r Rijd je snor era favorieten zit te wachten op de lasten van de leiderstrui Na Vinokoerov nu Loetsenko 21 Geel om die kopgroep enigszins binnen bereik te houden. Als we dat met Tony Martin en Amund Grendahl Jansen moeten doen, houden we dat geen twee weken vol. Plus dat je dan na afloop naar het podium moet en dat soort dingen. Een gele- truiceremonie. Dat kost alleen maar tijd en energie. Het is prima zo.'' Bij ervaringsdeskundige Ineos denken ze daar net zo over. Net als overigens UAE met Tadej Pogacar, FDJ met Thibaut Pinot en Arkéa- Samsic met Nairo Quintana. Ineos meldt zich aan het begin van de 35 kilometer lange klimfinale wel met vijf man op kop, onder wie Dylan van Baarle. De Britse ploeg bepaalt heel lang het tempo, maar rijdt niet voor geel. ,,Nee, zeker niet'', zegt Van Baarle naderhand. ,,De Tour is superlang. Er komen nog twee echt heel zware weken aan. Elk beetje energie dat Egan Bernal en Richard Carapaz nog kunnen sparen, is mooi meege nomen. Nu het geel pakken, is niet het doel. Het is mooi om die trui te hebben, maar er komen nog lastige etappes aan om te controleren. Dan wil je niet met die trui rondrijden." KAZAKSSUCCES Podium COLUMN THIJS ZONNEVELD De snor op Van Baarles bovenlip wordt met de week voller. Hij is onderhand zo dik dat ik me kan voorstellen dat hij er na de etappe nog een gelletje en een halve mueslireep uit kan likken. Altijd han dig als je honger hebt. Gisteren meldde hij dat de snor er voorlopig niet af gaat, tenzij hij een rit wint deze Tour: dan slingert hij het scheerapparaat aan. In het peloton zijn niet veel snorren te vinden. Baardjes en baarden wel, maar échte, full pull snor ren zijn een zeldzaamheid. Het is te hip. En ren ners zijn zelden hip. Ja, op de fiets moeten alle kleurtjes precies bij elkaar passen, maar daarbuiten lopen de meesten gewoon rond in een trainings broek met badstof sokken. Of, zoals Bauke Mol- lema: met bruine, leren gaatjesschoenen onder zijn trainingspak. Een snor is meteen zo'n statement. Het is niet voor niets dat de meeste snor dragende renners van de afgelopen jaren rare vogels zijn. Exoten. Beharingspio- niers in een wereld waarin alles glad moet. Steven Cozza reed rond met een Burt Reynolds-snor, Victor Campenaerts liet een prachtige pornosnor staan, Dave Zabriskie had zo'n grote snor dat hij er zijn hele ploeg mee uit de wind kon houden. José Serpa nam een snor om de aan dacht (met succes) af te leiden van zijn flaporen, Rasmus Quaade en Óscar Puyol kregen het voor elkaar om een Drie Musketiers-snor met krulletjes aan de uiteinden te laten groeien. Applaus. Begin jaren tachtig reed er een Zwitser met een Duitse snor bij TI Raleigh, de ploeg van Peter Post. Urs Freuler heette hij. Post had een grafhekel aan gezichtsbeharing, maar Freuler liet in zijn contract opnemen dat hij zijn snor mocht houden. Hij maakte wel een afspraak met zijn ploegmaten. Als hij een rit zou winnen in de Tour van 1981, dan ging zijn snor eraf. Hij won de massasprint in Bor deaux. Maar toen zijn ploeggenoten in het hotel met een schaar aan kwamen lopen, bedacht hij zich. Hij schreeuwde moord en brand en verde digde zijn snor met een mes. Het resultaat: de snor bleef eraan, maar zijn ploeggenoten deden nooit meer een trap voor hem. Het jaar erop reed hij in een andere ploeg. Dylan van Baarle denkt zelf dat de snor er voor lopig niet af gaat. Hij schat de kans niet erg hoog in dat hij in deze Tour voor zichzelf mag rijden. Maar zijn kopman laat voorlopig bepaald geen frisse in druk achter. Het is niet uit weelde dat Egan Bernal tegen zijn helpers roept dat ze rustiger aan moeten doen. Dit is niet de Bernal van vorig jaar. Als het niet rap beter wordt, dan zakt hij er in de komende dagen een keer doorheen. Lullig voor hem, maar het geeft Van Baarle ruimte en een nieuw doel. Zijn eigen snor eraf rijden. Van Baarle is beharings- pionier in een wereld waarin alles glad moet vrijdag 4 september 2020 GO MONT AIGOUAL Het gehoopte duel tussen de klassements renners bleef gisteren op weg naar Mont Aigoual uit. Daarom kon Aleksej Loetsenko de eerste Touretappe in zijn carrière win nen. Hij was de sterkste van de kopgroep voor Jesus Herrada en Greg van Avermaet. Loet senko is na Aleksandr Vinokoe rov de tweede Kazak die een etappe in de Tour de France weet te winnen. De 27-jarige Loetsenko moet nog wel aan de bak om zijn landgenoot en baas bij zijn ploeg Astana te evenaren. 'Vino' won in zijn loopbaan vier etappes in de Tour. In 2003 werd Vinokourov bovendien derde in het eindklassement. Loetsenko had voor de etappe al besloten dat hij voor zijn kans wilde gaan. ,,We wisten dat de kans groot was dat de kopgroep het zou redden. Ons plan is he lemaal uitgekomen." Loetsenko, die ook in de Vlaamse voorjaars klassiekers goed uit de voeten kan, won in 2017 al een rit in de Ronde van Spanje. 1. Loetsenko (Kaz/AST) 2. Herrada (Spa/COF) 3. Van Avermaet (Bel/CCC) 1. A. Yates (GB/MTS) 2. Roglic (Slv/TJV) 3. Pogacar (Slv/UAD) @thijszonneveld Een beetje Duits is-ie wel. Blond, vlassig, keurig netjes onderhouden. Ik zou zeggen: een Rudi Völler-snorretje. Al lijkt het vrij onwaarschijnlijk dat Dylan van Baarle zijn snor van hem heeft afgekeken: Dylan was min twee jaar oud toen Frank Rijkaard in Rudi's haar fluimde. Fi Aleksej Loetsenko is blij met zijn ritzege. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21