bestuur de huidige kamerverhuur beter regu leren. Verhuurbedrijfje Op een behoorlijk aantal adressen vinden tot tien toeristen onderdak in soms wel vijf kamers. Dat leidt in diverse plaatsen tot parkeer- en ge luidsoverlast. Omdat sommige bur gers hun 'verhuurbedrijfje in eigen huis' al decennia exploiteren, kan de gemeente de nieuwe regels niet direct voor iedereen verplicht stel len. Er moet een overgangsregeling komen voor mensen die nu kamers verhuren, maar niet aan de nieuwe regels voldoen. Het college is druk bezig aan die re geling, maar wil de verschillende mogelijkheden eerst met de ge meenteraad bespreken. Tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ontwikke ling schetst een juridisch specialist de mogelijkheden. Hij zal ook in gaan op dilemma's die opduiken bij verandering van het verhuurre- gime. Dat verhuurders beperkingen vrezen, blijkt uit het feit dat een aantal van hen al maanden geleden een advocaat inschakelde om hen onwelgevallige ontwikkelingen aan te vechten. Om de particuliere ver- huurdersmarkt in te dammen, zal het Veerse gemeentebestuur ook nog iets moeten doen aan de 'Dom- burgse zomerhuisjes'; het feno meen dat veel mensen al decennia lang, zonder dat daar vergunning voor nodig is, een huisje in hun tuin verhuren. Vlissingen Beleidsadviseur Stefano La Heijne van het Anti Discriminatie Bureau Zeeland (ADBZ) hield gister avond een presentatie voor de le den van de Vlissingse commissie Algemeen en Sociaal. Naar aanlei ding van rellen in de Verenigde Staten laaide het debat over ra cisme en discriminatie ook in Ne derland weer op. Ook hier zijn ra cisme en discriminatie lang niet uitgebannen. Intussen zijn we wel zo ver dat er geen discussie meer is of er iets tegen gedaan moet wor den, maar gaat het er om wat on dernomen kan en moet worden. Bij die constatering van La Heijne sloten de commissieleden zich unaniem aan. Mensen denken Aanpak van alle misstanden tegelijk levert waarschijnlijk niet veel resultaat op bij discriminatie nog steeds het eerst aan achterstelling op basis van huidskleur (waar overigens ook de meeste meldingen over ko men), maar de strijd tegen discri minatie richt zich ook op bijvoor- beeld sekse, de arbeidsmarkt, het onderwijs, de woningmarkt en veiligheid. Ongelijke behandeling van mannen en vrouwen speelt ook vaak nog een rol. Eerste winst Aanpakken van al die misstanden tegelijk levert waarschijnlijk niet veel resultaat op, concludeerden de commissieleden. Het legt niet alleen te veel druk op de gemeen telijke organisatie, maar is ook te breed. Als het Zeeuwse Deltaplan tegen Discriminatie er is, kunnen de raadsleden bespreken welke za ken het eerst aan bod moeten ko men in Vlissingen. Dat bestrijding van discriminatie en racisme pro minenter op de raadsagenda ko men, beschouwden alle aanwezi gen als de eerste winst. Vlissingen Meer dan twintig procent van de inwoners heeft zich volgens Hir- des, onder meer via handtekenin genacties, tegen verandering van het huidige bos uitgesproken. Le den van actiegroepen ageren vooral tegen de bouw van (vakan- tie)huisjes in het bos. Huisjes en andere commerciële activiteiten zouden natuurwaarden, wandel- en sportmogelijkheden beknotten. De geschiedenis van het Nolle- bos én de status als enig groen wandelgebied en stadsbos recht vaardigt volgens Hirdes het onge moeid laten van bos en Westduin- park. Het Nollebos werd in de jaren dertig op initiatief van de toenma lige burgemeester Van Woelderen aangelegd. Het bos ging verloren door een bombardement in de oorlog. Koningin Juliana ,,Alle Vlissingse schoolkinderen hebben samen met koningin Juli ana bomen geplant, waardoor het Nollebos is ontstaan als Vlissings bos en stadspark", memoreert de oud-politicus. Hirdes laat tussen de regels door weten niet al te veel vertrouwen in zijn oud-collega's (hij zat tot het voorjaar van 2018 in de gemeente raad) te hebben. ,,De beleidsveran deringen zijn nu zo opgesteld dat een deel van de gemeenteraad de plannen gaat goedkeuren, waar door het Nollebos op diverse plaat sen zal worden aangepast en ver anderd, tegen de wens van de meerderheid van de Vlissingse be volking in", vreest hij. Hij meldt het te betreuren als 'ook dit klein stuk groen opgeof ferd zou worden voor de toeristen' en roept - zonder dat expliciet te vragen - de raad op tot inkeer te ko men. De laatste ideeënsessies over de toekomst van het bos zijn op 14 en 15 september. vrijdag 4 september 2020 Verhuur kamers aan banden WA OOST-SOUBURG Na alle moeilijkheden waarmee het vorige schooljaar door corona eindigde, verlangden de leerkrachten van Het Kompas in Oost-Souburg naar een vliegende start van het nieuwe jaar. Dat moest letterlijk een vliegende start worden met behulp van de roofvogels van Ruben van Maaren. De vogels kregen gisteren ook een taak bij het onthullen van het nieuwe motto van de school. Die luidt: 'Het Kompas richt zich op ieder kind'. ,,De grote betrokkenheid die we als leerkrach ten voelen bij de kinderen, werkt door in alles wat we via het onderwijs aanbieden", legde adjunct-directeur Kimberley Sterenborg uit. ,,We hebben verschillende onderwijstypen in huis en zorgen ervoor dat leerlingen op hun eigen niveau leren." FOTO LEX DE MEESTER Inwoners van Veere mogen in hun huis niet meer dan twee ka mers voor maximaal vijf perso nen verhuren. Ze moeten daar naast meer dan de helft (min stens 51 procent) van hun wo ning zelf in gebruik hebben. René Hoonhorst Domburg Zo gauw de Zeeuwse versie van het Deltaplan tegen Discri minatie is gepresenteerd, be spreekt de gemeenteraad welke actiepunten in Vlissingen prioriteit krijgen. Anderhalve week voor de laat ste inspraaksessies pleit oud raadslid Wim Hirdes voor be houd van het huidige Nollebos. Hirdes vindt dat het gemeente bestuur niet voorbij kan gaan aan de mening van de Vlis- singse bevolking. AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Mar tina de Bruin ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt GRIJPSKERKE Pio- niersweg 2a, 13.00 17.00 uur: Tuin de Pionier-Ster geopend KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00 17.00 uur: Privétuin 'De Houtenhandsche Hof' geopend MIDDELBURG Bin nenstad, gehele dag: Theaterwandeling 'D'n Overkant'; Plein ZB, gehele dag: Pop up tentoonstelling 'De Tweede Wereld oorlog in 50 foto's'; Kloostergangen, 12.00-17.00 uur: Ex positie '20 jaar Zee land Nazomerfestival in beeld'; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning 'The Secret Garden'; De Spot, 16.00 en 19.00 uur: Beeld- en Ge luidsbeleving Int/Ext'; Kleine Abdijplein, 19.30 en 21.00 uur: Optreden Lavinia Meijer NIEUW- EN SINT JOOSLAND Centrum, overdag: Dorpsfeest met speeltuinfeest OOSTKAPELLE Winkeltje van Woord en Daad, 09.00-16.00 uur: Uitverkoop zo merkleding OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 09.30 uur: Biljarten senioren SEROOSKERKE Vrouwenpolderse- weg, 08.00-22.00 uur: Bloemenpluktuin 'La Fleur' geopend VLISSINGEN Spui straat, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34